سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

دیروز حماسه (نشریه 357)

on . ارسال شده در دیروز حماسه

با شهادت مظلومانه گروه مدافعان خرمشهر، دشمن با تانک هایش شروع به پیشروی کرد. حسین فهمیده، در حالی که تعدادی نارنجک به کمر بسته و نارنجکی در دست گرفته بود، به طرف تانک ها حرکت کرد.او در حالی که از ناحیه ران پا زخمی شده و تیری به او اصابت کرده بود به سمت تانک ها رفته و خود را به اولین تانک می رساند و لحظه ای بعد صدای انفجاری تانک را از حرکت باز می دارد. تانک های دشمن که گمان می کنند حمله ای به وقوع پیوسته پا به فرار می گذارد و حلقه محاصره شکسته می شود و چندی بعد نیز نیروهای کمکی می رسند. حسین فهمیده همچون ققنوسی بر آتش نشست تا به ابدیّت بپیوندد و جهانی از این سوختن روشن و نورانی شد.

(8 آبان سالروز شهادت الگوی استشهادیون,شهید محمد حسین فهمیده گرامی باد)

دیروز حماسه (نشریه 356)

on . ارسال شده در دیروز حماسه

در عملیات بیت المقدس یک بسیجی مجروح را به پشت جبهه منتقل می کردیم.صدای اذان پخش می شد. دیدم بسیجی زیر لب چیزهایی می گوید.بعد از مدتی از او پرسیدم، زیر لب چه می گفتی؟ گفت وقت اذان بود نماز می خواندم.

دیروز حماسه (نشریه 355)

on . ارسال شده در دیروز حماسه

هدفي كه مرا وادار به جبهه آمدن نمود ، ياري دادن به دين خدا و لبيك گفتن به كمك خواهي حسيني بود كه هزار و چهارصد سال پيش فرياد برآورد:«هـل من ناصـر ينصـرني» كه اين پيام در اين زمان از لسان فرزند  او ، امام به گوشم رسيد و با جان ودل به آن پاسخ مثبت دادم و خدايا تو گواه باش كه هر چه در توان داشتم ، از براي دين دريغ نورزيدم.

دیروز حماسه (نشریه 354)

on . ارسال شده در دیروز حماسه

در طول هشت سال دفاع مقدس بسیاری از عملیات ها به نام اباعبدالله الحسین(ع) مزین شد. از مجموع ۹۵ عملیات دفاع مقدس؛ ۲۷ عملیات نام و رمز عاشورایی و کربلایی داشتند.
 یکی از کارهای خوب که در روز عاشورا در سال 66-67 انجام گرفت این بود که بچه هایی که در گردان بودند و دستشان قطع شده بود به عنوان سقا وبه همراه مشک سقایی می کردند و این یک جلوه خاصی به عزاداری داده بود.
 با اینکه عزاداری امام حسین در همه ایام سال برگزار می شد ، اما فرارسیدن محرم شور و حال خاصی به جبهه ها می داد. حال و هوای محرم در جبهه بعضا پرشورتر ازشهرها بود. رزمنده ها سعی می کردند تا عزاداری ها را به همان نحو در جبهه ها اجرا کنند...

دیروز حماسه (نشریه 353)

on . ارسال شده در دیروز حماسه

یکی از خصلت‌های پهلوانی و مردانگی شهید(سرلشکر محمود کاوه) در اوج درگیری با ضد انقلاب, رفتار جوانمردانه با اسرا و کشتگان دشمن بود. در آن زمان اگر بسیجی و یا پاسدار اسیر دست ضد انقلاب می‌شد به ناجوانمردانه‌ترین وجه با تیغ و شیشه و چاقو سر از تنشان جدا می‌شد و پیکر شهدا رو به آتش می‌کشید و...