سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

همکاری با قاچاقچیان برای خدمت به نظام؟!(نشریه372)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

همکاری با قاچاقچیان برای خدمت به نظام؟!
 طی روزهای اخیر، دادگاه متهمان تخلفات ارزی در بانک مرکزی که شامل مدیران سابق ارشد بانک مرکزی دولت آقای روحانی است، در حال برگزاری است.
 نکته ی مهم و قابل توجه در این دادگاه آن است که با وجود تقدیرهای مکرر آقای روحانی از آقای سیف(رئیس سابق بانک مرکزی) و عراقچی (برادرزاده مذاکره کننده هسته ای و معاون ارزی بانک مرکزی) و ایجاد خط قرمز و مصونیت برای مجازات آنان در دوران قبلی قوه قضائیه، پرونده ی این موضوع در حال حاضر به جریان افتاده است و نکات بسیار تکان دهنده ای از مفاسد پولی و ارزی که از طریق بانک مرکزی دولت آقای روحانی، اقتصاد کشور را تا آستانه ی بحران کشانید، منتشر شده است.

در کیفرخواستی که توسط آقای قهرمانی، نماینده ی جوان و شجاع دادستان قرائت شد  آمده است:  
 معمولا بانک‌های مرکزی در کشورهای دنیا عهده‌دار کنترل تورم، ایجاد شرایط مناسب برای تولید و اشتغال و حفظ ارزش پول ملی هستند که این موارد جزو آرمان هر بانک مرکزی است ... اما در شرایطی که جامعه با اقدامات خصمانه دولت‌های استکبار مواجه است، سوءاستفاده و بروز فساد و سوءمدیریت و ناکارآمدی برای حل مشکلات مردم از مهمترین عوامل ایجاد مسائل و مشکلات کنونی است.
 بانک مرکزی طی اقدام عجیب ضمن انتخاب بیش از ۱۰ صرافی، روزانه میلیون‌ها دلار را در اختیار آن‌ها قرار داد و به تدریج شبکه‌ای از دلاربازی شکل گرفت و صرافی‌های منتخب که قرار بود دلارهای دریافتی از بانک مرکزی را در بازار به مصرف برسانند در قبال درصدی سود در اختیار اشخاصی قرار دادند.
 احمد عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی با  آقاخانی (کارگزار و دلال ارزی)به صورت محرمانه با بانک مرکزی در خصوص بازار غیر رسمی ارز همکاری کرده اند.
 از آقاخانی خواسته می‌شود طی یک همکاری محرمانه در هر مرحله ۵ میلیون دلار ارز از بانک مرکزی خریداری کند و به هرکسی که صلاح می‌داند بفروشد و در ادامه به صورت مخفیانه  به آقاخانی گفته می‌شود که فعالیت ارزی خود را به بعد از ساعت ۱۶ منتقل کند.
 تعجب‌آور اینکه مدیران مربوطه پس از برملا شدن این جریان اعلام کردند که تمامی این اقدامات در راستای خدمت به نظام جمهوری اسلامی ایران است!! لکن آنچه مردم ایران دیدند غیر از این بود، ظرف مدت سه ماه مبلغ ۱۵۹ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار و ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو از سرمایه ارزی کشور را تحویل قاچاقچیان ارز داده‌اند و سرمایه حیاتی مردم نیازمند توسط سوداگردان مورد تعرض و حیف و میل قرار گرفته است.
  نکته ی مهم در کیفرخواست قرائت شده توسط نماینده دادستان آن است که مدیرکل حراست بانک مرکزی نیز با این متخلفان ارزی همکاری کرده است و از سوی دیگر، بعد از دستگیری قاچاقچیان بزرگ ارزی، بانک مرکزی رسما برای پنهان نمودن اقدامات غیرمجاز خود، طی نامه‌ای ۸ صفحه‌ای اقدام به قانونی جلوه دادن اقدامات متهمان و فریب دستگاه قضایی و نهایتا آزادی متهم با تودیع وثیقه می نماید!
  به بیان روشن تر، آنچه که از این کیفرخواست مشخص می گردد آن است که عناصری مهم در بانک مرکزی دولت، رسما در حال همکاری با قاچاقچیان ارز و تخریب منافع ملی آن هم در اوج تحریم و مشکلات نظام اسلامی بوده است و در همین زمان، حراست و دیگر بخش های بانک مرکزی نیز، در خدمت این تخلفات قرار داشته و اقدام به رفع و رجوع آنها می کرده اند و نهایتا رئیس جمهور محترم نیز با تقدیرهای مکرر از رئیس کل بانک مرکزی و ایجاد مصونیت برای آنها، از اجرای قانون و اصلاح روند و مجازات متهمان جلوگیری کرده است.
  اکنون گرچه اقدامات دستگاه قضا و مجازات این متهمان دانه درشت، اقدام بسیار مبارکی است، اما واقعا با چنین رویه ی موجود در دولت، چه تضمینی برای عدم تکرار این تخلفات حیرت انگیز وجود دارد؟!