سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

بدعت های جدید فوتبالی (نشریه358)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

بدعت های جدید فوتبالی
   گرچه فوتبال یکی از ورزشهای پرطرفدار و مهیج و بعضا مفید تلقی می شود و وجوه مثبتی را نیز در حوزه های اجتماعی و اقتصاد و حتی سیاست دارا می باشد، اما طی سالیان گذشته، فوتبال عموما بعنوان ابزاری برای سرگرم کردن ملتها و دور نمودن آنان از حقوق و مطالبات اصلی و روشی برای پرت کردن افکار عمومی از ظلم و جنایت قدرتهای بین المللی در مقاطع مختلف استفاده شده است.

در این میان، پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در عین توجه به وجوه مثبت این ورزش، از دامن زدن به تب فوتبال و ایجاد دوقطبی های کاذب و حاشیه سازی های منفی خودداری می شد، اما متاسفانه طی سالها و ماههای اخیر، دولت با همکاری صدا و سیما، از این ورزش در جهت تغییر مطالبات جامعه و ذائقه سازی کاذب و اهداف سیاسی خود بهره گرفته و نشانه های بسیار نگران کننده ای از این روند، در بازی های اخیر آسیایی مشخص گردید که باید قبل از تبدیل شدن به یک معضل مخرب و غیرقابل جبران، برای آن چاره اندیشی شود.
در همین زمینه، بعد از فضاسازی پیرامون قهرمانی تیم فوتبال پیروزی(که چندی است رسما نام آن را به همان پرسپولیس دوران طاغوت بازگردانده اند)،فضایی بی سابقه از هیجان را با کمک انواع شبکه های تلویزیونی  و روزنامه ها و مصاحبه ها و فضای مجازی و... در میان مردم ایجاد نموده و در پرتو آن، بدعت هایی خطرناک را بعنوان یک روال و مطالبه ی کاملا منطقی و عادی!! به مردم و نظام جمهوری اسلامی تحمیل کردند:
  1- در یک اقدام بی سابقه و زشت، طی یک دستورالعمل وزارتی، کلیه ی مدارس دخترانه و پسرانه را در ساعت تحصیلی، وادار به تماشای بازی فوتبال تیم پیروزی و کاشیما، در مدارس نموده و یک هیجان نابجا و زننده را در میان دانش آموزان دختر و پسر ایجاد و فضای مقدس آموزشی کشور را مخدوش ساختند.که البته اثرات منفی باخت تیم ایران از ژاپن را نمی شود بر دانش آموزان نادیده گرفت
  2-در اقدامی نامشروع، تعداد قابل توجهی از زنان و دختران، به ورزشگاه آزادی وارد شده و تصاویر مختلف آنان، بعنوان یک «پیروزی و تغییر اجتماعی زنان مبارز»! در رسانه ها منتشر گردید. این اقدام دولت که به بهانه ی فشار و درخواست فدراسیون جهانی فوتبال انجام شد، نشانه ای دیگر از کارآمد بودن فشارها بر جمهوری اسلامی تعبیر گردید و  نمادی از برهم زدن ساختارهای ارزشی کشور و بی اعتنایی به احکام شرعی می باشد. البته از دولتی که مدتهاست از تامین ابتدایی ترین حقوق بهداشتی زنان این کشور عاجز مانده، چنین فرافکنی و استفاده ی ابزاری از زنان بعید نبود.
  3- در حاشیه ی زمین فوتبال در میدان آزادی تهران، تبلیغات انواع شرکت ها و برندهای خارجی که مردم ایران را تحریم نموده اند، نصب شده بود، حال آنکه حتی یک شرکت ایرانی در سال اقتصاد مقاومتی، فرصت تبلیغ محصول خود در خاک جمهوری اسلامی را پیدا نکرده بود.
  4- اجرای کنسرت صدهزار نفری در ورزشگاه آزادی با حضور یک خواننده ی دست چندم پاپ با اشعار عشقی و مبتذل از بدعت های دیگری بود که اوج بی کفایتی فرهنگی و اجتماعی مسئولان مربوطه را به نمایش گذاشت. تریبون ورزشگاه 100 هزار نفری آزادی بعد از مدت کوتاهی از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در همین مکان برای بسیجیان، در اختیار چنین فردی قرار گرفت و قطعا این اتفاق بی سابقه ، سرآغاز روندی جدید و خطرناک در این عرصه است.
   از سوی دیگر برخی از متولیان فوتبال در حال تبدیل شدن به یک معضل سیاسی و اجتماعی در کشور هستند. مثلا:
 رئیس فدراسیون فوتبال که مشمول قانون بازنشستگی است، بعد از رد سابقه ی جدید! جانبازیش توسط مسئولان و بعد از رد  شدن درخواستش توسط رئیس مجلس در جلسه ی ویژه با مسئولان قوه مقننه!!، رسما اعلام کرد که از ریاست فدراسیون کنار نخواهم رفت چون مسئولان فدراسیون جهانی، این کار را دخالت در فوتبال تلقی کرده و ایران را تحریم می کنند!
علی دایی که برای پاسخگویی در خصوص سرنوشت نامعلوم مبالغ چندین میلیاردی کمک های مردم برای زلزله زدگان کرمانشاه، به دادگاه احضار شده بود، رسما اعلام کرد که به دادگاه نخواهم رفت!
 بعد از فشار فدراسیون جهانی فوتبال برای وارد کردن زنان و دختران در ورزشگاه، رئیس فدراسیون فوتبال ایران، ضمن همراهی با مسئولان فیفا و آسیا(که اتفاقا شیخ سلمان(رئیس فوتبال آسیا) از خاندان جنایتکار آل خلیفه بحرین است) در یک حرکت معناداراقدام به دور زدن در حاشیه ی زمین ورزشگاه و تشویق زنان و دختران حاضر در ورزشگاه نمودند.
 داستان تمرد و مسئله سازی اخیر فردوسی پور مجری فوتبالی از قوانین صدا و سیما و تکه پرانی های قبلی وی نسبت به نظام و حاشیه سازی های سیاسی برخی از بازیکنان سابق فوتبال نیز از نمونه های بارز این روند است.
لذا به نظر می رسد دلسوزان انقلاب با حساسیت و توجه و تمرکز بر این بدعت ها و حاشیه سازی هایی که با استفاده از ابزار فوتبال، در حال ترویج می باشد، باید تا دیر نشده جلوی آن را گرفته و نسبت به آن چاره اندیشی کنند.