سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سرمقاله نشریه 333

on . ارسال شده در سر مقاله

ملت گول نمی خورد

 سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا علیه جمهوری اسلامی و حمله به سپاه و خلیج فارس و توافق هسته ای و حمایت وی از اسرائیل و فتنه سبز و عربستان، همچنان در صدر اخبار مورد توجه کشور قرار دارد.
این سخنان، در اصل ناشی از عصبانیت و شکست وی در سیاست های منطقه ای است و آمریکائیها که خود را در عراق و سوریه و یمن و بحرین و فلسطین و حتی قطر و اقلیم کردستان، ناکام و درمانده یافته اند، به فحاشی و لگدپرانی و یاوه سرایی روی آورده اند.
در این میان، اهم اهداف آمریکا از رفتار جدیدش بیشتر بر چهار محور استوار است:

1- زمینه سازی و فشار برای مذاکرات در مورد محدود سازی توان موشکی جمهوری اسلامی.
2- تلاش برای بازرسی از اماکن نظامی ایران.
3- دائمی کردن برجام و ابدی کردن محدودیت های هسته ای ایران.
4- کاهش حضور جمهوری اسلامی در منطقه.
به عبارت بهتر، آمریکائیها نه تنها بدنبال حذف برجام نیستند، بلکه در پی تحکیم آن و انجام مذاکرات برای برجام 2 و 3 و... هستند.

 اکنون، گرچه مواضع مناسبی از سوی مسئولان کشور از جمله رئیس جمهور در مقابل اظهارات ترامپ بیان گردید، اما جای این سوال بسیار مهم وجود دارد که اگر آقای روحانی به چنین حرفهایی که خود بیان کرد، اعتقاد دارد، چرا به آمریکائیها اعتماد کرد و چرا با آنها برجام را امضاء نمود؟چرا با رئیس جمهور آمریکا تلفنی گفتگو کرد و او را مودب خواند؟ چرا بعد از برجام، نامه ی تشکر آمیز خطاب به دشمن ملت ایران نوشت؟ چرا  فرصت های کشور را 4 سال صرف برجام نمود و منتقدین و دلسوزان را به جهنم حواله داد و بیش از 50 ناسزا نثار آنان کرد؟
 چرا هر هشدار و تذکر، حتی از سوی رهبری را با طعنه و کنایه و مواضع منقلی پاسخ داد؟ چرا در تاسیسات هسته ای بتن ریخت و چرا غفلت کرده و زمینه ساز حضور جاسوسان در تیم هسته ای شد؟
 از سوی دیگر اگر آقای رئیس جمهور سخنان خود در مورد سپاه را باور دارد، چرا سپاه را در همین چند ماه قبل مرتبا مورد حمله قرار داد و آن را دولت با تفنگ خواند و موشکها را عامل ناامنی برجام دانست و...
 و حالا نگرانی عمده آنجاست که این مواضع مثبت فعلی آقای رئیس جمهور و تلاش برای کسب وجهه ی مجدد سیاسی برای خود، زمینه ساز تداوم اجرای سیاست های غلط و ناپخته ی این دولت شود.
 در این عرصه جای تعارف نیست! واقعا چه باید کرد که چند ماه دیگر، برای عملی شدن خواسته های آمریکا و انجام مذاکره برای موضوعات موشکی و بازرسی ها و منطقه و... دست حسرت بر سر نکوبند و آقای روحانی بجای پاسخگویی به ملت، بیانیه خوانی نکند؟
 با سوابق جناب آقای روحانی در طول تمام سالهای بعد از انقلاب و مخصوصا دوران ریاست جمهوری و با عملکرد آقای لاریجانی در تصویب 20 دقیقه ای برجام و سکوت نگران کننده ای که بر بسیاری از خواص حاکم است، چه تضمینی وجود دارد که خشم انقلابی ملت از یاوه های رئیس جمهور آمریکا، با اقدامی مناسب و با تصحیح مواضع مسئولان و عبرت گیری از گذشته روبرو شود؟!
 آیا در آستانه ی چهل سالگی انقلاب و تقدیم صدها هزار شهید و جانباز و خیل عظیم ملت صبور و معتقد، چنین وضعیتی در شان ملت ایران است؟ و آیا این ملت، شایسته ی تکرار تجربه ی تلخ برجام خواهند بود؟!!
 آیا بهتر نیست پرونده ی سیاست خارجی جمهوری اسلامی را با یک مطالبه ی عمومی و طبق قانون اساسی از این پس با مدیریت هوشمندانه ی رهبر عزیز انقلاب و عناصری دلسوز و کارآمد و منطقی و خودباور و وطن دوست و ملتزم به اسلام و معتقد به امدادهای الهی و منزجر از کدخدا و کدخدا پرستان، به سرمنزل مطلوب رساند؟!
 یقینا با توکل بر خدای بزرگ و پایداری ما در مسیر اسلام و انقلاب و راه امام خمینی(ره) و تبعیت از ولایت، آمریکا و اذنابش هیچ غلطی نمی توانند بکنند.