سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

می نویسیم قاآنی، می خوانیم «حاج قاسم سلیمانی»(نشریه382)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

می نویسیم قاآنی، می خوانیم «حاج قاسم سلیمآنی»

 چند ساعت بعد از انتشار خبر شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده معظم کل قوا، سردار سرتیپ اسماعیل قاآنی را به فرماندهی این نیرو منصوب کردند.
 امام خامنه‌ای در این پیام، در توصیف سردار قاآنی از عباراتی کم نظیر همچون: (سردار سرافراز، در شمار برجسته‌ترین فرماندهان سپاه در دفاع مقدس، در طول سالیان متمادی در نیروی قدس در کنار سردار شهید در منطقه خدمت کرده است  و...) استفاده کردند.
اما سردار قاآنی کیست؟

حاج اسماعیل قاآنی را مشهدی ها آقا اسماعیل، سیاسی ها مرد سایه، و نظامی ها مغز متفکر میخوانندش....
 اما میان جهادی ها بنام دیگری معروف است...«سردار شامی» که اشاره به تخصص ویژه ی او در حوزه سرزمینی شامات دارد.
 نامی آشنا و پرآوازه برای دشمنان، ولی گمنام در داخل
 سردار اسماعیل قاآنی متولد شهر مشهد است.
 از 20 سالگی به سپاه پیوست.
 با وقوع حوادث کردستان، اواسط سال 59 راهی غرب کشور شد.
  از سال 60 تا پایان جنگ در جبهه‌های مختلف حضور داشت و در آن دوران فرماندهی لشکر‌های مهم و خط شکن 5 نصر و 21 امام رضا(ع) را که عمده نیروهای آن خراسانی و بخشی از مجاهدان افغانستانی بودند، بر‌‌عهده داشت.
 در سال های بعد از دفاع مقدس، مسئول اطلاعات و همچنین مسئول حفاظت اطلاعات ستاد مشترک سپاه بود، لذا سوابق سردار قاآنی از او چهره‌ای عملیاتی ـ اطلاعاتی ساخته است که برای بسیاری ناشناخته است.
 او پس از سالها مسئولیت‌ مختلف، با درخواست سردار سلیمانی به نیروی قدس سپاه رفت و در مدت طولانی 13 سال، در جایگاه جانشینی نیروی قدس، یار سردار سلیمانی در انجام مأموریت‌های منطقه‌ای در جبهه مقاومت شد.
 سردار قاآنی در تحولات جنگ 33روزه و در جنگ‌های غزه که معروفترین آنان جنگ 22روزه بود، نقش مهمی در حمایت از جبهه مقاومت داشت.
 با پدید آمدن داعش، او کنار سردار سلیمانی در جبهه مقاومت حضور یافت و نقش مؤثری در شکست داعش داشت، به‌گونه‌ای که دشمنان او را در لیست ترور قرار دارند و او را مغز متفکر نیروی قدس سپاه نامیدند.
 فرماندهان سپاه در این خصوص گفته اند: «سردار قاآنی به تمام رموز جبهه مقاومت آشناست. او سرخط است و فرمان را در دست دارد. سردار قاآنی در جریان سوریه و عراق نقش جدی داشت و وقت زیادی را برای پشتیبانی از نیروی قدس و مقاومت صرف کرد.حاج قاسم چون انتظار شهادتش را داشت، همه چیز را فراهم کرده و مشخص کرده چه‌کسانی و چگونه راهش را ادامه بدهند.»
 لذا آخرین خواسته حاج قاسم از امام خامنه ای، که در وصیت نامه اش آورده، ضمن پیشنهاد هایی درباره آینده محور مقاومت، با اشاره به برجستگی های شخصیتی و اشراف فرماندهی حاج اسماعیل قاآنی، پیشنهاد کرده بود تا او فرماندهی سپاه قدس را عهده دار شود و فرمانده معظم کل قوا نیز ذیل این پیشنهاد مرقوم داشته اند: با تمام وجود موافقم...
 و اکنون، «مرد در سایه» نیروی قدس به میدان آمده، کسی که دشمنان به وی لقب «مغز متفکر سپاه قدس» را داده اند و بسیاری از عملیات های موفق این نیرو را در نقاط مختلف برون مرزی طرح ریزی می کرده و لذا آمریکا خوب می داند با شهادت حاج قاسم خللی در روند پر از افتخار نیروی قدس ایجاد نمی شود و این صدای نابودی استکبار است که بیش از هر زمان دیگر به گوش می رسد ...