سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

اعتراف داغ جک! (نشریه371)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

اعتراف داغ جَـک!
 همزمان با تشدید تنش‌ها میان جمهوری اسلامی ایران و انگلیس، «جک استراو» وزیر خارجه اسبق انگلیس در یادداشتی مهم و بی سابقه در نشریه «دیلی میل» به تاریخچه ی اقدامات ضدایرانی انگلیس اشاره کرده و نتیجه گرفته است که مردم ایران حق دارند از لندن خشمگین باشند.
 وزیر خارجه اسبق انگلیس در ادامه با اعترافی تاریخی و مهم نوشته است: اگر لندن می‌خواهد دلایل تنش‌های اخیر در خلیج فارس را دریابد، باید به سابقه روابط دو کشور رجوع کند.

وی در مقاله ی خود صراحتا اذعان کرده:
 «ایرانی‌ها دلایل خوبی دارند تا از «روباه حیله‌گر و استعمارگر» - لقبی که به ما داده‌اند - خشمگین باشند. ایران هرگز مستعمره بریتانیا نبوده، اما به این معنی نیست که ما از این کشور برای رسیدن به ثروت و قدرت، بهره‌کشی نکرده‌ایم.
 بریتانیا و روسیه، بعد از رقابت با هم برای کنترل ایران، نهایتا به توافقی رسیدند که هرگونه ساخت خط آهن را تا دهه ۱۹۲۰ متوقف کرد.
 در طول قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰، ما با رشوه و فریب، ایران را به انجام خواسته‌هایمان واداشتیم و هر وقت هم که این‌ها نتیجه نداد، در این کشور نیرو پیاده کردیم.
  ما در جنگ اول جهانی به این کشور تجاوز کردیم و با این کار، به شکل‌گیری یک قحطی فاجعه‌بار کمک کردیم. در جنگ دوم جهانی، ما به همراه روس‌ها، این کشور را برای پنج سال، بین سال‌های ۱۹۴۱ تا ۱۹۴۶، اشغال کردیم. ما در سال ۱۹۴۱ (رضا)شاه را کنار گذاشتیم و پسر ضعیف‌تر و حرف‌شنوتر او را سر کار آوردیم.
 زمانی که پارلمان ایران مبارزه‌ای هشت ساله را برای ملی کردن پالایشگاه عظیم و شبکه گسترده چاه‌های نفتی «بریتیش پترولیوم» آغاز کرد، پاسخ ام‌آی۶ و سیا، راه‌اندازی یک کودتای موفق علیه مصدق در سال ۱۹۵۳، بود.
 ما به تقویت شاه در نیمه و اواخر دهه ۱۹۷۰ کمک کردیم، آن هم در حالی که روشن بود که او دارد پایگاه مردمی‌اش را، آن هم به شکلی فاجعه‌بار، از دست می‌دهد. در سال ۱۹۷۹، محمدرضا پهلوی در جریان انقلاب تحت رهبری آیت‌الله خمینی سرنگون شد و نتیجتا، جمهوری اسلامی ایران شکل گرفت.
 اما در دهه ۱۹۸۰، زمانی که صدام رئیس‌جمهور جدید عراق تصمیم گرفت بدون هرگونه توجیهی به ایران حمله کند، بدترین وضعیت سر رسید. در جنگ خونباری که شکل گرفت، میلیون‌ها نفر در دو کشور جان خود را از دست دادند. تمام غرب - آمریکا، فرانسه، انگلستان و روسیه - از عراق حمایت کردند. برای هشت سال، ایران عملا تنها بود. این کشور توانست از شکستی سنگین فرار کند، اما این تجربه تلخ، بر هرآنچه پس از آن رخ داد اثر گذاشت و سوگیری کسانی را که امروز در قدرت هستند، شکل داد.»
 «استراو» سپس با اشاره به سوابق ترورهای گروهک تروریستی منافقین در ایران و روابط گرم «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید با این گروهک، نوشته است که بولتون تصور می‌کند اگر به تحریم ایران ادامه دهد، جمهوری اسلامی ایران تسلیم شده و برای رسیدن به توافق «التماس می‌کند...نه! این رویکرد، نتیجه نمی‌دهد، چراکه بر اساس برداشت غلط از روحیات ایرانی‌ها بنا شده است.»
  این اظهارات تاریخی جک استراو در حالی بیان می شود که بسیاری از روشنفکران و غربزدگان داخلی، همواره طی سالهای گذشته بدنبال انکار نقش انگلیس در مصائب تاریخی ملت ایران بوده اند و با تمجید از اروپا و عوامل آنها، حتی واقعیات مسلم تاریخی نظیر نقش انگلیس در ایجاد قحطی بزرگ سال 1298 که منجر به مرگ بیش از 9 میلیون ایرانی گردید، را به بوته ی فراموشی می سپردند و اکنون نیز عمدا بعضا در جایگاه مسئول، به تابعیت یا تحصیل یا حضور در سفارت انگلیس و شرکت در افطاری! سفارت و جشن تولد ملکه اصرار و افتخار می کنند!.