سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

چند خاطره از سردار دلها...(نشریه382)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

چند خاطره از سردار دلها...

  •   (پس از فوت مادر سردار سلیمانی در سال 92) با قرائت فاتحه به منزل پدری ایشان رفتیم. برایمان از جایگاه و حرمت مادر صحبت کرد و گفت: این مطلبی را که می‌گویم الان جایی منتشر نکنید. گفت: همیشه دلم می‌خواست کف پای مادرم را ببوسم ولی نمی‌دانم چرا این توفیق نصیبم نمی‌شد. آخرین بار قبل از مرگ مادرم که این‌جا آمدم، بالاخره سعادت پیدا کردم و کف پای مادرم را بوسیدم. با خودم فکر می‌کردم حتماً رفتنی‌ام که خدا توفیق داد و این حاجتم برآورده شد. سردار در حالی که اشک جاری شده بر گونه‌هایش را پاک می‌کرد، گفت: نمی‌دانستم دیگر این پاهای خسته را نخواهم دید تا فرصت بوسیدن داشته باشم.
  • حجّت‌الاسلام علی شــــیرازی(نماینده ولی فقیه در سپاه قدس) با اشاره به ساده‌زیستی شهید سلیمانـــی گفت: تاکنون این را نگفــــته‌ام اما اکنون که ایشان شــهید شده‌اند می‌گویم که سردار سلیمانی یک ریال یا یک دلار حـق ماموریت نگرفت گاهی به من می‌گفت: که من در خـــــرج زندگی زن و بچه خـــود می ‌مانم.
  •   یکی از مدافعان حرم و همرزمان شهید سلیمانی در شبکه قران سیما خاطره ای به نقل از سردار بیان میکرد که: سردار سلیمانی گفت یک بار  از ماموریت برمیگشتم منتظر نماندم که ماشین بیاد دنبالم، از فرودگاه مستقیم سوار تاکسی شدم . راننده تاکسی جوانی بود یه نگاه معنا داری به من کرد ! بهش گفتم چیه !آشنا بنظر میرسم؟  بازم نگاهم کرد گفت: شما با سردار سلیمانی نسبتی دارید؟ برادر یا پسر خاله ی ایشان هستید؟  گفتم من خود سردار هستم ! جوان خندید گفت  ما خودمون این کاره ایم، شما میخواهید منو رنگ کنی؟ خندیدم. گفتم من سردار سلیمانی هستم! باور نکرد، گفت بگو بخدا که سردار هستی،گفتم بخدا من سردار سلیمانی هستم! سکوت کرد دیگه چیزی نگفت. گفتم چرا سکوت کردی؟حرفی نزد.گفتم چطوره زندگیت، با گرونی چه میکنی، چه مشکلی داری؟  جوان نگاه معنا داری بهم کرد،گفت اگه تو سردار سلیمانی هستی من هیچ مشکلی ندارم ، من تصور می کردم تو هم مثل بقیه دولتمردان با ماشین های میلیاردی و ضدگلوله جابجا میشوی!...
  •   سردار باقرزاده از وضعیت پیکر شهید قاسم سلیمانی و دیگر شهدا در محضر مقام معظم رهبری گزارشی ارائه کردو به آقا عرض کرد: دیشب که خواستیم شهداء را کفن کنیم کربلا را دیدیم ، همه بدن ها اربا اربا(پاره پاره) بود، حاج قاسم پنج تکه شده بود، سر در بدن نداشت، بخشی ازکتف و دست راست وامعاء واحشاء و پای راست از مچ به پائین. ابو مهدی مهندس هم فقط در 4 الی 5 کیلو گوشت... عرض کردم : با اینکه برای کفن کردن همه وسائل  را داشتیم ، پارچه داشتیم، پنبه داشتیم، پلاستیک ودیگر لوازم راداشتیم اما نمی توانستیم این پیکرهارا خوب جمع و جور کنیم وبه سختی تیمم داده و کفن کردیم، نمی دانم امام زین العابدین(ع) در کربلا چطور جنازه سید الشهداء(ع) را با بوریا جمع کردند؟
  •   امام خامنه ای عبای نماز شب خود را دادند تا حاج قاسم را با آن دفن کنند. آقا با این عبا ۱۴سال نماز شب خوانده‌اند.این دومین عبای نماز شب آقاست که شهیدی با آن دفن می‌شود؛ اولین بار شهادت حاج احمد کاظمی بود...