سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

کج دهنی به انتظارات بحق مردم (نشریه354)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

کج دهنی به انتظارات بحق مردم
     در نظام جمهوری اسلامی، مجلس شورای اسلامی از جایگاه بسیار مهم و اساسی برخوردار است تا جایی که امام(ره) مجلس را در راس امور خوانده و بر مبنای اصول قانون اساسی، وظیفه ی نظارت و مطالبه گری در تمام امور، بر عهده ی نمایندگان ملت است.
در همین راستا، متاسفانه در ماه های گذشته، عملکرد مجلسی ها، نتوانست انتظارات مردم در کنترل و مهار اقدامات نابجای برخی مدیران و مسئولان دولتی را برآورده سازد و سکوت و بعضا همراهی کامل با سیاستها و وزرای دولت، حتی انتقاد جدی برخی دیگر ازنمایندگان دلسوزمجلس را بدنبال داشت.

  با این وجود، بعد از ماهها پیگیری و انتظار، طرح سوال از رئیس جمهور در صحن مجلس اجرایی گردید و در یک جلسه ی امیدوار کننده، پس از طرح مباحث جدی و مطالبات مردم، نمایندگان از 4 پاسخ رئیس جمهور به 5 سوال مجلس قانع نشده و طبق قانون اساسی قرار بود سوال نمایندگان و پاسخهای رئیس جمهور در این 4 مورد(بیکاری؛ کاهش ارزش پول ملی، قاچاق، رکود اقتصادی) به قوه قضائیه ارسال گردد که به ناگاه، رئیس مجلس، به بهانه ی مشخص نبودن وضعیت حقوقی سوالات!، بعد از زمینه سازی چند روزه، خبر از عدم ارسال پرونده به قوه قضائیه داده و عملا همین اقدام مثبت مجلس و زحمات نمایندگان را نیز بر باد داد.
متاسفانه در ادامه ی این روند نگران کننده، چند رویداد ناگوار نیز در مجلس بوقوع پیوست که نه تنها امید مردم به این نهاد مهم نظارتی را کمرنگ ساخت، بلکه نگرانی هایی جدی از بابت ایجاد مشکلات بیشتر در مسیر انقلاب و اصرار مجلس بر تداوم وضعیت ناهنجار کنونی را ایجاد نمود.
لطفا به سرفصل عملکرد مجلس در طول دو هفته ی اخیر توجه فرمایید:
  رای منفی به لایحه شفافیت آرای نمایندگان مجلس (مردم نباید بدانند نمایندگان آنها به چه مسائلی رای مثبت یا منفی می دهند)!
 مخالفت با طرح تشدید مجازات مفسدان اقتصادی(زحمات 6 ساله ی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در تنظیم قوانین برخورد جدی با مفسدان اقتصادی بر باد رفت).
 رد طرح ممنوعیت انتخاب یا انتصاب مدیران دو تابعیتی در کمیسیون امنیت ملی(انتصاب مدیران با تابعیت بیگانه بی اشکال شد)!
 رای مثبت به وزیر امور خارجه و قانع شدن از پاسخ های وی به موضوع حضور جاسوس در تیم مذاکره کننده و دفاع ظریف از جاسوس مذکور(حتی با وجود پخش فیلم اعترافات دری اصفهانی، باز هم ظریف وی را متعهد خواند و نمایندگان نیز به ظریف رای دادند)!
  انجام نطق تکان دهنده و ساختار شکن 2 نماینده ی تهران(پروانه سلحشوری و حیدری) بر علیه تمامی دستاوردهای انقلاب و اهانت به ملت و رهبری و سکوت نمایندگان،مخصوصا رئیس وهیئت رئیسه).
  تعطیلات 15 روزه مجلس در شرایط بسیار خطیر نبرد اقتصادی و مشکلات معیشتی مردم.
 این در حالی است که در همین ایام،حتی روند استیضاح وزرای صنعت، آموزش و پرورش و راه و شهرسازی نیز متوقف گردید.
  در همین راستا، زمزمه هایی جدی مبنی بر طرح مجدد قوانین موسوم به(fatf) در مجلس و زمینه سازی برای تصویب آن به گوش می رسد . طرح های استعماری  که به بهانه ی شفافیت مالی از سپاه تا حزب الله و حماس و سوریه و عراق و... مورد تحریم مالی داخلی قرار می گیرند و در اوج نبرد اقتصادی، تمامی تراکنش ها و نقاط قوت و ضعف اقتصادی در اختیار دشمن قرار می دهد!
  اکنون سوال اینجاست که با وجود عده ای از نمایندگان دلسوز و انقلابی و تلاش آنان برای ایجاد تحرک مثبت در مجلس، چرا وضعیت خانه ی ملت به جایی رسیده که موجب نگرانی مردم و خواص انقلابی گشته است؟ آیا در چنین موقعیت حساس و سرنوشت سازی، می توان نقش مهم و بی بدیل مجلس در ساماندهی به اقتصاد و سیاست و فرهنگ را نادیده گرفت؟ فاین تذهبون؟!