سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

مسئله حجاب و عفاف خیلی مهم است(نشریه341)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

(بمناسبت مباحث و چالش های اخیر دشمن پیرامون حجاب)
مسئله حجاب و عفاف خیلی مهم است
سخنان منتشر نشده ی امام خامنه ای
 در دیدار جبهه فرهنگی حجاب و عفاف(اردیبهشت 95)
 اگر توانستیم قضیه حجاب و عفاف و حیای زن و راز این فاصله ای که شرع مقدس اسلام بین زن و مرد قرار داده، یک فاصله ای ایجاد کرده به شکل هنری منعکس بکنیم، اگر بتوانیم اینها در فیلم ها بگنجانیم، کار خوبی انجام داده ایم، مسئله هنر (این است).

 ما اگر بتوانیم مثلا فرض کنید در سال بیست فیلم، سی فیلم با این هدف، حالا همین مسئله خانواده که آقایان گفتند، با مسئله حجاب و عفاف که شما گفتید و دنبالش هستید. هوشمندانه تهیه، بکنيم، من خيال میکنم جای بسیاری از کارها را خواهد گرفت؛ خلأهای بسیاری را پر خواهد کرد؛ ما این را نداریم و عکسش را داریم.
 الان متاسفانه در فیلم هایی که در همین سینماهای ما و حتی در دستگاه های دولتی ما یا تولید میشود یا حمایت میشود یا داوری می شود، هست که درست ضد خانواده است، ضد حجاب و عفاف است؛ با اینکه این همه هم بهشان تذکر داده شده.
  بله، آن اوقات تلخی ای که شما در حرفهای من پیدا کردید، نسبت به این حضرات، درست است. واقع حرف را می شنوند و تصديق هم می کنند اما آدم در مقام عمل می بیند (به گونه ای دیگر عمل شده) برای من گزارش جشنواره فیلم فجر را آوردند، واقعا یک چیزهایی در این انسان مشاهده کندکه خیلی توجه می کند که چرا باید در جمهوری اسلامی این جور بی بند و باری و بی قیدی و بی مبالاتی انسان مشاهده کند
  خيلی مایه تعجب است. افراد در بعضی از این آثار هنری به بی حجابی و بی تفاوتی و مانند اینها تشویق می شوند. باید نقطه مقابلش حرکت کرد...
  به هر حال مسئله حجاب و عفاف خیلی مهم است؛ خیلی مهم است، بله ، یک بحثهای انحرافی به وجود می آید... اجبار، الزام یا اختیار این حرفها به نظر من در جمهوری اسلامی جا ندارد. اگر چنانچه یک چیزی معلوم شد که حرام است از نظر شرع، حکومت اسلامی موظف است که در مقابل این حرام بایستد، حالا راهی که انتخاب می کند چه راهی است به آن بستگی دارد به اینکه تدبیرش چه باشد؛ بنشینند راه درست انتخاب کنند؛ باید بایستند.
  نمیشود گفت که آقا شما بگذارید مثلا فرض کنید ( آزاد کنیم) می بینید انگیزه هایی را که برای ترویج بی عفتی نه بی حجابی وجود دارد در جامعه و دارند تزریق میکنند. همین ابزارهای جدیدی هم که آمده، همین فضای مجازی و مانند اینها هم دارد به این چیزها کمک می کند. اینها را مشاهده میکنیم ما و می بینیم؛ در مقابل اینها حکومت اسلامی وظیفه دارد و بایستی بایستد.
  نمی شود گفت که ما عرضه ی مشروبات الکلی را آزاد کنیم و به مردم بگوییم مردم مشروبات الکلی نخورید خب، شارع مقدس شلاق قرار داده برای کسی که بخورد؛ یعنی شارع این جوری نیست که (فقط) بگویید آقا گناه نکنید؛ فقط به (نکنید) اکتفا کند، شارع مقدس، جلویش را می گیرید. منتها جلوگیری طرق مختلفی دارد: بله، ممکن است شما بگویید فلان روش، روش غلطی است یا تندی است یا ناکارآمدی است، فلان روش روش بهتری است؛ اینها بحث دیگری است اما در اینکه باید مواجهه کرد، باید مقابله کرد، در این کسی نباید تردید کند.