سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

مجرمان درجه یک همچنان در حاشیه!(نشریه370)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

مجرمان درجه یک همچنان در حاشیه!
 بدنبال رسوایی دستگیری یک خانم که در وزارت نفت با 16 مدیر ارشد در ارتباط بوده است، مسئولان قضایی اعلام کرده اند: خانم (النا- الف) که اطلاعات و اسناد مهمی را در حوزه صادرات نفت و فراورده ای نفتی و احتمالا برخی ابعاد محرمانه دور زدن تحریم ها جمع آوری کرده، در پوشش نماینده شرکت ویتول فعالیت می کرده است.
 همچنین مسئولان قضایی اعلام کرده اند که  سال گذشته، شبکه‌ای از عناصر نفوذی و جاسوس در برخی مراکز بازداشت شده اند و زندان و اعدام در انتظار آنهاست.

به تازگی، سریال مستند گاندو از شبکه سوم سیما پخش شد که برخی ابعاد شبکه نفوذ آمریکا در میان نزدیکان دو دولتمرد ارشد را به تصویر کشید. شبکه ای که با دستگیری جیسون رضائیان خبرنگار ۳۸ ساله واشنگتن پست لو رفت. او  و تیمش به کمک خواهر زاده دولتمرد ارشد، به اخبار سرّی و مهم برخی جلسات دست پیدا کرده بودند.
  و اکنون یک پرسش مهم: چرا آن قدر که جاسوسان اهمیت پیدا می کنند و مورد توجه قرار می گیرند، مدیران قاصر و مقصر در این پرونده ها، مورد مواخذه و بازخواست قرار نمی گیرند؟
 اگر شبکه های جاسوسی نفوذ می کنند و به جمع آوری اطلاعات سرّی، دادن مشورت های غلط و دستکاری در محاسبات یا اخلال در تصمیم گیری ها می پردازند، مجرای نفوذ آن، مدیریت های کرم زده و آلوده ای است که امکان نفوذ شبکه ای و جریانی را فراهم می کنند.

 این مدیریت، مهم تر از آن شبکه نفوذ و به مراتب خطرناک تر است. این موضوع؛ شبیه ماجرای حیف و میل 18 میلیارد دلار ارز  است که رانتی 150 هزار میلیاردی را به حلقوم مفسدان و رانت خواران ریخت و در آن، مدیران مقصر به اندازه رانت خواران بلکه بیش از آنها مستوجب بازخواست هستند.
  امام خامنه ای در همین زمینه در مرداد 97 فرمودند: «در همین قضایای ارز و سکه گفته شد مبلغ ۱۸ میلیارد دلار از ارز کشور آن‌هم درحالی‌که برای تهیه‌ی ارز مشکل داریم، بر اثر بی‌تدبیری، به افرادی واگذار شد و برخی از آن سوءاستفاده کردند... این قضیه دو طرف دارد: یک طرف آن فردی که دریافت می‌کند و طرف دیگر، آن کسی است که عرضه می‌کند...همه بیشتر به‌دنبال آن فردی هستند که ارز یا سکه را گرفته است، درحالی‌که تقصیر عمده متوجه آن فردی است که ارز یا سکه را با بی‌تدبیری عرضه کرده است که اقدامات اخیر قوه‌ی قضائیه نیز در واقع برخورد با کسانی است که با یک تخلف و خطای بزرگ، زمینه‌ساز این مسائل و کاهش ارزش پول ملی شده‌اند».
 در موضوع نفوذ و جاسوسی نیز سوال مشابهی مطرح است: چه کسانی معبر گشایی برای دشمن می کنند؟ و چرا برخی مدیران تا این حد، جاسوس پروری و نفوذ خورشان مَلَس است؟ جاسوس که همیشه هست؛ کدام روحیات و بافت مدیریتی، کلید درهای بسته به روی شبکه های نفوذ و جاسوسی هستند؟
 این طیف( که در میان آنان مدیران ارشد دولتی و.. وجود دارند) متهمان ردیف اولی هستند که هنوز در حاشیه مانده اند و تا اینها در حاشیه هستند، باید منتظر روزهای سخت تری برای کشور باشیم. همان مدیرانی که برای امثال جیسون رضائیان، نزار زکا، سیامک و باقر نمازی، کاووس سید امامی، دری اصفهانی، نازنین زاغری، رکسانا صابری، کاملیا انتخابی فرد، مسیح علینژاد، لیلی صرافان، کلوتید ریس، «النا- الف» و ... مجال نفوذ فراهم کرده و منافع ملی، امنیت و حیثیت کشور را به باد داده اند.
  آیا وقت آن نرسیده است که قوه محترم قضائیه بر اساس بیانات صریح و اعطای اختیارات ویژه از سوی رهبر معظم انقلاب، رویکرد خود را از مجازات قربانیان و عوامل دانه درشت، به مجرمان درجه ی اول هم تعمیم دهد؟!