سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سامسونگ آقای ظریف! (نشریه341)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

سامسونگ آقای ظریف!
     در هفته ی گذشته، خبری در مورد تصمیم تحقیرآمیز شرکت سامسونگ، توجه محافل داخلی را به شدت متوجه خود کرد:
مسئولان برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ‌ چانگ در کره ی جنوبی اعلام کردند که قرار است به تمامی 4 هزارنفر شرکت‌کننده در این بازی‌ها به صورت رایگان گوشی سامسونگ نوت ۸ هدیه دهند؛ اما این هدیه به ورزشکاران ایرانی و کره شمالی بدلیل تحریم های سازمان ملل تعلق نخواهد گرفت!

اعلام این تصمیم، همانند یک بمب خبری، واکنش های جدی مردم را بدنبال داشت و برخی از مسئولان نیز، مواضع جدی خود را ابراز کردند که نهایتا منجر به عذرخواهی شرکت سامسونگ و کمیته ملی المپیک از ایران شد. اما در این رابطه، چهار نکته ی قابل تامل وجود دارد:
 1-آقای ظریف بعنوان وزیر امور خارجه و بالاترین مقام دیپلماسی ایران در واکنش به این تحقیر کره ای ها به یک نقل قول خنده دارهمراه با احتیاط ، آن هم در یک محفل خصوصی بسنده نمود و اعلام کرد: اگر تا عصر امروز شرکت سامسونگ عذرخواهی نکند و از این تصمیمی که مبنی بر تحریم شرکت کنندگان ایرانی در بازی های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ چانگ گرفته عدول نکند، من دیگر از گوشی سامسونگ استفاده نخواهم کرد!!
 2- مسئولان وزارت صنعت و معدن و تجارت باید پاسخ دهند که اگر سامسونگ یا مقامات کره ای نمی توانند حتی یک گوشی به ورزشکاران ما هدیه بدهند، این همه گوشی و لوازم خانگی کره ای در ایران چه می کند!؟آیا اینها شامل تحریم نیستند!؟
واقعا کدام مقامات کشور، بازار لوازم خانگی و گوشی تلفن همراه ایران را دربست به سامسونگ و ال جی بعنوان مهم ترین محصولات کره ی جنوبی که مستعمره ی آمریکا محسوب می شود داده اند!؟ آیا آنها عامل اصلی این تحقیر نیستند!؟
 3- سال قبل(دی 95) خبر حمایت نعمت زاده (وزیر وقت صنعت و...) از کره ای ها و جلوگیری از اخذ جریمه 3 هزار میلیارد تومانی گمرک از ال جی منتشر شد! و با وجود اینهمه حمایت،اکنون این پاسخ کره ای ها می تواند درس عبرتی برای مسئولان دولتی ما در تعاملات بین المللی شان باشد.
 4- و نکته ی آخر این که: مگر آقای روحانی رسما اعلام نکرد که از تمامی تحریم ها عبور کرده ایم! پس اصلا طرح موضوع تحریم(آن هم از نوع سازمان ملل و نه تحریم های آمریکا) از سوی کره جنوبی، به چه معناست؟
نکند تلویزیون های کره ای، هنوز خبر برجام و فتح الفتوح را به مسئولان آن کشور نرسانده اند؟!