سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

کلاه گشادی که بر سر مردم رفت (نشریه354)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

کلاه گشادی که بر سر مردم رفت
 روزهای قبل از انتخابات گذشته را بیاد بیاوریم... آنجا که رهبر فرزانه ی انقلاب، با هشدار به همه ی مردم رای دهنده، آنان را به دقت هر چه بیشتر در انتخابات هشدار داد و فرمود: «هر چه انتخاب کنید برای خود انتخاب کرده‌اید. انتخاب خوب شما به خودتان برمی‌گردد، انتخاب با غفلت هم بدی‌اش به خودتان برمی‌گردد.با اختیار و اراده، کار را درست انجام دهید ...در انتخابات سعی کنید کار را درست و با دقت و بصیرت انجام دهید تا هم خدا راضی باشد و هم به احتمال زیاد نتیجه خوب باشد، بشناسید و انتخاب کنید،آن‌جایی که نمی‌شناسید هم نگویید رأی نمی‌دهم، بروید سراغ کسانی که به دین و تعهد آنها اعتماد دارید».

 اما متاسفانه بخش قابل توجهی از رای دهندگان، مرعوب ومجذوب تبلیغات دروغین شده و برای دولت دوازدهم، حسن روحانی و برای شوراهای شهر نیز، عمدتا لیست های توصیه شده از سوی هواداران وی و اصلاح طلبان، موسوم به لیست «امید» را برگزیدند.
 کمتر از یکسال بعد، در اوایل امسال، نتیجه ی تلخ این انتخاب و تاثیر بی سابقه ی آن در اقتصاد و فرهنگ و سیاست داخلی و خارجی، پدیدار شد و کار به جایی رسید که در مدت کوتاهی، اندوخته و درآمد مردم ایران به یک سوم کاهش یافت و مشکلات اقتصادی و بی کفایتی در مدیریت کشور منجر به آن گردید که دغدغه ی مدیریت کشور و مردم از فن آوری های نانو و صنعت فضایی و علوم هسته ای و افتخارات موشکی، به تهیه ی پوشک تقلیل یافت و....
  در این میان، پاسخ وزیر بهداشت دولت آقای روحانی به نگرانی مردم و رای دهندگان نیز جالب توجه بود. او اخیرا خطاب به مردم گفته است: « فعلأ مدیریت همین و وضعیت همین است، شما مردم رأی داده‌اید، رئیس جمهور و مجلس انتخاب کردید و آنان نیز وزیر و مدیر انتخاب کردند، پس بی خود اعصاب، روح و روان همدیگر را آزار ندهیم، فعلأ همین هستیم...» !!
  در کنار این مدیریت نامطلوب دولتی، عملکرد بخش قابل توجهی از شوراهای منتخب موسوم به لیست امید که در ذیل نام آقای روحانی و به توصیه خاتمی بر کرسی مدیریت شهرها نشستند نیز بصورتی بی سابقه و نگران کننده، موجب وهن مدیریتی کشور شده است.
در همین راستا انواع مفاسد مالی و دزدی و غارت اموال مردم دربرخی از شهرداریها و یا مفاسد بی سابقه ی اخلاقی در شوراهای شهر برخی از مناطق کشور در اندازه ای است که بر اساس اعلام رسمی وزارت کشور، فقط در همین دوره ی یکساله، بیش از 8 شورا، به کلی منحل و 283 عضو شورای شهر نیز سلب عضویت شده وتعدادی از آنان بدلیل ارتکاب مفاسد کلان در زندان به سر می برند.
  پیداست که بخش مهمی از وضعیت نامطلوب کنونی، بدلیل عدم توجه رای دهندگان و تاثیرپذیری از رسانه های بیگانه و جایگزین کردن احساسات بجای بصیرت بود و در یک کلام، مدعیان تدبیر و اصلاحات، کلاه گشادی را بر سر مردم گذاشتند که تاثیرات مخرب آن، تا سالها، گریبان کشور را خواهد گرفت...باشد تا عبرت بگیریم و بعد از این هوشیار باشیم...