سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

دیروز حماسه (نشریه 362)

on . ارسال شده در دیروز حماسه

طرف با یک موتور گازی آمد جلوی در مسجد. سلام کرد. جوابش را با بی‌اعتنایی دادم. دستانش روغنی بود و سیاه. خواست موتور را همان جلو ببندد به یک ستون، نگذاشتم.
گفتم: اینجا نمیشه ببندی عمو. با نگرانی ساعتم را نگاه کردم. دوباره خیره شدم به سر کوچه. سه، چهار دقیقه گذشت و باز هم خبری نشد. پیش خودم گفتم:
مردم رو دیگه بیشتر از این نمیشه نگه داشت؛ خوبه برم به مسئول پایگاه بگم تا یک فکری بکنیم. یک دفعه دیدم بلندگوی مسجد روشن شد و جمعیت صلوات فرستادند! مجری گفت: نمازگزاران عزیز در خدمت فرمانده بزرگ جنگ سردارحاج عبدالحسین برونسی هستیم که به خاطر خرابی موتورشان کمی با تأخیر رسیده‌اند.

دیروز حماسه (نشریه 361)

on . ارسال شده در دیروز حماسه

من با شهید ستاری در دانشکده افسری تحصیل می کردم ، روزی از طرف مجله ماهنامه ارتش آمده بودند و از دانشجویان سئوال می کردند، سئوالاتی از این قبیل که چرا به ارتش آمده اید؟ و... شهید ستاری در پاسخ گفت من می خواهم فرمانده نیروی هوایی بشوم! اقتدار هر مملکتی در ارتش آن است، و اقتدار هر ارتشی در نیروی هوایی آن.

دیروز حماسه (نشریه 360)

on . ارسال شده در دیروز حماسه

ازهمان روزهای ابتدایی جنگ، کمتر ابراهیم به تدریس می رسید، تا اینکه تماماً در جبهه بود.گروهی راه افتاده بود به نام گروه چریکی نامنظم شهید اندرزگو . رزمنده هایی پرتوان ومخلص که قرار بود عملیات شناسایی انجام دهند و فرمانده گروه, ابراهیم بود. از رفتارش با اسرا می گفتند که چگونه مراعات می کرد.چنان می شد که مثلاً یکبار از هجده اسیر عراقی که گرفته بودند ، داوطلبانه به مبارزه با رژیم صدام پرداخته بودند و دست آخر هر هجده نفر به شهادت رسیدند.

دیروز حماسه (نشریه 359)

on . ارسال شده در دیروز حماسه

شهید کشوري تمام فکرش انجام وظيفه بود. در جریان سرکوب توطئه ضدانقلاب در کردستان، رشادت های او در خلبانی هوانیروز نقشی اساسی داشت.همیشه درباره ي فرزندانش مي گفت: «آنها را به اندازه اي دوست مي دارم که جاي خدا را نگيرند.» او مي گفت: «تا آخرين قطره ي خون براي اسلام عزيز و اطاعت از ولايت فقيه خواهم جنگيد و از اين مزدوران که سرهاي مبارک عزيزانم (پاسداران) را نامردانه بريدند، انتقام خواهم گرفت.»

دیروز حماسه (نشریه 358)

on . ارسال شده در دیروز حماسه

دو خاطره در مورد شهید مهدی زین الدین:
  چند تا سرباز، از قرارگاه ارتش مهمات آوردند. دو ساعت گذشت و هنوز یک سوم تریلی هم خالی نشد، عرق از سر و صورتشان می ریخت. یک بسیجی لاغر و کم سن و سال آمد. خسته نباشیدی گفت و مشغول شد. ظهر که کار تمام شد، پی فرمانده رفتند تا رسید را امضا کند. دیدند همان بنده ی خدا، عرق هایش را پاک کرد، رسید را گرفت و امضا کرد.تازه فهمیدند آقا مهدی فرمانده ی لشکر بوده...