سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سخنان غیر بهداشتی وزیر! (نشریه 356)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

سخنان غیر بهداشتی وزیر!
  همزمان با بی اعتنایی مسئولان دولت نسبت به مشکلات کشورکه اعتراض برخی حامیان آنان را نیز بدنبال داشته است، برخی از سخنان و مواضع وزیر بهداشت دولت تدبیر، نشانگر تفکر خطرناکی است که در طبقه ی مرفه و پولدار حاکم بر این دولت، وجود دارد.

بعد از حواشی جنجالی وزیر بهداشت و سخنان ناشایست او به پیرمرد ناتوانی که گله از گران بودن قیمت فیزیوتراپی داشت، وی در مصاحبه ی دیگری, در پاسخ به چرایی کمبود دارو برای برخی بیماران خاص گفت: این بیماران بعضا 2 تا 3 سال بیشتر عمر نمی کنند و اولویت با تامین داروی بیماران دیگر است!
 همین آقای وزیر، در جریان انتقاد چند دانشجوی پزشکی به مواضع وی در دانشگاه اهواز، دانشجویان منتقد را بشدت مورد حمله قرار داد و آنان را با تروریست های گروهک فرقان مقایسه کرد و گفت: فرض کنید، ما را تخریب کردید یا مظهر اشرافیت یا دارای نگاه بالا به پایین نشان دادید، به کجا می‎رسید؟ مگر ما پست وزارت را با اجبار و زور گرفته‌‏ایم؟ اگر بهتر مدیریت می کنید، آن را دو دستی به شما تحویل می‏دهیم. شما هم زمانی، کشور را اداره کردید، چه بلایی سر کشور آوردید؟
وی در ادامه، با انتساب تروریست های اخیر اهواز به مردم غیور این استان گفت: در اهواز، افرادی آمدند و اسلحه به دست گرفتند و به اسم دین و برای رفتن به بهشت،«هم استانی ‎های‎شان» را به گلوله بستند... اما اين افرادی که با روش‎های خصمانه سعی در تخریب دارند، چقدر در این ماجرا سهم داشتند، در این چند سال، چه کار کرده‎اند؟ چقدر مردم را مایوس و افرادی را بی آبرو کرده‎‎اند و تهمت زده‎‎اند و در فضای مجازی، مطالب خلاف واقع نوشته‎‎اند؟ این افراد از تتلو حمایت و ما را تخریب کردند؛ آیا این انسانیت، انصاف و مسلمانی است و آیا این رفتار، تفاوتی با فرقانیسم دارد؟

البته آقای وزیر بهداشت به این سوال پاسخ نداد که چرا در مقابل مطالبات و پرسش مردم، گاه آنان را مسخره می کند و گاه با عباراتی نظیر بیشعور و... به آنها توهین می کند و گاه آنان را با تروریست ها مقایسه می کند!
 ایشان پاسخ نداد که بالاخره ثروت بیش از هزار میلیاردی ایشان، چه تناسبی با جمله ی حضرت امام(ره) مبنی بر عدم حاکمیت مرفهان و اشراف بر پست های کلیدی کشور دارد؟
 وی پاسخ نداد که نقش تبلیغات فراوان و هزینه های میلیاردی برای پیروزی این دولت در انتخابات، چه مقدار بود و آیا این کار، همان تصاحب به زور پست ها(البته با روش های مدرن و تبلیغی) نیست؟!
 و اساسا وضعیت امروز دارو و درمان کشور، نماد کارآمدی جناب وزیر است؟!
اکنون صرفنظر از مواضع آقای هاشمی، دو نکته قابل توجه و تامل است:
 اولا: تداوم این نگاه در دولت که متاسفانه منتقدان را عموما با بی اعتنایی یا بی احترامی تخریب می کنند و اساسا مطالبات و گرفتاری های اقشار ضعیف و محروم را در اولویت قرار نمی دهند، مشکل بزرگی است که باید به هر نحو ممکن از دولت جمهوری اسلامی رفع شود.
 ثانیا: دفاع تمام قد صدا و سیما و ساخت چندین برنامه و گزارش و مصاحبه با وزیر بهداشت و سعی در توجیه رفتار نامربوط وی از عجایبی است که برخی را با این سوال مواجه نمود که آیا سابقه ی رفاقت رئیس صدا و سیما با وزیر بهداشت، در ساخت این برنامه ها موثر بوده است؟ و آیا تریبون رسانه ی ملی، جای دفاع از مطالبات مردم است یا توجیهات آقای وزیر؟!!