سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

تحقیرهای زنجیره ای از سوی مدعیان تدبیر (نشریه364)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

تحقیرهای زنجیره ای از سوی مدعیان تدبیر
 بالاخره بعد از 9 ماه انتظار جریان مدعی تدبیر!، اروپائیها از بسته ی مالی خود رونمایی کردند و این بار آنچنان افتضاح و باج خواهی را به نمایش گذاشتند که حتی بسیاری از حامیان داخلی و خارجی برجام را به واکنش واداشته و آن را بدتر از عهدنامه های ترکمانچای و... دانستند.

اصل ماجرا از آنجا شروع شد که اروپائیها، بعد از خروج آمریکا از برجام، اعلام کردند که در صورت پایبندی ایران به برجام، کانالی مالی را موسوم به (SPV) برای رفع تحریم های ایران مشخص خواهند کرد و با این وعده توانستند هم در داخل ایران، از آبروریزی متحدان دولتی خود در فروپاشی برجام جلوگیری کنند و هم تلاش های خود برای موجه جلوه دادن تصویب معاهده ی استعماری موسوم به(FATF) که همه ی ظرفیت ها و توانایی های اقتصادی جمهوری اسلامی را در اختیار دشمن می گذاشت را به ثمر بنشانند.
  اما بالاخره بعد از 9 ماه، سه کشور اروپایی(انگلیس، فرانسه، آلمان) بتازگی از یک سازوکار مالی موسوم به(INSTEX)رونمایی کردند که بر اساس آن، نه تنها تعهدات اروپائیها برای برجام نادیده گرفته شده است، بلکه مقرر شده تا اروپائیها مبالغ مربوط به فروش نفت ایران را از کشورهای خریدار دریافت کنند و بجای آن، برخی از محصولات کشاورزی و غذایی و دارویی را به ایران ارسال کنند.
  به عبارت بهتر، اروپائیها با این نسخه ی تحقیرآمیز، عملا همان ایده ی (نفت در برابر غذا) را تکرار کرده و از جمهوری اسلامی خواسته اند که عنان اموال و دریافتی های نفتی خود را به آنان بسپارد.
  البته اروپا در این حد نیز متوقف نمانده است و اجرای همین سازوکار ذلت بار را هم مشروط به پذیرش FATF و تعهد ایران به مذاکره در مورد موشکها و فعالیت های منطقه ای خود دانسته است.
  این وضعیت که قلب هر انسان باغیرتی را به درد می آورد، باز هم نتوانسته است از وقاحت و بی عملی برخی از مدعیان اعتدال و تدبیر و مدافعان برجام بکاهد و همچنان از طریق برخی تریبون ها و رسانه ها، بر لزوم تن دادن جمهوری اسلامی به این سازوکار اروپایی، تاکید می کنند!!
  در این زمینه چند نکته قابل توجه است:
 1- اینکه اروپایی ها جسارت چنین پیشنهادات خفت باری را به مسئولان دولت روحانی پیدا نموده اند، محصول انفعال مکرر و عقب نشینی های متعدد دولت ایران از عزت ملی و حقوق هسته ای است و نمادی بسیار دردناک، اما روشن و گویا از وقاحت دشمنان و ذلت پذیری غربگرایان در ایران است که بعنوان درس عبرتی بزرگ، باید در تمام دورانهای آینده مورد توجه قرار گیرد.
2- در شرایط کنونی، نقش مهم خودکفایی در امر غذایی و کشاورزی را به خوبی می توان احساس کرد که بحمدالله با تاکیدات رهبر معظم انقلاب در سالهای قبل، تا حد مطلوبی دنبال شده است، اما بیاد داریم که همین چند هفته ی گذشته، شخص آقای روحانی بر پیگیری کشاورزی در خارج از مرزها و عدم توسعه ی کشاورزی در داخل به دلیل کمبود آب، سخنرانی کرد و با همین سخنان، میزان شناخت وی از شرایط جهانی و موضوعات استراتژیک و امنیتی به خوبی مشخص می شود.
3-با اعلام سازوکار جدید اروپا، عملا معاهده ی برجام که سالها وقت و انرژی و آبروی ایران برای آن قربانی گردید، به پایان رسیده است و علاوه بر آمریکا، سه کشور اروپایی نیز از آن خارج شده اند. اما با وجود این که دولت ایران، به تنهایی تعهدات خود در برجام را بصورت یکطرفه به انجام رسانده و دستاوردهای هسته ای را نیز قربانی کرده است، رئیس جمهور و وزیر خارجه و برخی از حامیان دولت، همچنان بر برجام، تاکید می کنند که این روش غیرعقلایی باید به صراحت از سوی صاحبان تریبون و دیگر مسئولان کشور مورد نقد قرار گیرد و فورا تعهدات جمهوری اسلامی در برجام نیز به حالت تعلیق درآید.
4- شاید تا چندی قبل، هیچکس وضعیت کنونی سیاست خارجی و اقتصادی کشور را پیش بینی نمی کرد، اما باید دانست، ادامه ی حاکمیت اینگونه افراد بر برخی از مصادر اجرایی، وضعیت کشور را در ماه های آینده با سرعت به سمت خطرناکی و جبران ناپذیر خواهد کشاند که معاهدات ذلت بار دیگر را به جمهوری اسلامی تحمیل خواهند نمود.پس تا دیر نشده، باید فکری اساسی کرد...