سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

خدایا به تو پناه می بریم از استبداد رای و بستن دهان ها(نشریه383)

on . ارسال شده در اصل هشتم(مقالات)

خدایا به تو پناه می بریم از استبداد رای و بستن دهان ها...

اخیرا با دستور رئیس سازمان صدا و سیما، پخش زنده ی سه برنامه انقلابی و صریح (جهان آرا، ثریا، عصرانه)ممنوع شده تا از این پس به صورت ضبطی( و پس از بازبینی) پخش شوند! در مورد برنامه جهان آرا، حتی به صورتی مشکوک و هماهنگ، همزمان، صفحه‌ی اینستاگرام برنامه نیز توسط آمریکائی ها از دسترس خارج شد!

در این زمینه برخی با توجه به شواهد متعدد معتقدند که این کار با فشار دولت (از طریق گروکشی بودجه و فشارهای مشاور رسانه ای رئیس جمهور و...) بوده است.
همزمان، دفتر رئیس جمهور در اقدامی نامتعارف از رئیس سازمان صدا و سیما خواسته است که اخبار و فیلم های مربوط به آقای روحانی توسط نهاد ریاست جمهوری تهیه و به صورت برنامه ی تلویزیونی، عینا پخش شود.
البته پیداست که برای این دولت، مطلوب آن است که اساسا هیچ سیاست و یا راهبردی از دولت مورد پرسش،کنکاش یا انتقاد قرار نگیرد: رفتار دولت با صدا و سیما و حتی نمایندگان ملت در پنهان سازی برجام و برنتابیدن هرگونه نقدکارشناسی و ناسزاگویی رئیس جمهوربه منتقدان در دفعات مختلف و.... نماد بارزی از این روحیه ی حاکم بر دولت و شخص آقای روحانی است.
  از سوی دیگر، به یاد بیاوریم که آقای روحانی همان فردی است که بارها و حتی در مراسم تنفیذ خود، با آب و تاب فراوان گفت:«خدایا به تو پناه می‌برم از استبداد رای و عجله در تصمیم گیری و تقدم نفع شخصی و گروهی به منافع مردم. همچنین به تو پناه می‌برم از بستن دهان منتقدان و رقیبان...».
  این نکته نیز حائز اهمیت است که دولت با پافشاری و حمایت از وضعیت نابه هنجار فضای مجازی و چند تلویزیون فارسی زبان ماهواره ای که با بودجه های میلیون پوندی، با آشکارترین وجه ممکن از سیاستهایش دفاع می کنند، کاملا نبض خبری و رسانه ای را در دست داشته و دارد.
  در این میان، چندی قبل نیز خبری از اهانت و سخنان تند آقای روحانی خطاب به استاد رحیم پور ازغدی در شورای عالی انقلاب فرهنگی منتشر شد که متعاقبا با پی گیری رئیس جمهور، استاد رحیم پور، عملا از جلسات بعدی این شورا حذف شد.
  لذا اقدام آقای روحانی برای حذف یک عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی(که منصوب رهبری است) و فشار و دخالت در امور برنامه ریزی صدا و سیما به عنوان نهاد تحت امر رهبری را می توان نمادی خطرناک از استبداد رای  و نوعی دیکتاتوری دانست که باید حتما مهار شود.
   از سوی دیگر، سوال از رئیس سازمان صدا و سیما این است که در اوج جنگ رسانه ای با صدها شبکه ماهواره ای فارسی زبان، چرا باید پخش زنده ی معدود برنامه های انقلابی صداوسیما نیز حذف شود؟ آن هم در شرایطی که برخی چهره های خاص و سلبریتی هایی که در تمام بزنگاه ها مقابل انقلاب شمشیر می کشند به راحتی در شبکه های دیگر، آنتن زنده و برنامه هایشان محفوظ است؟!
  چرا باید رئیس مهم ترین بخش رسانه ای کشور در مقابل فشارهای رئیس جمهور، سرخم کند و در حساس ترین موقعیت و آستانه ی انتخابات، تریبون رسمی جمهوری اسلامی را کم خاصیت و یک سویه سازد؟
  انتظار میرود مسئولان صدا و سیما، با نگاهی به جایگاه واقعی خود و حکم انتصابی که از ولی امر مسلمین دریافت کرده اند، اجازه ندهند شأن رسانه ملی، در حد روابط عمومی ثناگوی دولت پایین بیاید و باید با تحمل فشارها، سینه ی خود را در مقابل هجمه ها و حملات خناسان به رسانه های انقلابی سپر نمایند و از شفافیت و صراحت انقلابی در این سازمان مهم دفاع کنند.