سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

نمایش قهرمان سازی! (نشریه372)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

نمایش قهرمان سازی!
 یکی از عجیب ترین رویدادها که در چند روز اخیر، فضای سیاسی کشور را تحت تاثیر خود قرار داده است، نمایش قهرمان سازی ازآقای ظریف توسط برخی از مسئولان دولتی است که به بهانه ی تحریم وی از سوی آمریکا به شدت دنبال می شود.

 از همان ابتدای اعلام تحریم ظریف، به یکباره فضای گسترده رسانه ای دولتی ها و اصلاح طلبان، وی را قهرمان دیپلماسی ایران معرفی کردند: لاریجانی رئیس مجلس به دیدار ظریف رفت و از وی تجلیل کرد، سران نهضت آزادی، توان دیپلماتیک وی را ستودند، آشنا مشاور رئیس جمهور، ظریف را بی نظیرترین وزیر خارجه ی تاریخ ایران خواند!، آقای دعایی در جلسه ی مطبوعاتی، سعی کرد دست ظریف را ببوسد، سخنگوی دولت، وی را یک رسانه ی بزرگ دانست، در بخش خبری تلویزیون، وی را سردار دیپلماسی و همتراز سرداران جبهه ها دانستند! رئیس جمهور نیز با حضور در وزارت خارجه، ظریف را مجتهد سیاسی خواند و...
در مجموع، این کارناوال گسترده رسانه ای و تبلیغاتی، آنچنان وسعتی گرفت که مردم را با این پرسش مواجه ساخت: واقعا پشت پرده ی این نمایش بزرگ چه اهداف وخبرهایی نهفته است؟!
 بیاد داریم که چندی قبل دولت آمریکا، دفتر رهبر معظم انقلاب را نیز  به فهرست تحریم ها اضافه کرد که با وجود مضحک بودن این اقدام آمریکا، هیچکدام از افرادی که در این نمایش اخیر، تمام وقت رسانه ای و خبری کشور را معطل کرده اند، موضعی نگرفته و سخن چندانی نگفتند.
 همچنین مردم خوب به یاد دارند که اساسا آقای ظریف، فرد اول مذاکره ی سالهای اخیر با آمریکا و یکی از عوامل اصلی تحمیل برجام بدفرجام به نظام است و بسیاری از مشکلات بزرگ امنیتی و اقتصادی کنونی ناشی از حواشی برجام، مستقیما بر عهده ی آقای ظریف و شخص رئیس جمهور است و این دو که اکنون خود را در جایگاه قهرمانان نشانده اند، باید پاسخگوی اشتباهات و خسارت های بزرگ خود به ملت ایران باشند.
   چرا که حتی اخیرا  با وجود تصمیم اعلام شده ی جمهوری اسلامی مبنی بر عدم مذاکره با آمریکا، آقای ظریف، سفرهای مختلفی را به آمریکا انجام داده و با برخی مقامات کنگره ی آمریکا ملاقات داشته و ضمن تایید خبر این دیدارها، محتوای مذاکرات خود را محرمانه اعلام نموده است!
در همین راستا چندی قبل، ترامپ، رسما از تعیین«سناتور رند پال» برای مذاکره با ایران سخن گفته و اتفاقا یکی از طرف های مذاکره و گفتگوهای اخیر آقای ظریف در آمریکا، همین«رندپال» است!
 اکنون یک سوال هم در ذهن مردم تداعی می شود که اساسا آقای ظریف در آن ایام در آمریکا چه می کرد؟ و در حال مذاکره، آن هم با نماینده ی ترامپ چه می گفت؟ و چرا محتوای مذاکراتی را که به ادعای آمریکائیها در موضوع موشکی بوده است، برای مردم ایران محرمانه می داند؟ واقعا آیا قرار بود برجام دیگری را در حوزه ی موشکی به ملت ایران تحمیل کنند؟
 متاسفانه در حاشیه ی همین تبلیغات، آقای روحانی هم بجای عذرخواهی از ملت برای وضعیت ناهنجار کنونی در سیاست خارجی که منجر به مصیبت های بزرگ اقتصادی و... شده است، از گفتگوی تلفنی خود با اوباما و قدم زدن ظریف با وزیر خارجه آمریکا (که هر دوی این اقدامات از سوی رهبر معظم انقلاب تقبیح شد)، دفاع کرده و گفت: اگر در نیویورک وزیر امور خارجه ما با وزیر امور خارجه آمریکا دیدار نکرده بود و من به تلفن اوباما جواب نمی‌دادم، این کار (برجام)
با سختی و کندی انجام می‌شد!!
  لذا از مجموع این رفتارها به نظر می رسد هرچند دولت سعی می کند با وارونه نمایی و اجرای نمایش های مختلف، ماجرای تحریم ظریف را به ابزاری برای بستن دهان مردم و منتقدان و وجهه بخشی به وی تبدیل کند، اما واضح است که عاقبت این روند غلط، همچون گذشته محکوم به شکست برای غربگرایان است. چرا که تجربه ی تاریخی نیز نشان داده که نتیجه‌ی مدتها مذاکره ی دولت هاشمی با اروپائیها، منجر به صدور حکم جلب وی با اتهام تروریست از دادگاه های اروپا شد و سرنوشت التماس دولت خاتمی به دولت آمریکا و شهید خطاب کردن آبراهام لینکلن و... نیز، به قرار گرفتن ایران در محور شرارت از سوی رئیس جمهور آمریکا(بوش) تبدیل گردید و نتیجه ی 6 سال مذاکره و برجام آقای روحانی نیز، بدعهدی و قلدری کنونی آمریکاست که امروز حتی شخص وزیر خارجه و اعتماد کننده و مذاکره کننده ی اصلی به آمریکا را هم تحریم می کند.
 فاین تذهبون؟!