سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

وزیری که 130 شرکت دارد!! (نشریه357)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

وزیری که 130 شرکت دارد !!
   ابتدا به این  سخنان؛ مربوط به بنیانگذار جمهوری اسلامی, حضرت امام خمینی(ره) توجه فرمایید که گویی ریشه ی مشکلات امروز کشور را در 36 سال قبل، به خوبی پیش بینی و بیان فرموده اند:
 توجه داشته باشند رئیس جمهور و وکلاى مجلس از طبقه‏اى باشند؛ که محرومیت و مظلومیت مستضعفان و محرومان جامعه را لمس نموده و در فکر رفاه آنان باشند، نه از سرمایه‏داران و زمینخواران و صدرنشینان مرفه و غرق در لذات و شهوات که تلخى محرومیت و رنج گرسنگان و پابرهنگان را نمى‏توانند بفهمند(بخشی از وصیتنامه).

... سرچشمۀ همۀ مصیبتهایی که ملت‌ها می‌‏کشند این است که متصدیان امورشان از قشر مرفه و از اشراف و اعیان ـ به اصطلاح خودشان ـ از آن‌ها باشد. و آن‌ها این طور هستند، اشراف و اعیان این طور هستند که تمام ارزش‌ها را به این می‌‏دانند که آنجایی که زندگی می‌‏کنند بهتر از دیگران باشد، آن رفتاری که مردم با آن‌ها می‌‏کنند، رفتار عبید با موالی باشد؛ ... چون تمام ارزش‌ها را به قدرت مالی می‌‏دانستند، به قدرتهای دیگر می‌‏دانستند، در مقابل قدرت بالا‌تر از خودشان خاضع و عَبد بودند، در مقابل ضعفایی که قدرت ندارند، فرمانفرما و حکومت بودند.
 این وضع طبیعی این است که یک قشر اشراف و اعیان و مرفه به یک کشوری حکومت کنند و قابل اجتناب نیست این. وقتی حکومت آن طور شد، دیگر نمی‌‏شود این را کسی خیال کند که قابل این است که این با مردم چه جور باشد، ...هر جایی که توهّم می‌‏کردند که به قدرتشان یک قدرت بالاتری یک صدمه‏ای بزند، مقابل او لنگ می‌‏انداختند و همه جور تواضعی می‌‏کردند؛ برای اینکه آنجا را به دست داشته باشند. به مردم هر چه گذشت، گذشت و هرچه خواستند، بکنند با مردم...
 طبع قضیۀ کاخ‏ نشینی، توجه به عیش و عشرت و توجه به دنیا و توجه به مال و منال است و نمی‌‏تواند شهوت و شکم، این طبقه را مهلت بدهد که در یک امر تفکری وارد بشوند و فکر بکنند.(سخنرانی 7/6/1361)
  متاسفانه این سخنان حضرت روح الله, امروز در برخی مسئولان دولت, مصداق پیدا نموده است و علاوه بر شخص رئیس جمهور که در منزلی به ارزش دهها میلیارد تومان زندگی می کند، کابینه ی دولت وی نیز از اشراف و ثروتمندان و تجار بزرگ تشکیل شده است. در همین راستا اخیرا مصاحبه ی مهمی از آقای نقوی حسینی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد اموال و دارایی ها و ساعت کار برخی وزرای دولت روحانی منتشر شده است که دلیل کندی و یا توقف خدمات و وظایف آنان را مشخص می سازد. وی در این مصاحبه تصریح کرده است:
  این دولت مرفه و تکنوکرات و تجمل گرا است, دولت انقلابی نیست, یعنی مدیرانش 9 صبح ویازده صبحند! آرام بیایند و استخرشان سر جایشان باشد و... ما از مدیران مطلع هستیم...
  وزیری که مثلا خودش 130 تا شرکت دارد؛ یک وزارتخانه می خواهد که شرکتهای او را اداره کند, علاوه بر آقای نعمت زاده(وزیر سابق صنعت معدن تجارت) و قاضی زاده هاشمی(وزیر بهداشت) که ثروت بالای هزار میلیارد تومان دارند، آقای آخوندی خودش شرکت های مختلف راهسازی دارد که با خودش در وزارت راه قرارداد می بندند! این هم خیلی جالب است و از پدیده های این دولت است!

  یا دیگر وزرایشان هم همینطور! از آقای حجتی وزیر جهاد کشاورزی که دیگر در این کابینه جهادی تر نداریم! ایشان هم فقط در ورامین که حوزه ی انتخابیه ی من است 300 هکتار زمین  کشاورزی دارد! جاهای دیگر را که نسبت می دهند مثلا در عراق گاوداری و دامداری و... را نمی دانم.
  بنابراین دولت کنونی حتی به کار خودش نمی تواند برسد، چه رسد به کار دیگران و کشور...