سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سرمقاله نشریه 331

on . ارسال شده در سر مقاله

وظیفه ای عاشورایی و انقلابی

  امسال اولین روز محرم حسینی(ع) با اولین روز هفته ی دفاع مقدس، همزمان شده است.
همچنین این دهه سالهاست که به شایستگی، «دهه ی امر به معروف و نهی از منکر» نامگذاری شده است و اتفاقا، اصل قیام عاشورا، بر اساس صراحت کلام حضرت سیدالشهداء، برای امر به معروف و نهی از منکر بود و دفاع مقدس ملت ایران نیز، با الهام از معارف والای کربلا ، به جلوه گاهی از جهاد و مجاهدت برای اشاعه ی معروف و مبارزه با بدیها تبدیل گردید.

در این ایام، میلیونها شیعه ی عاشق در سراسر جهان، با برگزاری مجالس و راه اندازی دستجات و عزاداری، ارادت خود به حضرت اباعبدالله(ع) را به نمایش می گذارند و در داخل کشور عزیز ما نیز در کنار برنامه های پرشور محرم، یاد دوران دفاع مقدس گرامی داشته خواهد شد.
 اما در مجموع، خوب است این سوال را نیز از خود بپرسیم که چرا با وجود دهها میلیون عاشق و ارادتمند حضرت سیدالشهداء(ع)، جامعه ی ما مبتلا به مشکلات و معضلات و منکراتی است که هیچ نسبتی با اسلام و مکتب و معارف حسینی ندارد؟
 چگونه است مسئولانی که آمریکا را کدخدای جهان می دانند و تنها برداشتشان از قیام کربلا، درس مذاکره است،  رای بخشی از همین مردم حسینی را بدست آورده و بر قوه ی اجرایی کشور حاکم می شوند؟!
 چرا در کشوری که سالها با رشادت، در مقابل تمامی دنیای کفر ایستاده و صلابت خود را در دفاع مقدس به رخ جهانیان کشیده است، امروزه عده ای با شعار(سایه ی جنگ) برخی مردم را مرعوب و دستاوردهای ملی را بر اساس خواست آمریکا و متحدانش، تخریب می کنند؟
 چگونه در کشور امام حسین(ع) عفت زنان و غیرت مردان، با جولان عده ای عناصر  بی بند و بار، مخدوش می شود؟
 واقعا چرا با وجود این همه سینه زن و فدایی امام حسین(ع)، شاهد تداوم حقوق های نجومی، اختلاس، بی عدالتی در توزیع امکانات و نابسامانی در مدیریت ها و... هستیم؟!
پاسخ همه ی این سوالات، را فقط باید در کمرنگ شدن هدف قیام عاشورا در میان مردم و مسئولان ، یعنی همان امر به معروف و نهی از منکر دانست.
وقتی این دو فریضه ی بزرگ و سرنوشت ساز از جامعه ی اسلامی ما رخت بر بسته و اندک آمران به معروف و ناهیان از منکر نیز علیرغم تاکیدات رهبر معظم انقلاب، مورد حمایت قرار نمی گیرند و انتقاد و امر به معروف نسبت به مسئولان، با بیش از 50 ناسزا از سوی برخی مسئولین پاسخ داده می شود...
وقتی فرهنگ والای امر به معروف، بعضا جای خود را به چاپلوسی و پاچه خواری و سلفی و سکوت و بازیهای سیاسی و فراکسیونی می دهد، آیا می توانیم خود را پایبند عملی به فرهنگ حسینی(ع) بدانیم؟
سالها پیش مقتدای امت، حضورخواص در صحنه و صراحت در دفاع از انقلاب و  امر به معروف و نهی از منکر را، تنها چاره ی عدم تکرار فاجعه ی کربلا معرفی فرمود و که متاسفانه این هشدار و این فرهنگ، همچنان مظلوم است...
پس بیاییم تا برای خشنودی حضرت اباعبدالله(ع) و ادای دین به شهدای مظلوم دفاع مقدس، برای احیای این دو فریضه ی مظلوم، به تکلیف انقلابی خود عمل کنیم که : معنای واقعی عاشورا یعنی: امر به معروف  و نهی از منکر، یعنی همه ما مسئولیم.