سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

از صدا و سیما به خدا شکایت می بریم (نشریه341)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

از صدا و سیما به خدا شکایت می بریم!
 امسال و در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر، سخنان ابراهیم حاتمی کیا بعد از دریافت سیمرغ بهترین کارگردانی ، شوک جدی به مسئولان سینمایی و صدا و سیما وارد کرد.
 وی گفت: من فیلمساز وابسته و فیلمساز این نظامم... من افتخار می‌کنم که  درباره مدافعان حرم فیلم ساختم و برای ساخت این فیلم از حاج قاسم سلیمانی جایزه گرفتم و از بچه‌های سپاه که زحمت کشیدند و من را رشد دادند، استفاده کردم و از کارهایی که کردم، شرمنده نیستم.

این واژه‌هایی که در تلویزیون جمهوری اسلامی به نام ارگانی مطرح می‌شود جای تأسف است و من به این سازمان اعتراض می‌کنم .. من از صداوسیما و مدیران شبکه‌های سوم و دوم شکایتم را نزد خدا می‌برم...امثال رشیدپور این واژه‌ها را می‌سازند... این نگاه واقعاً زشت است برای این مملکت. من شکایتم را پیش خدا می‌برم».
 بعد از سخنان این فیلمساز متعهد، با نگاهی به کارنامه ی امسال جشنواره فیلم فجر، کاملا مشهود است که متاسفانه هیئت داوران(که بصورت کاملا گزینشی از میان افراد نه چندان متخصص و بعضا از میان نورچشمی ها و وابستگان آقای روحانی انتخاب شده بودند) مشخصا سعی کردند تا فیلم های مثبت و انقلابی جشنواره همانند( به وقت شام، تنگه ابوقریب، لاتاری) تا حد امکان در انزوا قرار گیرند و هر چند بدلیل ساختار عالی این فیلم ها تا حد زیادی به این کار موفق نشدند، اما متاسفانه روند مدیریت سینمای ایران به سمت فشار بر هنرمندان انقلابی و ترویج فیلم های بی هویت و کم محتوا و در دستان عناصری کاملا غیرهمسو با انقلاب قرار گرفته است.
 در این مسیر، همانگونه که از سخنان آقای حاتمی کیا نیز بخوبی مشخص بود، متاسفانه صدا و سیما وضعیت به مراتب بدتر و نگران کننده تری دارد.
این روند که بعد از مدیریت آقای علی عسکری بر این نهاد، شدت بیشتری گرفته است، بعضا در خدمت فیلمسازان و عناصر سکولار و در چنبره ی برخی مجریان و هنرپیشه ها قرار گرفته است.
 در همین موضوع مربوط به آقای رشید پور،تریبون صدا و سیما  از تولید و اجرای برنامه ی هر روز صبحگاهی گرفته تا محوریت برنامه ی مهم سینمایی هفت در هر شب دهه فجر و حتی مصاحبه با رئیس جمهور و اجرای جشنواره ی فجر، کاملا در اختیار وی قرار گرفته است و این مسئله وقتی اهمیت پیدا می کند که بدانیم، وی مجری کمپین ها و جلسات انتخاباتی آقای روحانی و یکی از نورچشمی های دولت است!
 برخی دیگر از مجریانی که در شبکه ها و برنامه های دیگر بعنوان مجری و کارشناس و میهمان و برنامه ساز و هنرپیشه و فوتبالیست و... مشغول فعالیت هستند، بعضا از تریبون رسانه ی جمهوری اسلامی، علیه انقلاب و آرمان های جمهوری اسلامی فعالیت می کنند و علاوه بر این، بعنوان الگو و مرجع فکری مردم نیز معرفی و به جامعه و ذهن جوانان تلقین می شوند و در موقعیت های حساس و مهم همچون فتنه و اغتشاش و انتخابات و حتی زلزله و سیل و حادثه، نقش اپوزسیون و مخالف نظام را به خود گرفته و به معضلی برای نظام تبدیل می شوند!
 داستان امثال (حسینی) مجری با سابقه ی سیما که امروز بعنوان دلقک، مشغول تحریک جوانان برای آتش زدن مساجد و حسینیه ها و... است، نمونه ی عریان و پیشرفته ی برخی از همین مجریان و هنرپیشه ها ی امروزی است که در سیاست های رسانه ی ملی، با آزادی تمام مشغول سیاستگذاری و برنامه سازی هستند و آتش بر دل امثال حاتمی کیا و دیگر عناصر متعهد جبهه ی فرهنگی انقلاب زده اند.
 و داستان تلخ بی خبری بسیاری از مردم از دستاوردهای انقلاب و مفاسد طاغوت و بی اطلاعی اذهان عمومی از وقایع مهم جهان اسلام و جبهه ی مقاومت و عظمت انقلاب در خارج از کشور و تحلیل های غلط یکطرفه ی برجامی و دولت پسند و شخصیت سازی از عناصر کم ظرفیت، تا جایی که کارگردان بزرگ سینمای انقلاب را مجبور به انتقاد از یک مجری می کند،  و نهایتا عقب ماندگی صدا و سیما بعنوان خط مقدم جبهه ی رسانه ای انقلاب ، حتی از فضای مجازی، همه و همه نشان از روند خطرناکی دارد که اگر برای آن فکری نشود، فردا باید شاهد انزوا و ناامیدی معدود عناصر متعهد هنر انقلاب و یکه تازی نااهلان و نامحرمان در این عرصه باشیم.