سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سرمقاله نشریه 332

on . ارسال شده در سر مقاله

اعتماد به دشمن دیوانگی است

 در ماه های اخیر، مخصوصا بعد از انتخابات ریاست جمهوری و حاکمیت مجدد جریان مدعی تدبیر و امید بر قوه ی اجرایی، نه تنها مشکلات موجود کشور که در شعارهای این جریان، قول حل آنها به رای دهندگان داده شده بود، در مسیر رفع و رجوع قرار نگرفته، بلکه تداوم سیاست های غلط 4 ساله، مخصوصا در حوزه ی سیاست خارجی به ابزاری علیه جمهوری اسلامی و فشار علیه ملت ایران تبدیل گردید.

 بعنوان مثال، برجام که گل سرسبد اقدامات دولت و فتح الفتوح آنان به شمار می رفت، اکنون به ابزاری برای ایران آزاری و فشار و تهدید ایران تبدیل شده است و باز هم دولتی ها از موضع انفعال سخن می گویند.
  روابط ما با همسایگان منطقه ای در پائین ترین حد خود قرار دارد و برخی از آنها، در حال هم پیمانی با اسرائیل علیه جمهوری اسلامی هستند و هیچ نشانی از تغییر سیاست های منطقه ای نیست و همچنان روابط با اروپا در اولویت است.
   ماجرای کردستان عراق نیز نشان داد که دشمنان در طمعی جدید، برنامه ی خونین تجزیه ی منطقه و رویای کوچک کردن ایران را کلید زده اند و تحرکات اشرار در مناطق آذربایجان و بلوچستان و کردستان ایران نیز، نشانگر ورود دشمنان به فاز تجزیه و بحران آفرینی است.
  از سوی دیگر وضعیت اقتصادی مردم نیز با تداوم  تحریم ها و عدم برنامه ریزی دولت و امید واهی آنان به رفع تحریم ها و لبخند آمریکا و اروپا، همچنان با رکود و بیکاری و اخیرا تورم افسارگسیخته، رو به وخامت نهاده است.
  در اوج چنین وضعیتی، به تازگی خبری به نقل از وب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سایت آمریکایی آکسیوس منتشر شد که ترامپ در یک جلسه در دفتر کارش؛ اصول مذاکرات تجاری را برای «رابرت لایتیزر»، نماینده تجاری آمریکا توضیح داده و خطاب به وی گفته است: «نه. اینطور نباید مذاکره کرد. نباید به آنها (ایران و کره شمالی) بگویی۳۰ روز مهلت دارند. باید بگویی، این آدم (ترامپ)دیوانه است و هر لحظه ممکن است از توافق خارج شود.»
  این خبر به خوبی و وضوح، استراتژی آمریکا در استفاده از ابزار ترس و تهدید را روشن می سازد  و پیداست که آمریکا با استفاده از این روش؛ بدنبال کسب منافع خود از این راه است.

لذا این موضوع باید برای دولتمردانی که تاکنون و طی 4 سال گذشته، بخاطر نگرانی از تحریم و تهدیدهای آمریکا در موارد زیادی از مواضع عزتمندانه ی کشور دست کشیده و اوضاع اقتصاد داخلی و سیاست خارجی را قربانی تحلیل و سیاست های غلط خود کردند،بعنوان یک عبرت بزرگ مورد توجه قرار گیرد و با بازگشت به اصول انقلاب و سیاست های اصولی و نترسیدن از جنجال دشمن، قدرت ملی و منافع مردم را در نظر گرفته و با تکیه بر توان داخلی، بر مشکلات فائق شوند. البته اگر عزمی برای خدمت به مردم و رفع مشکلات وجود داشته باشد!