سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

رد پای مافیای کنکور در رسانه ملی!(نشریه357)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

ردپای مافیای کنکور دررسانه ملی! 

یکی از مشکلاتی که امروزه مردم و خانواده ها را با خود درگیر نموده است، موضوع کلاسهای کمک آموزشی و کنکور و... است که با حجم تبلیغات وسیع و بی سابقه از صدا و سیما، هزینه های بسیار کلانی را به مردم تحمیل نموده اند.
  در همین راستا, طی ماه های اخیر, وزیر آموزش و پرورش نیز بارها با گلایه ی جدی از مافیای کنکور و روند کنونی تبلیغات برای ورود به دانشگاه, گفته است: وقتی تبلیغات حجیم این مؤسسات خصوصی را می‌بینیم به نظرم می‌رسد نوعی لجبازی وجود دارد و کتشان را در آورده‌اند برای مبارزه با آموزش و پرورش. اعتراف می‌کنم هنوز زورمان به مؤسسات خصوصی در دوره متوسطه نرسیده است و هنوز درآمدهای میلیاردی آنها از قِبَل کنکور و دانش‌آموزان حاصل می‌شود. باید با فساد موجود که در مدارس حاکم شده است مبارزه کنیم و در گام نخست، ورود مؤسسات خصوصی و کتاب‌های کمک آموزشی را با دوره ابتدایی ممنوع کردیم... رهبر انقلاب به من تذکر دادند که نظام تعلیم و تربیت رسمی کشور فقط نظام آموزش و پرورش است.

 در همین راستا اخیرا در یک برنامه ی تلویزیونی, دکترحسینی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان مواردی از وجود تبعیض در سیستم آموزشی کشور, به مافیای کنکور اشاره کرده و سخنان تکان دهنده ای را بیان نمود.وی تصریح کرده است:
  امسال بیشتر از 200 میلیون جلد کتاب درسی به چاپ رسیده و بیشتر از 22 میلیون جلد کتاب کمک درسی چاپ شده است(یعنی به تنهایی 6 هزار هکتار درخت را از بین برده است). یعنی سیستم آموزش و پرورش کشور ما یکی از منابع مهم از بین بردن طبیعت است. به خاطر این که هرسال کتاب های درسی عوض می شود تا مردمی که کتاب کمک درسی می خواهند, دیگر نتوانند از کتاب های سال گذشته دیگران استفاده کنند و کتاب ها هرسال تجدید چاپ شود(و سودش در جیب مافیای کنکور ریخته شود).
 تنها یک ناشر کتاب کمک درسی در کشور بیشتر از 330 عنوان کتاب چاپ کرده و مبلغ 350 میلیارد تومان در یک سال برای تبلیغات کنکور فقط به صدا وسیما پرداخت کرده است(یعنی روزی یک میلیارد تومان!) و این مبلغ, غیر از هزینه های تبلیغی است که در بخش شهری و عمومی و... هزینه کرده است.

   «مافیای کنکور» با دور مالی هشت هزار میلیاردتومان در کشور سرنوشت دانش آموزان و خانواد های ما را در دست گرفته است، فقط امسال هزارمیلیارد تومان هزینه مشاوره و کتاب کنکوری ها شده که عموما بی نتیجه می ماند و به نسبت جمعیت، تعداد کمی وارد دانشگاه می شوند.
  موسساتی که به مافیای کنکور دامن می زنند و تبلیغات فراوان در رسانه ملی دارند، باید بدانند این پول ها را از خون مردم به دست می آورید ؛ ما به جای درختانی که برای تامین کاغذ برای کتاب های کنکور هر ساله بریده می شوند و هزینه بالایی می طلبند می توانیم همان را برای فرزندانمان خرج کنیم و آنها را خوشبخت کنیم و به آنها کار بدهیم.
  این همه تبلیغات منفی برای سهمیه فرزندان شهدا و ایثارگران می شود در صورتی که امسال در کنکور هنر، فقط 12 نفر از خانواده شهداء حضور داشته اند این در حالی است که دهها سهمیه ی دیگر نیز وجود دارد و هیچ حرفی از آنها به میان نمی آید, مثلا فرزندان اعضای هیئت علمی دانشگاه ها نیز دارای سهمیه ی بالایی در کنکور هستند و حتی اگر آن فرد فوت هم بشود, باز هم فرزندش می تواند با سهمیه در کنکور شرکت کند.
  چه دلیلی دارد ما به یک معلم در سیستان 585 هزار تومان حقوق بدهیم و شخصی که فرزند سفیر است اجازه داشته باشد از دانشگاه خارجی به دانشگاه داخلی منتقل شود و پزشکی بخواند و پنجاه درصد هزینه هایش را نیز دولت ایران بدهد؟ اگر ما میتوانیم هزینه کنیم چرا این پول نباید در آموزش و پرورش ما خرج شود؟ و آیا این فردی که به این صورت وارد دانشگاه شده، شرایط و کیفیت لازم برای پزشک شدن را دارد؟
   معلمی که برای درآمد بهتر مجبور است سرویس دانش آموزان خود باشد چگونه رویش می شود به آنها درس بدهد؟
  اکنون با توجه به این دغدغه و نگرانی جدی و عمده که بطور مشترک در میان مسئولان ارشد آموزش و پرورش، معلمان و خانواده ها و مردم وجود دارد، جای خالی دستگاه های نظارتی کشور, بشدت احساس می شود.
  سوال اساسی اینجاست که آیا صدا و سیما مجاز است که برای تبلیغات و درآمد بیشتر، مدتی تبلیغ موسسات مالی غیرمجاز و بی اعتبار(همچون شاندیز و کاسپین و ثامن الحجج و...) را نموده و اقتصاد کشور و مردم را تهدید کند و در وقت دیگر با انبوهی از تبلیغات انواع پفک و چیپس و نوشابه یا با تبلیغ گسترده و انبوه داروهای ترکیبی, سلامت مردم را تهدید کند و در حال حاضر نیز با تبلیغات انبوه و افراطی کنکور و کلاسها و کتابهای کمک آموزشی, سیستم آموزشی کشور را اینگونه دچار اخلال نماید؟!! و به فعالان مافیای کنکور، آنچنان میدان دهد که حتی وزیر آموزش و پرورش نیز خود را عاجز و ناتوان معرفی کند؟!