سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سرمقاله378

on . ارسال شده در سر مقاله

آقای روحانی...
  این روزها اخبار مربوط به حاشیه سازی های آقای رئیس جمهور و واکنش های مربوط به آن در صدر اخبار کشور قرار گرفته و رسانه های خارجی هم خوراک خوبی برای ترسیم چهره ای مغشوش و ملتهب در ایران به دست آورده اند.
  به بیان روشن تر، آقای روحانی، در هفته ی وحدت، کلید تفرقه و اختلاف را رونمایی کرد و حتی وعده داد که از این پس، شهر به شهر خواهد رفت و سخنان خود را تکرار می کند!
  این در حالی است که اخیرا رهبر معظم انقلاب اسلامی با انتقاد شدید از بی عملی مسئولان دولتی در حل مشکلات مردم خطاب به آنها فرمودند: «یک مدت معطل برجام بودیم، یک مدت دیگر هم معطل دستور رئیس‌جمهور آمریکا برای تمدید مهلت های سه‌ماهه‌ای بودیم که متأسفانه در برجام گذاشته‌اند، و یک مدت هم معطل بمانیم برای رئیس‌جمهور فرانسه و برنامه‌های فرانسوی‌ها؛... این انتظارها را رها کنید... به خارجی‌ها دل نبندید و فقط به داخل دل ببندید».

سرمقاله377

on . ارسال شده در سر مقاله

مردم از سازشکاران بیزارند
  به تازگی آقای روحانی در سخنانی بسیار عجیب، با تشکیک در کل عملکرد 40 ساله ی انقلاب اسلامی در آئین نمادین افتتاح دانشگاه ها گفته است: «دعوا سر برجام نیست چراکه برجام جای دعوا ندارد، بلکه دعوا سر مسئله بزرگ‌تر و مسئله بالاتری است...۴۱ سال است هنوز به جواب روشن و قاطع نرسیدیم؛ عده‌ای می‌گویند تعامل سازنده با دنیا و عده‌ای هم می‌گویند تقابل مداوم؛ عده‌ای می‌گویند دشمن را باید بشکنیم و عده‌ای هم می‌گویند می‌شود بسیاری مشکلات را حل کرد؛ اما اینکه استراتژی تعامل باشد یا تقابل؛ این مساله است.»

سرمقاله376

on . ارسال شده در سر مقاله

فرهنگ و اقتصاد در سیطره نفوذی ها
  در ایام باشکوه اربعین حسینی(ع) شکرگزار خدای متعال هستیم که با مدد حضرت  اباعبدالله الحسین(ع)، نظام اسلامی ما در یکی از مقتدرترین دوران های خود واقع شده است و رزمایش بزرگ و جهانی اربعین امسال نیز با شکوهی بسیار عظیم تر از تمام دوران تاریخ، در حال برگزاری است.
  در این میان، کاملا واضح است که نظام مقدس جمهوری اسلامی با وجود تمام توطئه ها و تحریم های دشمنان, در بعد خارجی و بین الملل و تشکیل جبهه ی جهانی اسلام و تشیع و تقویت جبهه ی مقاومت، کارنامه ای بس درخشان و حیرت انگیز و موفق دارد.

سرمقاله375

on . ارسال شده در سر مقاله

ایران اسلامی در اوج...
  طلیعه ی روزهای آغازین سال 1440 قمری، معادلات منطقه و جهان را به نفع جبهه ی مقاومت به مرکزیت ایران اسلامی تقویت نموده است.
  بدون اغراق، وضعیت منطقه ای و بین المللی جمهوری اسلامی به مدد ایده ی مقاومت و همبستگی و همراهی ملت های مظلوم منطقه، در بهترین موقعیت تاریخی خود قرار دارد.
   از یک سو، انصارالله یمن، توانست با یک حمله ی برق آسا، تاسیسات مهم و کلیدی نفتی آرامکوی عربستان را منهدم و تولید بیش از 50 درصد نفت و 18 درصد گاز عربستان را فلج نماید. و این عملیات موفق، در فاصله هزار کیلومتری مرزهای یمن و 50 کیلومتری ناوگان پنجم دریایی آمریکا در بحرین، پیام خاصی را به عربستان، بحرین، امارات، آمریکا، اسرائیل و دیگر متحدان منطقه ای آنها داده است.

سرمقاله374

on . ارسال شده در سر مقاله

یزیدیان حاکم نخواهند شد
  ایام عزیز دهه ی اول محرم و بزرگداشت سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را که به نام هفته ی احیای امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است، در حالی سپری می کنیم که بر اساس تعالیم اسلام، باید هر کدام از ما هر روزمان را عاشورا و همه ی سرزمین ها را کربلا بدانیم(کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا) و خود را آماده ی حضور در امتحان بزرگ الهی و دفاع از ارزش هایی کنیم که حضرت حسین ابن علی(ع) جان مقدس خود را برای آن فدا نمود.

سرمقاله373

on . ارسال شده در سر مقاله

خدا قوت رئیسی
      این روزها در هر محفل و کوی و برزن، سخن از اجرای عدالت و برخورد قاطع دستگاه قضایی با دزدان و غارتگران بیت المال است و مردم با هر سلیقه و گرایشی، از برنامه ها و عملکرد آیت الله سیدابراهیم رئیسی، خشنودند و از آن دفاع می کنند.
در این زمینه چند نکته ی مهم وجود دارد که باید به آن توجه کرد:

سرمقاله372

on . ارسال شده در سر مقاله

به فکر مردم باشید!
 با وجود شرایط خاص حاکم بر کشور و لزوم تغییر رویه ی دولت در برنامه ها و عملکردی که چنین وضعیتی را به بار آورده است، نگاهی به مجموع تصمیمات و اقدامات در حال انجام، متاسفانه گویای آن است که دولت محترم، نه تنها از مسیر غلط 6 سال گذشته ی خود درس عبرت نگرفته است، بلکه بنا دارد با سرعتی افزونتر، مسیر خود تا ناکجاآباد را ادامه دهد.

سرمقاله371

on . ارسال شده در سر مقاله

... ایران سربلند
 اگر قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، کسی ادعا می کرد که یک پهپاد فوق پیشرفته ی آمریکایی بر فراز خلیج فارس سرنگون شده و یا یک نفتکش انگلیسی، توقیف شده است، برای هیچکس قابل باور نبود و حتی کسی خواب چنین رویدادی را هم نمی دید.

سرمقاله370

on . ارسال شده در سر مقاله

براندازان، حجاب را نشانه گرفته اند
 در تقویم رسمی جمهوری اسلامی روز 21 تیرماه بدلیل تقارن با سالروز کشتار مردم و معترضین به کشف حجاب رضاخانی که در مسجد گوهرشاد به شهادت رسیدند، به روز عفاف و حجاب نام گذاری شده است.
 در مورد حجاب و اهمیت آن سخن های بسیاری بیان شده است و اساسا حجاب و پوشش در بینش توحیدی مردم ایران، قبل از آن که نیازی اجتماعی باشد، امری فطری به شمار می آید و حجاب در جهان بینی ما نیز آیه و فرمانی از سوی خداوند سبحان است:

سرمقاله369

on . ارسال شده در سر مقاله

بیدار شویم...
یکی از مشهورترین روایاتی که در مورد اهمیت و لزوم امر به معروف و نهی از منکر از مولای متقیان حضرت علی علیه السلام در خطبه 47 نهج البلاغه نقل شده این جمله است که فرمودند:
لَا تَتْرُکُوا الْأَمْرَ بِالْمَعْرُوفِ وَ النَّهْیَ عَنِ الْمُنْکَرِ فَیُوَلَّى عَلَیْکُمْ أَشْرَارُکُمْ ثُمَّ تَدْعُونَ فَلَا یُسْتَجَابُ لَکُمْ
امر به معروف و نهي از منكر را ترك نكنيد چرا كه خداوند اشرار  امت را حاكم بر شما خواهد كرد و ناله ها و دعاهاي شما ديگر اثر نخواهد داشت...

سرمقاله368

on . ارسال شده در سر مقاله

پایان غصه ها...
 رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اخیر رمضانی خود با جمعی از دانشجویان، ضمن دعوت همه‌ی نیروهای انقلابی و جوان به حضور در صحنه و دفاع از انقلاب و ارزشها و با تاکید بر حرکات خودجوش و خودکار توسط دلسوزان، تاکید کردند:
«اگر چنانچه ان‌شاءالله با این حرکتها پیش بروید و زمینه را برای روی کار آوردن یک دولت جوان و حزب‌اللهی آماده کنید، بنده معتقدم که بسیاری از این نگرانی‌های شما و دغدغه‌های شما و غصّه‌های شما پایان خواهد پذیرفت؛ این غصّه‌ها هم البتّه فقط مخصوص شماها نیست».