سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سرمقاله370

on . ارسال شده در سر مقاله

براندازان، حجاب را نشانه گرفته اند
 در تقویم رسمی جمهوری اسلامی روز 21 تیرماه بدلیل تقارن با سالروز کشتار مردم و معترضین به کشف حجاب رضاخانی که در مسجد گوهرشاد به شهادت رسیدند، به روز عفاف و حجاب نام گذاری شده است.
 در مورد حجاب و اهمیت آن سخن های بسیاری بیان شده است و اساسا حجاب و پوشش در بینش توحیدی مردم ایران، قبل از آن که نیازی اجتماعی باشد، امری فطری به شمار می آید و حجاب در جهان بینی ما نیز آیه و فرمانی از سوی خداوند سبحان است:

سرمقاله369

on . ارسال شده در سر مقاله

بیدار شویم...
یکی از مشهورترین روایاتی که در مورد اهمیت و لزوم امر به معروف و نهی از منکر از مولای متقیان حضرت علی علیه السلام در خطبه 47 نهج البلاغه نقل شده این جمله است که فرمودند:
لَا تَتْرُکُوا الْأَمْرَ بِالْمَعْرُوفِ وَ النَّهْیَ عَنِ الْمُنْکَرِ فَیُوَلَّى عَلَیْکُمْ أَشْرَارُکُمْ ثُمَّ تَدْعُونَ فَلَا یُسْتَجَابُ لَکُمْ
امر به معروف و نهي از منكر را ترك نكنيد چرا كه خداوند اشرار  امت را حاكم بر شما خواهد كرد و ناله ها و دعاهاي شما ديگر اثر نخواهد داشت...

سرمقاله368

on . ارسال شده در سر مقاله

پایان غصه ها...
 رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اخیر رمضانی خود با جمعی از دانشجویان، ضمن دعوت همه‌ی نیروهای انقلابی و جوان به حضور در صحنه و دفاع از انقلاب و ارزشها و با تاکید بر حرکات خودجوش و خودکار توسط دلسوزان، تاکید کردند:
«اگر چنانچه ان‌شاءالله با این حرکتها پیش بروید و زمینه را برای روی کار آوردن یک دولت جوان و حزب‌اللهی آماده کنید، بنده معتقدم که بسیاری از این نگرانی‌های شما و دغدغه‌های شما و غصّه‌های شما پایان خواهد پذیرفت؛ این غصّه‌ها هم البتّه فقط مخصوص شماها نیست».

سرمقاله نشریه 367

on . ارسال شده در سر مقاله


خدمت به مردم؛ شکست آرایش دشمن
 وضعیت کنونی کشور ما طی  ماه ها و روزهای اخیر، به گونه ای کاملا واضح و روشن، به شرایط صدر اسلام و جنگ احزاب علیه رسول اکرم(ص) شباهت دارد. همان جنگی که در مدینه، چشم‌ها از شدت ترس، خیره و جانها به گلو رسیده بود، تا جایی که برخی درباره ی وعده خدا دچار بدگمانی شدند! اما با استقامت و تدبیر مسلمین، امداد الهی محقق شد و بدون هیچ جنگ فراگیر، محاصره‌ی مشرکان پایان یافت و اسلام، سربلند و پیروز گردید.

سرمقاله نشریه 366

on . ارسال شده در سر مقاله

وضعیت اقتصادی نتیجه انتخاب است نه انقلاب
 روزهای پایانی سال 1397 مطابق رسم معمول، مردم ایران در تکاپوی مقدمات سال نو و تامین مایحتاج مربوط به آن هستند.
واضح است که در شرایط خاص اقتصادی کنونی, چه فشار و نگرانی بر قشرهای مختلف مردم وارد می شود و تا چه اندازه همگان را با مشکلات متعدد درگیر ساخته است.

سرمقاله نشریه 365

on . ارسال شده در سر مقاله

مسببین باید دادگاهی شوند...
 لطفا به این جمله توجه فرمایید:
 ریشه ی همه ی مشکلات به مدیریت و کارآمدی دولت باز می گردد، مسببین وضع اقتصادی موجود باید دادگاهی شوند...
این سخن در 6 خرداد سال 92 و در تبلیغات انتخاباتی آقای روحانی و در زمان تحریم ها و جنگ اقتصادی دنیای غرب علیه جمهوری اسلامی در سیما بیان گردیده است.
وی در ادامه نیز افزود:

سرمقاله نشریه 364

on . ارسال شده در سر مقاله

40 سالگی انقلاب...
 این روزها در جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی، با نگاهی واقع گرا و منطقی باید به گذشته ی پرافتخار ایران اسلامی نظر افکنیم و دستاوردهای عظیم انقلاب در حوزه های مختلف را بازخوانی کنیم.
 اکنون 40 سال از پایان طاغوت گذشته است و همت همه ی مردم و مقاومت و رشادت آنان در عرصه های مختلف, توانسته است بخش مهمی از محرومیت ها و بی عدالتی های دوران 2500 ساله شاهنشاهی را محو کند و جمهوری اسلامی را در بسیاری از عرصه ها بر فراز قله های جهانی قرار دهد.

سرمقاله نشریه 363

on . ارسال شده در سر مقاله

محافظت از انقلاب در مقابل غارتگران
 به لطف الهی نظام اسلامی درآستانه ی چهل سالگی قرار گرفته و به کوری چشم کسانی که وعده ی سقوط انقلاب قبل از چهل سالگی را می دادند، فجر پیروزی ملت ایران بر قدرتهای ظالم جهانی، دمیدن گرفته است.
  مروری گذرا بر تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی و فهرست بلند موفقیت ها و دستاوردهای ایران در حوزه های مختلف، آن هم با وجود انبوه دشمنی ها و جنگ و تحریم و تبلیغات دشمنان، بلاشک دوام و موفقیت این انقلاب را به یک معجزه بیشتر شبیه می سازد.

سرمقاله نشریه 362

on . ارسال شده در سر مقاله

نه تدبیر، نه امید...
 در حالی که همچنان، مشکلات اقتصادی کشور در جایگاه نخست نگرانی و توجه همگان قرار دارد و فشارها در این عرصه، همواره بیشتر می شود، سخنان و مواضع رئیس جمهور و وزرا و مسئولان دولت حاکی از آن است که نه تنها برای رفع این مشکلات مهم، برنامه ای ندارند، بلکه  با ژست هایی ناشی از نوعی غرور و تکبر و به اصطلاح عامیانه« از سر سیری» به ایده پردازی هایی مشغول هستند که هیچ تناسبی با مصالح ملی و اهداف انقلاب اسلامی ندارد.

سرمقاله نشریه 361

on . ارسال شده در سر مقاله

ای کاش دولت کام ملت را تلخ نمی کرد
      این روزها تفاوت عجیبی میان وضعیت جمهوری اسلامی در داخل و خارج از کشور به چشم می خورد:
 در حالی که خداوند متعال در آستانه ی 40 سالگی انقلاب، نشانه های بزرگی از فتح و ظفر و پیروزی های بی نظیر را در عرصه ی جهانی بر ملت ایران آشکار ساخته است، در داخل کشور، عده ای بدلیل بی کفایتی و وادادگی و انفعال و بعضا خیانت، مردم عزیز و بزرگ ایران را به ابتدایی ترین مسائل معیشتی و اقتصادی، سرگرم کرده اند!.

سرمقاله نشریه 360

on . ارسال شده در سر مقاله

گرانی و نگرانی ...
 چندماهی است که موضوع تورم و گرانی، مردم را با نگرانی ها و مشکلات مختلفی درگیر نموده است و همانگونه که رهبر معظم انقلاب از مدتها قبل، پیش بینی فرمودند، وضعیت اقتصادی و معیشتی، به مهم ترین اولویت کشور تبدیل شده است.
  جهش بی سابقه ی نرخ دلار و طلا که بلافاصله سقوط ارزش پول ملی و افزایش 3 تا 5 برابری قیمت ها را ایجاد نمود، آنچنان وضعیتی را برای اقتصاد(اعم از تولید و کسب و کار و زندگی روزمره برای همه ی طبقات) ایجاد کرده که بیم آن می رود این مسئله، به صدمات جبران ناپذیری در عرصه های سیاسی و فرهنگی و اجتماعی نیز منجر شود.