سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

مذاکره برای مذاکره!!(نشریه370)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)


مذاکره برای مذاکره!!
  این روزها و در پایان مهلت 60 روزه ی دولت ایران به غرب، با انتشار خبر عبور ایران از غنی سازی5/3 درصدی و اقدام برای غنی سازی 5 درصدی، امثال آقای روحانی و ظریف و دیگر دولتمردان، با ژست هایی انقلابی، به گونه ای وانمود می کنند که گویی، کلاه گشاد برجام و مصیبت هایی که از این بابت بر سر ملت ایران و عزت ملی وارد آمد، دستاورد دولت دیگری بوده است!
  در این مسیر، گرچه بازگشت این آقایان از مسیر نادرست قبلی را باید به فال نیک گرفت، اما به نظر می رسد در میانه ی سخنان و مواضع ظاهرا انقلابی رئیس جمهور و وزیر خارجه، سخنان انحرافی و خطرناک دیگری نیز بیان می شود.(مذاکره، مذاکره و باز هم مذاکره)!!!

 اگر کمی به عقب برگردیم، چندی بعد از تصویب برجام،آقای روحانی از تداوم مذاکره با 1+5 بر سر مسائل دیگر مورد مطالبه ی غربیها نیز سخن گفته و نام آن را برجام 2 و 3 گذاشت که بلافاصله با واکنش رهبر معظم انقلاب روبرو شد و در فروردین 95 با نهی شدید از چنین مباحثی فرمودند: «معنای برجام دو و سه، صرف‌نظر کردن جمهوری اسلامی از مسائل اساسی خود است».
  اما بعد از اندکی سکوت، مجددا فشار غربیها از خارج و مدعیان اصلاحات و اعتدال در داخل برای پی گیری ادامه ی مذاکرات با غرب بر سر مسائل مهم دیگر جمهوری اسلامی(قدرت موشکی و نفوذ منطقه ای و مسائل موسوم به حقوق بشری) بالا گرفت و اتفاقا ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نیز با همین مطالبه و استدلال(که ایران به روح برجام پایبند نیست ) از این توافق خارج شد و خواستار تکمیل برجام با مذاکرات جدید گردید.
  اکنون بعد از یک دوره تحریم و فشار بر ملت ایران و تحمل سختی ها و از دست رفتن توانمندی هسته ای، مجددا آقای روحانی و ظریف و دوستانشان، اعلام می کنند که اگر آمریکا تحریمها را بردارد، می تواند در مذاکرات (؟!!) شرکت کند و در چند روز اخیر نیز، رئیس جمهور فرانسه که خودش یکی از طرفین دعواست، با بازی کردن نقش میانجی، خواستار انجام مذاکره با اروپا و با حضور احتمالی آمریکا شده و مورد تایید آقای روحانی هم قرار گرفت!
  به عبارت بهتر، اروپا و آمریکا نه تنها برجام را بر ملت ایران تحمیل کرده و تعهدات ایران را نیز با همکاری دولت آقای روحانی کاملا به انجام رساندند، بلکه تعهدات خود در قبال ایران را انجام نداده و اجرای آن را منوط به انجام مذاکرات بعدی در مورد موضوعات موشکی و منطقه ای و... کرده اند.
 عایدی ملت ایران نیز از این توافق و عملکرد کسانی که مدعی بلد بودن گفتگو با دنیا بودند، افزایش فشارها و تحریمها و از دست رفتن تاسیسات هسته ای و بالاگرفتن سایه ی تهدید و جنگ و عربده کشی و زیاده خواهی ابرقدرتها و تورم و گرانی و... است.

  اکنون در آستانه ی 23 تیرماه، سالروز عبرت آموز تصویب برجام که از سوی دولت «روز تعامل گسترده با جهان» نام گرفت و در تقویم رسمی هم وارد گردید، به نظر می رسد باید با چشمانی باز مواظب ساده لوحان داخلی و مدعیان نابلد دیپلماسی باشیم تا بار دیگر با ژست های ظاهرا عزتمندانه و چاشنی چند ناسزا و مادرشوهر خواندن منتقدان، پای میز مذاکره با غربیها ننشینند و بقیه ی دستاوردها را نیز برباد دهند و عزت و عظمتی را که در پرتو استقامت ملت و هوشیاری رهبر معظم انقلاب و اقتدار نیروهای مسلح به دست آمده است را به پای ناتوانی خود و خباثت غرب، ذبح کنند.