سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

جمهوری اسلامی چقدر برای سوریه و لبنان هزینه می کند؟ (نشریه366)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

پاسخ به یک شبهه مهم:
جمهوری اسلامی چقدر برای سوریه و لبنان هزینه می کند؟
  اخیرا با حضور بشار اسد در تهران و استقبال گرم رهبر معظم انقلاب اسلامی از وی، پیام پیروزی مقاومت در مقابل کشورهای متحد علیه سوریه(آمریکا، اسرائیل، اروپا، عربستان، امارات، قطر، ترکیه و...) به جهان ابلاغ گردید و پوشالی بودن قدرت ادعایی غرب، بعنوان یک پیام جدی و مهم تداعی شد.

 در همین راستا، از مدتها قبل،حمله تبلیغاتی و رسانه ای در مورد کمک های مالی ایران به جریان مقاومت، به عنوان یکی از راهبردهای اصلی دشمنان برای  تحت تاثیر قرار دادن افکار عمومی ایران(با هدف تقابل مردم و نظام و تضعیف قدرت منطقه ای جمهوری اسلامی) دنبال شده است و مخصوصا در وضعیت اقتصادی اخیر، بشدت دنبال می شود.
 بر این اساس ادبیاتی نظیر حکومت ایران پول مردم ایران را خرج ماجراجویی منطقه ای می کند مرتبا در اظهارات روسای جمهوری آمریکا و حاکمان اروپایی و عربی و عبری، تکرار می شود و در فتنه ها و آشوبهای سال 88 و 96 و برخی تجمعات اخیر و صفحات مجازی و ... شعارهایی نظیر: « سوریه را رها کن، فکری به حال ما کن» و« نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» توسط برخی افراد مغرض یا ناآگاه تکرار می شد.
 اما خوب است بدانیم به تازگی ترامپ در یک سخنرانی طولانی، پس از اینکه پرچم آمریکا را در آغوش گرفت، اعترافات مهمی را نیز انجام داد و از شکست های متعدد آمریکا در برابر مقاومت ایران گفت. وی در این سخنرانی به شکست سیاست‌های آمریکا در عراق و سوریه اذعان کرد و گفت: می‌خواستیم چهار ماه در سوریه باشیم اما پنج سال شد. این واقعاً خنده دار است.
ترامپ همچنین به نخستین سفرش به عراق در ۲۰۱۷ اشاره کرد که در آن تمامی چراغ‌های هواپیما را پیش از فرود به دلایل امنیتی خاموش کردند و گفت: فکرش را بکنید! ما هفت تریلیون دلار در خاورمیانه خرج کردیم و نمی‌توانیم با چراغ‌های روش واردش شویم! چقدر بد است!
 اشاره ترامپ به سفر 5دیماه 97 به عراق است که هواپیمای حامل رئیس جمهور آمریکا شبانه و بدون اطلاع دولت عراق وارد «پایگاه هوایی عین‌الاسد» در استان الانبار در غرب بغداد شد. در این سفر ترامپ که سرزده وارد عراق شده بود حاضر نشد به دیدار رئیس جمهور عراق برود و از مسئولان عراقی خواست تا به دیدار ترامپ در یک پایگاه آمریکایی شرفیاب شوند(!) اما عراقی ها نپذیرفتند و همین باعث شد تا ترامپ بدون دیدار دولتمردان عراق پس از سه ساعت این کشور را ترک کند.
 رئیس جمهور آمریکا درحالی رقم 7تریلیون دلار در خاورمیانه را فاش کرده که میگوید ایران با مبلغ 16میلیارد دلار بر منطقه حاکم شده است! ترامپ در پیام نوروزی سال قبل خود خطاب به مردم ایران گفت: «سپاه پاسداران از سال ۲۰۱۲ شانزده میلیارد دلار از ثروت ایران را صرف کمک به رژیم اسد و حمایت از تروریستها در سوریه، عراق و یمن کرده است.»
  حال اگر مبلغ 16 میلیارد دلاری (اغراق شده ی) مورد ادعایی ترامپ در مورد کمک ایران به مقاومت (سوریه، عراق و یمن) را طی 6 سال ( 2012-2018) و برای 80 میلیون جمعیت کشور محاسبه کنیم (نرخ دلار در زمان پیام نوروزی ترامپ) با یک ضرب و تقسیم ساده سهم هر ایرانی از این رقم (برای تامین امنیت کشور و عزت و استقلال) در هرماه مبلغی حدود 13 هزار تومان می شود. این رقم در حالی است که فقط خسارت مالی ایران در جنگ صدام علیه ایران حدود 500 میلیارد و بالغ بر1000 میلیارد دلار غرامت بوده است.
  در رابطه با لبنان هم گفتنی است حزب الله لبنان در انتخابات اخیر این کشور برای اولین بار رقم کل هزینه های خدماتی خود در لبنان طی ۱۰ سال گذشته را در یک نشست انتخاباتی منتشر کرد. این هزینه ها شامل خدمات اقتصادی، زیرساخت ها، منافع عمومی و هزینه های مختلف مجموعا ۹۴ میلیون دلار طی ده سال بوده است؛ به عبارتی تنها 9/4 میلیون دلار در سال! یعنی معادل با ۷ هزارم درصد بودجه سالانه دولت، معادل با ۱ درصد بودجه صدا و سیما، معادل با ۵ درصد بودجه دانشگاه تهران، معادل با ۶ درصد بودجه سازمان محيط زيست.
  البته لبنان برای تامین مخارج خود از منابع دیگری غیر از ایران نیز بهره می گیرد تا جایی که خبرنگار بی بی سی مجبور شد در صفحه توئیتر خودش بنویسد:اشتباه ترین تصوری که ایرانی ها دارند این است که پول حزب الله و حتی لبنان همه از ایران می آید. وقتی این تصور را به رئیس اتاق بازرگانی لبنان گفتم قهقهه زد و با اعداد و ارقام نشان داد که لبنان چه حجم گسترده درآمدی از آفریقا و بعضی از کشورهای عربی دارد.
  اکنون با نگاهی به هزینه ها و دستاوردهای آمریکا(بعنوان بدهکارترین کشور جهان) و عربستان در منطقه و مقایسه ی آن با دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران می توان گفت: هزینه‌های آمریکا در خاورمیانه در مسائل مربوط به کشورهای عراق، سوریه، افغانستان و پاکستان نشان می‌دهد که در بازه زمانی ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۶، چند تریلیون دلار هزینه شده است.
  در خصوص عربستان سعودی هم فقط هزینه جنگ این کشور مقابل یمن به گفته کارشناسان در خوشبینانه ترین حالت هر روز برای سعودی ها 200 میلیون دلار هزینه دارد. در سال این رقم به 72 میلیارد و در سه سال گذشته به 216 میلیارد دلار رسیده است.
 اما ایران با هزینه ای اندک در قیاس با آمریکا و سعودی، ضمن تامین منافع ملی به قدرت اول منطقه مبدل گشته است، اتفاقی که حتی دونالد ترامپ و بنیامین نتانیاهو نیز ناگزیر از انکار آن هستند.
 به یاد بیاوریم که نتانیاهو سال گذشته مقابل چشم جهان، در سازمان ملل متحد ایران را یک امپراطوری بزرگ اسلامی معرفی کرد و گفت از دریای مازندران تا مدیترانه، از تهران تا طرطوس، ایران در حال افکندن پرده‌ای بر اقصی‌نقاط خاورمیانه است.
 ترامپ هم طی میتینگی در ایالت آیوا گفته بود: «به ایران نگاه کنید، قبل از حضورم در کاخ سفید، ایران در حال تسلط بر خاورمیانه طی ۱۲ دقیقه بود.» ترامپ در جلسه پذیرش استعفای نیکی هیلی نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل هم گفت: «ایران مشکل دیگری بود که ما در بدو حضورمان در کاخ سفید با آن مواجه بودیم. آنها در حال تسلط بر کل خاورمیانه بودند.».
  و این درس مقاومت و سرافکندگی و تحقیر آمریکا، تنها به منطقه ی غرب اسیا محدود نمی شود و در مذاکرات اخیر رهبر کره شمالی با ترامپ نیز کیم جونگ اون به ترامپ گفته در قبال بستن فقط یکی از کارخانه‌های هسته‌ای کره شمالی خواهان لغو کامل تمامی تحریم‌هاست. و وقتی ترامپ تهدید به قطع مذاکره کرده، کیم گفته برو به جهنم، و ترامپ هم با افتضاح، مذاکره را ترک کرد.

  و اکنون ملت ایران، با افتخار شاهد پیروزی جبهه ی مقاومت بر دشمنان خود و نجات سوریه و سرافکندگی آمریکا و اسرائیل و اعراب منطقه هستند و دلیل تبلیغات و عصبانیت آنان را نیز به خوبی می دانند.