سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

دستپخت روحانی و لاریجانی (نشریه356)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

دستپخت روحانی و لاریجانی
      بالاخره چهارمین لایحه از FATF موسوم به «CFT» با صحنه گردانی آقای لاریجانی در مجلس به تصویب رسید و لایحه ای که همه ی دلسوزان کشور، متفق القول، آن را «استعماری» خوانده و آن را مصداق «خودتحریمی و تسلیم اقتصادی» می دانستند, از سد مجلس شورای اسلامی گذشت!  در مورد این واقعه، حرف و حدیث های فراوانی وجود دارد که از حوصله ی این مقال خارج است, اما چند نکته ی مهم را باید مورد توجه قرار داد:

 1-اصرار دولت و آقای لاریجانی بر تصویب این معاهده ی خلاف منافع ملی، نشانگر روندی است که در صورت تداوم حضور این افراد در مناصب حساس نظام, همچنان ادامه خواهد داشت و پایانی برای آن متصور نیست. همانگونه که در سخنان آقای دهقان، یکی از نمایندگان مخالف این لایحه بیان شد، ظاهرا مطابق خواست غربیها، دولت مکلف است که چهار موضوع را بطور زنجیره ای در ایران تصویب کند: 1- برجام(محدودیت هسته ای) 2-FATF (محدودیت اقتصادی) 3- محدودیت موشکی 4- تعهدات حقوق بشری (آزادی مفسدان سیاسی و فرهنگی و...).
 2-فشار شدید جریان غربگرا و زمینه سازی که از ماهها قبل با ایجاد شوک های مهم اقتصادی در بازار ارز و طلا و بی توجهی به مطالبات اقتصادی مردم و اصناف, انجام شد، ذهن برخی مردم و نمایندگان را به سمت پذیرش این معاهده جلب نمود.
 3- سخنان آقای ظریف در مجلس که رسما از عدم تضمین و تعهد دولت برای تاثیر مثبت این معاهده بر اقتصاد سخن گفت و از تریبون مجلس، تهدیدات آمریکا را تکرار و مردم و نمایندگان را تهدید کرده و سعی در ترسانیدن آنان داشت، از مسائل قابل تامل و تاسف این جلسه ی مجلس بود.
 4- گرچه از پاسخ سوال لاریجانی از امام خامنه ای, سوء استفاده شد و به نوعی عدول از نظر قبلی ایشان  معرفی کردند, اما متن استفساریه رهبرمعظم انقلاب، مخالفت و حساسیت نسبت به تمام کنوانسیون‌های بین‌المللی و نه یک مورد خاص بود که باب اقدام و احساس مسئولیت جبهه انقلاب را فراتر از موارد استعماری مثل 2030 و cft و پالرمو، در دیگر موارد نیز باز کرد.

به عبارت بهتر، مقام معظم رهبری, هم دایره احساس مسئولیت را گسترش دادند، هم عرصه را برای حضور درصحنه و نقش‌آفرینی مردم و جوانان انقلابی فراهم کردند.
چنان‌که سه روز قبل از این مصوبه و در جمع صدهزارنفری بسیجیان، مردم و نسل جوان را به عدم پذیرش تحقیر فراخواندند: «این ملّت و این نسل جدید و جوان تصمیم گرفته است که دیگر تحقیر ... و دنباله‌رو قدرت‌های بیگانه و دشمن نشود».
 5- سخنان انقلابی و تلاش مخلصانه ی برخی از نمایندگان متعهد مجلس در رد این لایحه و آگاهی بخشیدن به جامعه و دیگر نمایندگان، از برگ های زرین تاریخ انقلاب و بسیار قابل تقدیر و تشکر است که با انتشار اسامی 120 نماینده ی مخالف این معاهده، باید توسط جبهه ی انقلاب، از آنها به نحو احسن تقدیر شود.
 6- به نظر می رسد یکی از نقاط ضعفی که بهتر است در آینده اصلاح شود آن بود که باید نمایندگان غیرتمند انقلابی در کنار تلاشهای خود برای عدم طرح این معاهده در مجلس، توصیه ی رهبر معظم انقلاب برای تنظیم یک قانون مشابه جهت مبارزه با پولشویی بین المللی را عملی می کردند و با آماده سازی آن در وقت لازم، برای تصویب این قانون بومی و داخلی در مجلس پافشاری و مطالبه می کردند تا بهانه ای دست هیئت رئیسه و دولت و حامیان آنان نباشد.
 7- با وجود آن که در موضوع برجام، نوعی اختلاف نظر در میان بزرگان وجود داشت، اما در موضوعCFT همگرایی جدی و قاطع مراجع و علماء و نخبگان دلسوز، از سرمایه هایی است که قطعا در آینده برای وحدت جریان انقلابی و دلسوزان کشور،مفید خواهد بود( هر چند متاسفانه این امر مورد توجه رئیس ونمایندگان موافق  مجلس قرار نگرفت)
 8- تداوم اقدامات و اعتراض های تشکل های دانشجویی و حوزوی و نخبگان و شخصیت ها برای عدم تایید این لایحه ی استعماری در شورای نگهبان و احیانا مجمع تشخیص مصلحت، تکلیفی است که باید دنبال شود تا ان شاءالله در طول مسیر قانونی این مصوبه، نظر جبهه ی انقلاب بر صحنه گردانی و بازی های سیاسی برخی از جریان غربگرا، فائق آید.
 8- و نکته ی آخر اینکه: نمایندگان موافق این لایحه، در حالی از شفافیت منافع اقتصادی ملت ایران در مقابل بیگانگان و دشمنان دفاع می کنند که در همان جلسه، حاضر به شفافیت رای خود در مقابل مردم و موکلان خود نشدند و فعالیت اقتصادی و حقوق و درآمدها و سبک زندگی آنان نیز، بدور از چشم مردم، همچنان مخفی مانده است.