سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

نگرانی از گاندوهای بعدی؟! (نشریه371)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

نگرانی از گاندوهای بعدی؟!

  به تازگی آقای روحانی در اقدامی غیرمنتظره و تعجب‌آور، با دستورالعملی کتبی پرداخت بودجه سه ماهه (تیر و مرداد و شهریور) سازمان صدا و سیما را متوقف و آن را منوط به تایید نمایندگان خود در شورای نظارت بر صدا و سیما کرده است!

در این زمینه، عصبانیت بارها اعلام شده دولتی ها از سریال گاندو، تردید چندانی باقی نمی‌گذارد که تصمیم آقای روحانی، در اعتراض به تهیه و پخش این سریال بوده است. سریالی که روایتی مستند از نفوذ جاسوس آمریکا به دفتر رئیس‌جمهور داشته است. در این زمینه توجه به چند نکته لازم است:
 1-این دستور رئیس جمهور، مصداق بارز انحصارطلبی رسانه ای و بستن دهان منتقدان و خلاف سوگند وی در پاسداری از آزادی در جامعه است.
 2- نقش دولت در تقسیم بودجه، به مثابه تحویلدار در بانک است. لذا بودجه کشور، ملک شخصی و دارایی خصوصی دولت نیست که به هرکس میلشان بود بدهند و از هرکس و هرجا که باب میلشان نبود دریغ بورزند!
 ۳- اقدام اخیر دولت به این نگرانی دامن می‌زند که مبادا در موارد دیگری نیز که از نگاه مردم پنهان مانده است، بیت‌المال را برای اهداف حزبی و گروهی خویش هزینه کرده باشند؟! نمونه‌هایی نظیر حقوق‌های نجومی و تائید و تکذیب‌های آن! سوء‌استفاده کلان از صندوق ذخیره فرهنگیان که بعد از افشای آن اعلام کردند «سوء‌استفاده نیست، بدهی معوق است»! و...
 ۴- این ماجرا بار دیگر و برای چندمین‌بار نشان داد که صدا و سیما باید بودجه مستقل داشته باشد و نمی‌توان و نباید بودجه این سازمان سرنوشت‌ساز در اختیار دولت باقی بماند و لذا مجلس شورای اسلامی، بجای توجه به برخی مباحث حاشیه ای و غیرضروری، باید این موضوع مهم را در دستور کار قرار داده و به نتیجه برساند.
 5- موکول کردن تخصیص بودجه به نظر نمایندگان رئیس جمهور در شورای نظارت بر صدا و سیما، عملا بی توجهی و دهن کجی به دیگر نمایندگان قوا و اعضای شورای نظارت بر صدا و سیما و نادیده گرفتن آنهاست و طبعا همانند اقدامات مشابه اخیر رئیس جمهور در شورای عالی انقلاب فرهنگی و راه اندازی دعوا و... امری خلاف شان جایگاه ریاست جمهوری و نقض صریح قانون است.
 6- اما مهم ترین نکته در این زمینه آن است که احیانا عصبانیت اصلی دولتی ها که از پخش این سریال غافلگیر شده اند، فقط این مجموعه نیست. بلکه وعده ی صدا و سیما و سازندگان سریال برای ساخت فصل های بعدی این سریال است که آن وقت باید منتظر چندین فصل سریال پربیننده باشیم که تا سالهای طولانی، به ماجرای هر کدام از نفوذی ها وجاسوس های جا خوش کرده در مجموعه ی دولت می پردازد، افرادی نظیر: دری اصفهانی(در تیم هسته ای)، سیروس ناصری(در سیاست خارجی)، حسین موسویان(در تیم مشاوره هسته ای)، اسماعیل سماوی(خواهرزاده...)، نزار زاکا(در حوزه ارتباطات)، کاووس سید امامی(در محیط زیست)، سیامک و باقر نمازی(در وزارت نفت)، نازنین زاغری(در حوزه مطبوعات)، میثم نصیری احمدآبادی(در وزارت خارجه)، جاسوس دستگیرشده در دفتر حسام الدین آشنا،(النا- الف) زن جاسوس که با ١٦ مدیر وزارت نفت رابطه داشت، (آ- چ)خانم جاسوسی که با تعدادی از وزرا ارتباط داشت و انبوهی از جاسوسهای دیگر نظیر: اسماعیل بخشی, سپیده غلیان, امیر امیرقلی, سام خسروی،  مراد طاهبازی، هما هودفر، شادی صدر، احمدرضا جلالی، کمال فروغی، غنچه قوامی و...