سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سرمقاله نشریه 330

on . ارسال شده در سر مقاله

 می گویند انقلاب تمام شده!...
  در ایام عید بزرگ غدیر، جای این پرسش  نیز وجود دارد که کدام دلیل باعث شد که تنها به فاصله ی دو ماه از واقعه ی غدیر خم، و آن همه توصیه و خطبه و فرمان رسول الله(ص) و آیات نازل شده ی قرآن در مورد معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام به جانشینی پیامبر(ص)، جامعه ای که 23 سال با حکومت و تربیت بهترین خلق بشر یعنی حضرت محمد مصطفی(ص) خو گرفته بود، به یکباره دگرگون شد و به بیعت خود در غدیر، خیانت کرد؟
مگر 23 سال برای تربیت یک امت، زمان کوتاهی است؟ مگر مدیران این جامعه ی نبوی(ص) اینقدر محدود و ضعیف بودند که نتوانستند، به وظیفه و تکلیف خود عمل کنند؟!
واقعا چرا مردم همراهی نکردند؟!

و این سوالاتی است که بعد از 1428 سال از آن واقعه ی بزرگ،امروز نیز برای انقلاب اسلامی ایران که در امتداد غدیر است وجود دارد...
اینکه: چرا بعد از گذشت 38 سال از انقلاب، همچنان باید شاهد مدیران و مسئولینی غیرهمسو با انقلاب و ارزشها باشیم و چرا وضعیت امت اسلامی ما با چنین معضلات و منکرات و مشکلاتی روبروست؟

  پاسخ به این سوال، در هفته ی گذشته و دیدار طلاب حوزه های علمیه تهران با امام خامنه ای از سوی ایشان بیان گردید که عینا به این فراز مهم از فرمایشات ایشان توجه می کنیم:
 اینکه بعضی‌ها این‌جور القا کنند، این‌جور بنویسند و بگویند که «خب انقلاب یک حادثه‌ای بود، تمام شد؛ برگردیم به زندگی عادی»، این خیانت به انقلاب است؛ انقلاب تمام نمیشود... انقلاب، هنجارهای گذشته را به هم میریزد، هنجارهای جدیدی را در جامعه به وجود می‌آورد. حفظ این هنجارهای جدید، تداوم انقلاب است؛ و اینها سخت است، اینها کارهای مشکلی است... بنابراین اگر انقلاب مبارزه لازم داشت تا به پیروزی برسد، امروز هم مبارزه لازم است تا بتوانیم این هنجارهای انقلاب را تثبیت کنیم...ما جامعه‌ی اسلامی نداریم، ما دولت اسلامی هم نداریم! ...ما توانستیم یک انقلاب اسلامی -یعنی یک حرکت انقلابی- به وجود بیاوریم؛ بعد توانستیم بر اساس آن، یک نظام اسلامی به وجود بیاوریم؛ ... لکن بعد از این، ایجاد یک دولت اسلامی است؛ یعنی ایجاد تشکیلات مدیریّتیِ اسلامی برای کشور؛ ما در این قضیّه هنوز خیلی فاصله داریم تا به مقصود برسیم. البتّه معنایش این نیست که کسی احساس ناامیدی کند؛ ابداً؛ داریم پیش میرویم؛ با همه‌ی مخالفتها، با همه‌ی کارشکنی‌ها،.. لکن هنوز کار داریم، کار دارد؛ هنوز خیلی فاصله داریم تا اینکه بتوانیم یک دولت اسلامی به وجود بیاوریم. بعد که دولت اسلامی به وجود آمد، آن‌وقت تازه نوبت ایجاد جامعه‌ی اسلامی است. خب، بنابراین باید مبارزه کرد عزیزان من.
 در بیان صریح رهبر معظم انقلاب اسلامی، عنصر مبارزه و لزوم تثبیت هنجارهای انقلاب با مبارزه ی دائمی، مهم ترین عامل در تداوم یک نهضت و انقلاب است، وگرنه اگر امتی حتی با کیفیت و جایگاه امت پیامبر(ص)، حضور در صحنه و مبارزه برای تثبیت هنجارهای انقلاب خود را فراموش کردند، به سرنوشت سالهای دردناک پس از غدیر مواجه خواهند شد و بدترین خلق خدا بر سرنوشت آنان حاکم خواهند گردید.
و لذا پیام بزرگ غدیر، همان تداوم مبارزه و حضور انقلابی برای تثبیت ارزشها و هنجارهاست. راهی که امروز وظیفه و اولویت تک تک ماست.