سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سرمقاله نشریه 367

on . ارسال شده در سر مقاله


خدمت به مردم؛ شکست آرایش دشمن
 وضعیت کنونی کشور ما طی  ماه ها و روزهای اخیر، به گونه ای کاملا واضح و روشن، به شرایط صدر اسلام و جنگ احزاب علیه رسول اکرم(ص) شباهت دارد. همان جنگی که در مدینه، چشم‌ها از شدت ترس، خیره و جانها به گلو رسیده بود، تا جایی که برخی درباره ی وعده خدا دچار بدگمانی شدند! اما با استقامت و تدبیر مسلمین، امداد الهی محقق شد و بدون هیچ جنگ فراگیر، محاصره‌ی مشرکان پایان یافت و اسلام، سربلند و پیروز گردید.

سرمقاله نشریه 366

on . ارسال شده در سر مقاله

وضعیت اقتصادی نتیجه انتخاب است نه انقلاب
 روزهای پایانی سال 1397 مطابق رسم معمول، مردم ایران در تکاپوی مقدمات سال نو و تامین مایحتاج مربوط به آن هستند.
واضح است که در شرایط خاص اقتصادی کنونی, چه فشار و نگرانی بر قشرهای مختلف مردم وارد می شود و تا چه اندازه همگان را با مشکلات متعدد درگیر ساخته است.

سرمقاله نشریه 365

on . ارسال شده در سر مقاله

مسببین باید دادگاهی شوند...
 لطفا به این جمله توجه فرمایید:
 ریشه ی همه ی مشکلات به مدیریت و کارآمدی دولت باز می گردد، مسببین وضع اقتصادی موجود باید دادگاهی شوند...
این سخن در 6 خرداد سال 92 و در تبلیغات انتخاباتی آقای روحانی و در زمان تحریم ها و جنگ اقتصادی دنیای غرب علیه جمهوری اسلامی در سیما بیان گردیده است.
وی در ادامه نیز افزود:

سرمقاله نشریه 364

on . ارسال شده در سر مقاله

40 سالگی انقلاب...
 این روزها در جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی، با نگاهی واقع گرا و منطقی باید به گذشته ی پرافتخار ایران اسلامی نظر افکنیم و دستاوردهای عظیم انقلاب در حوزه های مختلف را بازخوانی کنیم.
 اکنون 40 سال از پایان طاغوت گذشته است و همت همه ی مردم و مقاومت و رشادت آنان در عرصه های مختلف, توانسته است بخش مهمی از محرومیت ها و بی عدالتی های دوران 2500 ساله شاهنشاهی را محو کند و جمهوری اسلامی را در بسیاری از عرصه ها بر فراز قله های جهانی قرار دهد.

سرمقاله نشریه 363

on . ارسال شده در سر مقاله

محافظت از انقلاب در مقابل غارتگران
 به لطف الهی نظام اسلامی درآستانه ی چهل سالگی قرار گرفته و به کوری چشم کسانی که وعده ی سقوط انقلاب قبل از چهل سالگی را می دادند، فجر پیروزی ملت ایران بر قدرتهای ظالم جهانی، دمیدن گرفته است.
  مروری گذرا بر تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی و فهرست بلند موفقیت ها و دستاوردهای ایران در حوزه های مختلف، آن هم با وجود انبوه دشمنی ها و جنگ و تحریم و تبلیغات دشمنان، بلاشک دوام و موفقیت این انقلاب را به یک معجزه بیشتر شبیه می سازد.

سرمقاله نشریه 362

on . ارسال شده در سر مقاله

نه تدبیر، نه امید...
 در حالی که همچنان، مشکلات اقتصادی کشور در جایگاه نخست نگرانی و توجه همگان قرار دارد و فشارها در این عرصه، همواره بیشتر می شود، سخنان و مواضع رئیس جمهور و وزرا و مسئولان دولت حاکی از آن است که نه تنها برای رفع این مشکلات مهم، برنامه ای ندارند، بلکه  با ژست هایی ناشی از نوعی غرور و تکبر و به اصطلاح عامیانه« از سر سیری» به ایده پردازی هایی مشغول هستند که هیچ تناسبی با مصالح ملی و اهداف انقلاب اسلامی ندارد.

سرمقاله نشریه 361

on . ارسال شده در سر مقاله

ای کاش دولت کام ملت را تلخ نمی کرد
      این روزها تفاوت عجیبی میان وضعیت جمهوری اسلامی در داخل و خارج از کشور به چشم می خورد:
 در حالی که خداوند متعال در آستانه ی 40 سالگی انقلاب، نشانه های بزرگی از فتح و ظفر و پیروزی های بی نظیر را در عرصه ی جهانی بر ملت ایران آشکار ساخته است، در داخل کشور، عده ای بدلیل بی کفایتی و وادادگی و انفعال و بعضا خیانت، مردم عزیز و بزرگ ایران را به ابتدایی ترین مسائل معیشتی و اقتصادی، سرگرم کرده اند!.

سرمقاله نشریه 360

on . ارسال شده در سر مقاله

گرانی و نگرانی ...
 چندماهی است که موضوع تورم و گرانی، مردم را با نگرانی ها و مشکلات مختلفی درگیر نموده است و همانگونه که رهبر معظم انقلاب از مدتها قبل، پیش بینی فرمودند، وضعیت اقتصادی و معیشتی، به مهم ترین اولویت کشور تبدیل شده است.
  جهش بی سابقه ی نرخ دلار و طلا که بلافاصله سقوط ارزش پول ملی و افزایش 3 تا 5 برابری قیمت ها را ایجاد نمود، آنچنان وضعیتی را برای اقتصاد(اعم از تولید و کسب و کار و زندگی روزمره برای همه ی طبقات) ایجاد کرده که بیم آن می رود این مسئله، به صدمات جبران ناپذیری در عرصه های سیاسی و فرهنگی و اجتماعی نیز منجر شود.

سرمقاله نشریه 359

on . ارسال شده در سر مقاله

خواص بیدار شوند ...
  با وجود رویدادهای مثبت در جهان اسلام و چشم انداز روشنی که برای انقلاب عزیز ما متصور است، اما این روزها شاهد حملاتی همه جانبه و بسیار عظیم به مبانی انقلاب و مقدسات هستیم.
  از یک سو دولت بعضا با در پیش گرفتن سیاست کرنش و سازش و امید بستن به بیگانگان، عزت ملی را مخدوش ساخته و از سوی دیگر، برخی مسئولان و مدیران و کارگزاران دولتی، عمدا یا سهوا، اقتصاد کشور را به لبه ی پرتگاه کشانده و موج نارضایتی و فقر و گرفتاری های معیشتی را برای مردم ایجاد نموده اند.

سرمقاله نشریه 358

on . ارسال شده در سر مقاله

سیره محمدی(ص) و فرهنگ بسیجی...
  در روزهای آینده با دو مناسبت بیادماندنی مواجه هستیم: سالروز میلاد مبارک حضرت رسول اکرم(ص) و هفته وحدت و سالروز صدور فرمان تشکیل بسیج مستضعفین و هفته ی بسیج.
یقینا این دو رویداد مبارک و بزرگداشت آنها در تقویم رسمی جمهوری اسلامی، تاکیدی بر لزوم ترویج و پایبندی به دو اصل اساسی است: وحدت جامعه و امت اسلام و ترویج روحیه ی بسیجی و جهادی.
  در این میان، رمز موفقیت و بقای انقلاب اسلامی در طول چهل سال گذشته، تمسک به همین دو اصل در پرتو ولایت فقیه بوده است و پیداست که دشمنان داخلی و خارجی، برای کمرنگ ساختن این ارزشهای بزرگ در جامعه، با تمام توان و ابزارهای مختلف، مشغول فعالیت بوده و هستند.

سرمقاله نشریه 357

on . ارسال شده در سر مقاله

خدا با ملت ایران است...
  امسال مراسم اربعین و همایش چندده میلیونی شیعیان جهان در جاده ی بهشتی نجف-کربلا، با ایام 13 آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی مصادف شده است.
 هر دوی این رویدادها، دارای یک پیام برای جهانیان بوده و هست: تحقیر استکبار آمریکا.
39 سال قبل وقتی دانشجویان خط امام(ره)، لانه ی جاسوسی آمریکا را تسخیر کرده و انقلاب دوم را آفریدند، سران آمریکا رسما اعلام کردند که جمهوری اسلامی ، آمریکا را در جهان تحقیر کرد و البته سیلی های مکرر ملت ایران به آمریکا و خنثی کردن توطئه های آنان، همواره در طول تاریخ انقلاب، آنان را از ملت ایران عصبانی ساخته است.