سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

5نکته درباره فتنه امریکایی (نشریه364)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

5 نکته درباره فتنه امریکایی
  این روزها کشور ونزوئلا در آمریکای جنوبی، با تجربه ای مشابه فتنه ی 88 در ایران، دست و پنجه نرم می کند.
ونزوئلا که بزرگ‌ترین صاحب ذخایر نفت اثبات‌شده جهان (نزدیک ۳۰۰‌ میلیارد بشکه که حدود دو برابر ذخایر ایران است) سردمدار بزرگ‌ترین جریان ضدامپریالیسم در آمریکای مرکزی و جنوبی نیز می باشد.

اخیرا (خوان گوایدو) فرد مدعی تقلب در انتخابات، بعد از مدتها، با حمایت عده ی کمی از نظامیان، مردم را به اردوکشی خیابانی دعوت نموده و بلافاصله در تجمع مردمی، خود را رئیس جمهور معرفی کرده و سوگند  خورد و در اقدامی حیرت انگیز، آمریکا، اسرائیل و برخی کشورهای اروپایی مخصوصا انگلیس و فرانسه، این مدعی غیرقانونی را به رسمیت شناخته و سازمان ملل نیز اعلام بی طرفی نموده است!!
 اما در این زمینه چند مسئله ی قابل تامل و درس های مهم برای ما نیز وجود دارد:
 1-دروغگویی آمریکا، اروپا و سازمان ملل:
مدعیان قانون و دیپلماسی و نظم جهانی، کل قواعد و قوانین بین المللی و حتی عرف را در ماجرای ونزوئلا زیر پا گذاشته اند و در راستای منافع خود، رسما چشم خود را بر رئیس جمهور قانونی و میلیونها رای دهنده این کشور بسته اند و حتی پول نفت این کشور را در خارج بلوکه کرده و در اختیار مدعی غیرقانونی ریاست جمهوری قرار داده اند و این مسئله یعنی بی اعتباری کل ادعاهای مستکبران جهان.
 2- انفعال دستگاه سیاست خارجی دولت:
وزارت خارجه ی جمهوری اسلامی، برای دفاع از متحد راهبردی خود، در این ایام دچار نوعی مرگ مغزی شده بود و واکنش لازم نسبت به تحولات ونزوئلا و محکومیت آن را به انجام نرساند و بسیار عقب تر از دیگر متحدان مادورو، با احتیاط، اقدام به موضعگیری نمود که این روش در روابط بین الملل، خسارات زیادی را برای جمهوری اسلامی بدنبال خواهد داشت.
 3- ماهیت وابسته ی جریان مدعی اعتدال و اصلاحات:
خوشحالی روزنامه ها و رسانه های وابسته به مدعیان اعتدال و اصلاح طلبی و تقدیر آنها از کودتاچیان ونزوئلا، ماهیت واقعی آنان و همسویی این جریان داخلی با آمریکا و غرب را برای چندمین بار به نمایش گذاشت.
 4- استفاده دشمن از نفوذی های داخل:
 ماجرای ونزوئلا به خوبی به ما نشان داد که دشمنان از هر فرصتی برای تکرار الگوی 88 در ایران استفاده خواهند کرد و گزینه ی مطلوب آنان، در درجه ی اول، به حاکمیت رساندن دولتی با محوریت همین عناصر نفوذی داخلی است که بعضا در پستها نیز حضور دارند و نه رضا پهلوی و سازمان منافقین و... لذا باید با جدیت مواظب رفتار و تحرکات نفوذی های داخلی بود.
 5- ضعف اقتصادی، زمینه ساز براندازی:
 در ماجرای ونزوئلا، غربیها از وضعیت وخیم اقتصادی این کشور نهایت استفاده را برای به خیابان آوردن مردم نمودند و به نظر می رسد، فرسایش اقتصادی و مشکلاتی که اکنون در ایران نیز با فشار و تحریم خارجی و با هدایت عده ای در داخل دنبال می شود در همین راستا قرار دارد و لذا ترمیم جدی کاستی ها و ضعف های اقتصادی بعنوان یک راهبرد و اولویت مهم امنیتی و سیاسی باید در دستور کار همگان قرار گیرد.