سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

مشکلاتی که باید رفع شود... (نشریه358)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

مشکلاتی که باید رفع شود..
به لطف الهی، امسال راهپیمایی بزرگ اربعین، علیرغم تبلیغات و هجمه های فراوان دشمنان، پرشورتر از گذشته برگزار گردید و بار دیگر قدرت اسلام و پیروان اهل بیت(ع) چشم -جهانیان را خیره ساخت. در همین زمینه و برای مطلوبتر شدن این حرکت الهی در سالهای آینده و رفع برخی مشکلات، مواردی را باید مورد توجه قرار داد:

 1-وزارت خارجه باید با صرف وقت و رایزنی جدی با مسئولان عراقی، از هم اکنون موضوع حذف روادید و ویزا میان دو کشور را در دستور کار خود قرار داده و همچون برخی دیگر از کشورهای همسایه نظیر ترکیه و روسیه و ... ویزا میان مردم ایران و عراق را نیز حذف نمایند تا در وقت و هزینه ی میلیونها زائر صرفه جویی شود.
2- گرچه حذف دلار و انجام مبادلات با دینار عراق، تصمیمی بجا و صحیح بود، اما تحویل دینار به زائران در خاک عراق و بی کفایتی مسئولان دولتی در این زمینه، موجب بروز مشکلات و بعضا تحقیر زوار ایرانی گردید. لذا لازم است در سال آینده، از ماه های قبل از اربعین، در زمینه تامین ارز عراقی زائران اربعین اقدام شود.
 3-یکی از مشکلات مهم زوار ایرانی در ایام اربعین، موضوع ترمینال های موقت در ابتدای مرز عراق و انتقال به نجف و بازگشت از کربلاست که در این زمینه می توان با همکاری دولت عراق، با هزینه ای اندک، ضمن آماده سازی این مکانها و انجام آسفالت و تهیه ی امکانات رفاهی، چندین نفر مسلط به زبان فارسی برای راهنمایی مردم و نظارت بر عملکرد رانندگان عراقی و الزام به رعایت نرخ های صحیح و... در این مکانها مستقر شوند تا رفاه و شان زائران امام حسین(ع) نیز رعایت شود.
 4-دو شرکت همراه اول و ایرانسل در ایام اربعین، با نگاهی کاسبکارانه به زائران، قیمت های گزافی را به مردم تحمیل می کنند که لازم است وزارت ارتباطات برای نظارت بر این دو شرکت و الزام آنان به رعایت انصاف و نرخ های منطقی، اقدام و اطلاع رسانی کند.
 5- از آنجا که بحمدالله ملت عراق در پذیرایی غذایی از زائران، کاملا فعال و توانمند هستند، بهتر است فعالان فرهنگی ایران با حضور فعال تر و ایجاد موکب های فرهنگی در مسیر زائران، کار راهنمایی و اطلاع رسانی به مردم و مخصوصا زوار ایرانی و امور برجای مانده ی فرهنگی و معرفی نهضت و انقلاب امام حسین(ع) را بیش از گذشته برنامه ریزی و انجام دهند.
  6-متاسفانه پلیس و راهنمایی و رانندگی در جاده های منتهی به مرز عراق، حضور چندان پررنگی نداشته و در برخی موارد نیز با اعمال جرایم سنگین، کام زائران را تلخ می نمودند. لذا بجاست تا در این ایام، پلیس با حضور ویژه و سازماندهی شده، اعمال قانون را نیز فقط به مواقع ضروری و در حداقل ، به انجام رسانند.
 7-با جمع آوری اکثر موکب های عراق در شب و روز اربعین، بسیاری از  زائران با مشکلات جدی اسکان و تغذیه و... در مسیر بازگشت مواجه می شوند که این مشکل را نیز می توان از طریق فعالان حوزوی و انتقال این معضل به بزرگان و مراجع بزرگوار عراق جهت تداوم فعالیت موکب ها تا بعد از بازگشت زائران اربعین، رفع نمود.
 8- و نکته ی مهم و قابل توجه اینکه: لازم است برخی از مبلغان و فعالانی که در مسیر دعوت مردم به این حرکت عظیم، فعالیت می کنند، خودشان نیز از همان ابتدا و بصورت یک زائر عادی تمام مشکلات این سفر را نیز تجربه کنند تا بتوانند نسبت به انتقال و رفع آنها به وظیفه ی خود عمل نمایند. و البته عمق بخشی اعتقادی به زوار و تفهیم قیام کربلا و اهداف انقلاب عاشورا و وظیفه ی رهروان حسینی(ع) در مقطع کنونی و بیان نمادهای ظلم یزیدیان زمانه، از جمله اولویت های این همایش جهانی برای بهره برداری بهتر کیفی و آمادگی برای دوران ظهور حضرت مهدی(عج)است. ان شاءالله