سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

روزشمار یک معاهده ی استعماری (نشریه355)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

روز شمار یک معاهده ی استعماری
FATF یک معاهده ی استعماری است که توسط قدرتهای صنعتی، در ظاهر برای شفافیت مالی و مبارزه با پولشویی و تروریسم (و دراصل برای سلطه ی اقتصادی و سیاسی و برخورد با نهادهای انقلابی و آزادیخواهان جهان)تهیه و به کشورها تحمیل می شود.

دو سال قبل(در اواسط سال 95)، طیب نیا، وزیر وقت اقتصاد دولت یازدهم، در یک اقدام خلاف قانون،  موافقت نامه الحاق ایران به FATF را امضا کرد و قید نمود که قانون اساسی جمهوری اسلامی باید رعایت شود!!، اما FATF بعد از اینکه عضویت ایران  را پذیرفته است شرط ایران را قبول نکرد.
 از یکسال قبل، پس از طرح این معاهده برای تصویب در مجلس توسط دولت، اعتراض های فراوانی توسط برخی نمایندگان دلسوز، علماء و مراجع، نخبگان و شخصیت های سیاسی، طلاب و دانشجویان انقلابی و آحاد مردم انجام شد.
 در اردیبهشت امسال، بعد از طرح جدی این معاهده و پافشاری لاریجانی برای تصویب در مجلس، موج مخالفت ها و اعتراضات عمومی، موجب شد که رئیس مجلس اعلام کرد که برای 2 ماه، بررسی آن را به تعویق خواهد انداخت.
  به فاصله ی چند روز، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار سالانه ی خود با نمایندگان مجلس(30 خرداد97)، صراحتا نسبت به این معاهده واکنش نشان داده و فرمودند: «مجلس نباید نماد تردید و خودکم‌بینی، یأس و ناامیدی، بی‌اعتنایی و بی‌مبالاتی به مسائل کشور باشد و نباید با دید مأیوسانه به ظرفیت‌ها و توانایی‌های ملی نگاه کند... همان‌گونه که درباره «برخی کنوانسیونهای بین‌المللیِ اخیراً مطرح‌شده در مجلس» گفتیم، مجلس شورای اسلامی که رشید و بالغ و عاقل است، باید مستقلاً در موضوعاتی مثل مبارزه با تروریسم یا مبارزه با پولشویی قانونگذاری کند.البته ممکن است برخی مفاد معاهدات بین‌المللی خوب باشد، اما هیچ ضرورتی ندارد با استناد به این مفاد به کنوانسیون‌هایی بپیوندیم که از عمق اهداف آنها آگاه نیستیم یا می‌دانیم که مشکلاتی دارند».
 هنوز 24 ساعت از بیان این سخنان نگذشته بود که لاریجانی در پاسخ به سوال یک خبرنگار، از قصد خود و رئیس جمهور برای گفتگو(چانه زنی) با رهبری! بر سر این موضوع سخن گفت.
 در اواسط تیر ماه 97، از سوی شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت، مشترکا مخالفت های جدی با لوایح موسوم به FATF صورت گرفت.
 در جلسه ی 6 شهریور مجلس با موضوع سوال از رئیس جمهور، وی بر لزوم تصویب لوایح FATF تاکید کرد و آن را راه حل رفع موانع بانکی بین المللی دانست و متاسفانه  برخی نمایندگان از همین پاسخ روحانی قانع شده و به آن رای مثبت دادند!.
 در جلسه ی 3 مهر مجلس، آقای لاریجانی بصورت ناگهانی و با کنار گذاشتن دستور کار مجلس، موضوع این معاهده را مجددا مطرح کرد و با وجود مخالفت و عدم شرکت در رای گیری87 نماینده و غیبت 45 نماینده ی دیگر، بصورتی فوری با 142 رای به تصویب رساند!!
 اکنون سوال این است که چرا خواست بسیاری از مردم و نهادهای قانونی و بزرگان کشور و نمایندگان، نادیده گرفته شد و چرا همگان شاهد تکرار تصویب 20 دقیقه ای برجام توسط لاریجانی در موضوع استعماری مشابه شدند؟!
  واقعا چه کسی پاسخگوی خدشه بر عزت ملی و آسیب های فراوان تصویب این معاهده به قدرت منطقه ای و اقتصاد داخلی، ان هم در این شرایط خطیر خواهد بود؟ فاین تذهبون؟!!