سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

پوزخند به مردم! (نشریه369)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

پوزخند به مردم!
چندی است انتشار خبر مربوط به سفر یک هنرپیشه و مجری تلویزیونی و همسرش به کانادا که با هدف تولد فرزندشان در آن کشور و گرفتن تابعیت برای وی انجام شده است، انتقادهای زیادی را بدنبال داشته است.
در این زمینه سه نکته وجود دارد:

 1- این فرد و دیگر افراد مشابه وی که چندسالی است با حمایت ویژه مدیران صدا و سیما، عنان رسانه ی ملی را بر عهده گرفته و شهرت و اموال کلانی را نیز به دست آورده اند، محصول همان دیدگاهی هستند که بجای استفاده از نخبگان و هنرمندان واقعی و تبدیل صدا و سیما به دانشگاه عمومی، فرصت طلبان و بازیگران را برای «سرگرمی» و نه آگاهی و افزایش فهم مخاطبان، به مرجع فکری مردم تبدیل نموده و سطح تولیدات صدا و سیمای جمهوری اسلامی را در برنامه های نازل و سطح پایین متوقف نموده است و استعداد و توانایی خیل عظیم برنامه سازان و هنرمندان و مجریان توانا و متعهد را قربانی برخی باندبازی‌ها و اعمال سلیقه هاو بعضا منافع مدیران نموده است. به بیان روشن تر، ظهور پدیده هایی همچون رامبد جوان و فردوسی پور و گلزار و دیگر نمونه های مشابه، محصول نامدیریتی متولیان صدا و سیماست که باید برای توقف این روند، اقدامی اساسی کرد.
 2- بر اساس روایت امیرالمومنین(ع) که فرمودند: «اَلنّاسُ بِاُمَرائِهِمْ اَشْبَهُ مِنْهُمْ بِآبائِهِمْ - مردم، به دولتمردان خود شبيه ترند تا به پدرانشان» این روند را می توان محصول رفتار و زندگی برخی از مسئولان و سیاستمداران نیز دانست.
وقتی بر اساس آمار، بین 2 تا 4 هزار نفر از فرزندان مسئولان در خارج از کشور زندگی یا تحصیل می کنند و از دختر رئیس جمهور و رئیس مجلس و فرزندان برخی از نمایندگان و همسر و فرزندان برخی از وزراء و مدیران کل و استانداران کشور در آمریکا و انگلیس و کانادا و دیگر کشورها مشغول تحصیل و حتی زندگی و یا کار هستند، از یک هنرپیشه‌ای که کار او «بازی» است، چه انتظاری وجود دارد؟!
 3- با توجه به انتشار تصاویر بدون حجاب و نیمه برهنه از همسر این فرد، از ادامه ی کار احتمالی وی در صدا و سیما حتما باید جلوگیری شود، چرا که آثار زیانبار تداوم حضور وی در سیما دهن کجی به ارزشها و تایید بر خطاها و رفتار غلط و دوگانه ی این افراد و چراغ سبز به دیگران خواهد بود.