سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

عقده گشایی علیه سپاه، برنامه ی اجرایی برجام 3(نشریه383)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

عقده گشایی علیه سپاه، برنامه ی اجرایی برجام 3
   یکی از رویدادهای مهمی که در هفته های گذشته، اخبار داخل و خارج را به خود اختصاص داد، موضوع هواپیمای مسافری اوکراین و حواشی بعد از آن بود، که در این زمینه توجه به نکاتی حائز اهمیت است:

  1- اصل این ماجرای تلخ، همچنان در هاله ای از ابهام است و به مرور زمان، کارشناسان هوایی و الکترونیک و سایبری، در داخل و خارج از کشور، رسما اعلام کرده اند که نوعی دستکاری در سیستم های راداری و الکترونیکی این هواپیما و قطع ارسال سیگنال از سوی هواپیما از 30 ثانیه قبل و هک راداری و تغییر کد iff از پایگاه آمریکا در العدید قطر، موجب شده که اپراتور پدافند هوایی ایران، هواپیمای مسافربری را یک موشک کروز و مهاجم ببیندو قاعدتا چون آخرین رینگ دفاعی شهر تهران هم بوده است تصمیم به شلیک گرفته است و... لذا در این زمینه از نظر بسیاری از کارشناسان، وجود خطای انسانی، از نظر فنی رد شده است.
  2- یکی از اصلی ترین ابهامات پیرامون بروز این سانحه، عدم دستور شورای عالی امنیت ملی(به ریاست روحانی) برای اعلام ممنوعیت پرواز هواپیماهای مسافری در آن شرایط جنگی بوده است. حال آن که تمام کشورهای منطقه، در آن ساعت، پروازهای مسافری خود را لغو کرده بودند.
  3- بلافاصله بعد از مشخص شدن اصل موضوع و در حالی که مسئولان نظامی در حال بررسی دقیق ماجرا برای اعلام عمومی بودند، آقای روحانی رئیس جمهور با فشار فراوان، خواستار اعلام خبر در همان دقایق اولیه ی صبح شده و بلافاصله پیام مفصل تسلیت و عذرخواهی و اتهام زنی به سپاه و عذرخواهی از دیگر کشورها و اعلام ضعف سیستم پدافندی و... را صادر نمود.
  4- در مدت کوتاه چند ساعت بعد،( و در حالی که در ماجرای تصمیم غلط بنزینی و دیگر موارد فاحش غلط از سوی دولت، هیچگونه عذرخواهی از سوی روحانی و هیچکدام از هیئت دولت سابقه نداشت) اعضای هیئت دولت، از وزیر ارشاد تا رئیس کل بانک مرکزی! و مشاوران رئیس جمهور و دبیرخانه هیئت دولت و نماینده دائم ایران در سازمان ملل و... با صدور پیام های عذرخواهی و تسلیت جداگانه، از یکدیگر سبقت گرفته و فضا را به سمت هجوم جدی به سپاه، ملتهب نمودند.
  5- همزمان برخی از رسانه های هوادار دولت وارد میدان شده و با برنامه ریزی رسانه ای، درخواست استعفای مسئولان سپاه و حمله به شخص سردار حاجی زاده را عملیاتی کردند.
  6- غروب همان روز، بیانیه ای از سوی کروبی و برخی دیگر از عوامل فتنه ی 88 منتشر شد و شخص فرمانده کل قوا و رهبر معظم انقلاب اسلامی را با عباراتی تند مورد حمله قرار دادند.
  7- با آماده شدن زمینه، و نوعی احساس امنیت از سوی دانشگاه ها، فورا برخی از هنرپیشه ها و فعالان سیاسی فرصت طلب، با اعلام فراخوان و به بهانه ی بزرگداشت جان باختگان هواپیما، در حاشیه ی برخی دانشگاه ها تجمع کرده و اندک اندک، شعارهای بی سابقه و بسیار تند علیه رهبر معظم انقلاب سرداده و عکس های شهید سلیمانی را پاره کردند..

  8-آقای روحانی رئیس جمهور در تماس های مکرر با سران کانادا و اوکراین و برخی دیگر از کشورهای غربی، مرتبا اعلام می کرد که به همه ی تصمیمات بین المللی در این زمینه گردن می نهیم!(و زمینه را برای مطالبات تند بیگانگان فراهم ساخت).
  9- بعد از دستگیری سفیر انگلیس که در میان تجمع کنندگان، رسما حضور یافته بود( و در حین دستگیری دوبار از وحشت، خود را خیس کرده بود) فورا وزارت خارجه دست به کار شده و مقدمات آزادی فوری وی را فراهم کردند و در روزهای بعد نیز، از هرگونه برخورد لازم دیپلماتیک با وی خودداری کردند.
  10- با تحریک تیم پشت پرده ای از همفکران دولت، تعدادی هنرپیشه و مجری و ورزشکار، ضمن اعلام انصراف از همکاری با جشنواره فجر یا صدا و سیما یا حتی خروج از کشور، جو ملتهبی را ایجاد کرده و با همکاری رسانه های مجازی همفکر دولت، زمینه ی حمایت از آشوبگران دانشجونما در خیابان را فراهم نمودند.
  11-آقای روحانی طی سه سخنرانی جداگانه (در هیئت دولت و در نمایشگاه کشاورزی و مجمع بانک مرکزی)، شدیدترین حملات و تحریک ها را علیه سپاه به انجام رساند و در جملاتی شبیه نخست وزیر انگلیس و کانادا، رسما خواستار برداشتن گام های بعد از عذرخواهی از سوی سپاه شد.
  12 - با وجود همه ی تلاش های این مجموعه که به نوعی برنامه ی کاملا هماهنگ شبیه بود، قاطبه ی مردم نسبت به این فتنه و تحریک های عمدی، بی توجهی نموده و اقلیت سیاستمدار و هنرپیشه و بازیگر و معدودی جوان فریب خورده و آشوبگران میدانی، به انزوا رفتند و با حضور میلیونی مردم تهران در نماز جمعه و فرمایشات ولی امر مسلمین، همچون کف روی آب، محو شدند.
اما نکته ی مهم و عبرت آموز این ماجرا اینجاست که
   اولا برخی با این سوال مواجه شدند که نکند بعد از اجرای برجام 1 (یعنی نابودی توان هسته ای در مقابل هیچ) و دادن گرا و آدرس سردار سلیمانی به آمریکائی ها برای تحقق برجام 2(یعنی پایان قدرت و حضور موثر منطقه ای ایران)، این ماجرا نیز گامی در جهت اجرای برجام 3(یعنی محدود ساختن توان موشکی ایران و فرمانده ی دلاور سردار حاجی زاده) بوده است؟!!
   و ثانیا همه متوجه شدند که در هنگامه ی خطر و هجوم خارجی و مسائلی که به امنیت ملی مربوط می شود، برخی مسئولان، کاملا در جبهه ی دشمن و تکمیل کننده ی پازل آنها هستند.