سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

مقالات یک جمله ای(نشریه368)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

مقالات یک جمله ای:

بدلیل کمبود فضای نشریه، برخی از اهم مطالب و محورهایی که در اولویت مباحث و مطالبات جریان انقلابی قرار دارند و قرار بود در نشریه به آن پرداخته شود، هرکدام در چند جمله اشاره می شود:

  •   نظرسنجی از داخل ماشین ضدگلوله!؟ به تازگی آقای روحانی در اظهاراتی عجیب، بعد از آن که خواستار اختیارات جدید و برگزاری رفراندوم در برخی مسائل شده است تا کفایت اندک خود در حل مشکلات را توجیه نماید، به رسانه ها نیز توصیه کرده تا از مشکلات ننویسند چرا که ایشان هر روز در مسیر خیابان، مشغول نظرسنجی! از چهره های مردم است. این اظهارات به قدری غیرمنطقی و نابجا بود که سایت ریاست جمهوری نیز مجبور به اصلاح و حذف آن شد. اکنون سوال اینجاست که مشاوران و تنظیم کنندگان سخنان رئیس جمهور چه کسانی هستند که تا این اندازه وی را از مردم دور نگه می‌دارند؟ آیا آقای روحانی واقعا به مشکلات مردم و معیشت آنان واقف است؟ آیا از مسیر شمال شهر تهران و از پشت شیشه های دودی ماشین های ضدگلوله می توان درد مردم متوسط و زیر خط فقر ایران را درک کرد؟!
  •  خدایا ما را به خودمان وامگذار...ماجرای تلخ و تکان دهنده ی قتل خانم میترا استاد به دست همسرش آقای نجفی و حاشیه های مربوط به وی که از مهم‌ترین سران جریان کارگزاران و اصلاحات و عناصر فتنه 88 به شمار می رود را صرفنظر از گرایش سیاسی و عقیدتی او، باید در درجه‌ی اول از مسائل عبرت آموزی دانست که هر انسانی در هر جایگاه و موقعیت، باید از نفس خود به خداوند پناه ببرد و دعای شریف(اللهم لا تکلنی الی نفسی طرفه عین ابدا) را همواره زمزمه کند. اما نکته ی دوم در این زمینه آن است که بزرگان و برنامه ریزان و متفکران کشور باید برای مسائل فرهنگی جامعه فکری اساسی بکنند. این که فردی در دهه ی هفتم زندگی خود که فارغ التحصیل عالی و دارای سوابق متعدد وزارت و مدیریت های ارشد در جمهوری اسلامی بوده است مرتکب چنین جنایتی شود و یا افراد دیگری از مدیران کل یا اعضای شوراهای شهر و... که اخبار مربوط به انحرافات اخلاقی آنها در ماه های اخیر منتشر شده است، در کنار اخبار نگران کننده ی مفاسد اجتماعی در جامعه، باید به عنوان زنگ خطری جدی همگان را به فکر و چاره اندیشی وادار کند تا فجایعی از این قبیل در کشور تکرار نشود.
  •  اولویت های امروز قوه قضائیه: با توجه به مدیریت جدید قوه ی قضائیه که امیدهای فراوانی را در جامعه برانگیخته است، به لطف خدا تلاش و پرکاری و دیدارها و گفتگوهای مختلف آقای رئیسی در طول دوران سه ماهه ی مسئولیت و برگزاری دادگاه های متعدد مفسدان اقتصادی و اطلاع رسانی‌های گسترده پیرامون آن ها، بسیار قابل توجه و مثبت ارزیابی می‌شود. با این وجود به نظر می‌رسد  با توجه به لزوم آرایش جنگی در برابر دشمن و فرصت‌های بسیار محدودی که وجود دارد، سرعت اقدامات دارای اولویت باید روند پرشتاب‌تری به خود بگیرد: مواردی همچون: شناسایی و مجازات مدیران خاطی در رده‌های مختلف در موضوع سیل کشور، شناسایی و معرفی نجومی بگیران و جلوگیری از دریافت‌های کلان و حرام از بیت المال، تشکیل کارگروه ویژه جهت برخورد جدی با عوامل بحران اقتصادی اعم از گرانفروشان دولتی و خصوصی، ورود جدی در تخلفات واگذاری‌های حراج‌گونه به بهانه‌ی خصوصی سازی و...