سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سرمقاله نشریه 334

on . ارسال شده در سر مقاله

روحانی:دیوانه ها با امریکا مذاکره می کنند

 قریب چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی می گذرد اما از چندین سال قبل از وقوع انقلاب، تیزبینی و هوشمندی بی نظیر حضرت امام خمینی(ره) خطر آمریکا را بعنوان دشمن درجه ی اول ملت ایران، تشخیص داده و در سخنرانی ها و اطلاعیه های آن بزرگوار، همواره به مردم گوشزد می نمود.
  و امتداد همین تیزبینی بود که در کمتر از یکسال بعد از پیروزی انقلاب، جمعی از دانشجویان و مردم انقلابی، با تسخیر لانه ی جاسوسی آمریکا و بیرون راندن بقایای آمریکائیها از کشور، به تعبیر امام راحل«انقلاب دوم» را آفریدند.
 اما از همان 13 ابان 58، سرو صدا و نق زدنهای برخی آمریکاباوران و غرب پرستان در ایران رونق گرفت و همواره چه در طول دوران دفاع مقدس و سالهای پس از آن، با شعار«عقلانیت و تنش زدایی و...» رمز موفقیت ایران را در ارتباط با آمریکا معرفی می کردند.
 اوج دوران تبلیغات این جماعت، در آستانه ی تشکیل دولت یازدهم شکل گرفت و بعدها و بعد از قریب 4 سال مذاکره و گفتگو و قدم زدن و لبخند با نمایندگان کدخدا، قراردادی با عنوان(برجام) را امضاء و با لقب«فتح الفتوح» به ملت ایران تحمیل کردند و در ذیل آن، دستاوردهای هسته ای و علمی و... را بر باد دادند و       وعده ی نسیه ی رفع تحریم ها را بعنوان پیروزی بزرگ و دستاورد «تدبیر و امید» به ملت اعلام کردند و هر منتقد دلسوزی را با برچسب و ناسزا مورد حمله واهانت و اتهام قرار دادند.
 اما دیری نپایید که هشدارهای خمینی کبیر(ره) که از قریب نیم قرن پیش در گوش ملت نهادینه شده بود و تذکرات مکرر امام خامنه ای که خوشبین نبودن خود به این مذاکرات را بیان می فرمود، با نقض پیمان آمریکائیها، درخشش تازه ای یافت و بار دیگر تئوری اعتماد به آمریکا را باطل ساخت.
 البته این بار کدخداپرستان، تمام آبرو و عزت و اقتصاد و دستاوردهای علمی و فرصت 4 ساله ی طلایی کشور را برای این اشتباه خود هزینه کرده بودند و نهایتا جناب رئیس جمهور در سخنرانی اخیر خود، اظهار داشتند «امروز آمریکایی‌ها به بعضی از کشورهای شرق آسیا پیغام مذاکره می‌دهند که با ما مذاکره کن‌؛ مگر دیوانه شدند که با شما مذاکره کنند» و آب سردی را بر سر همه ی کسانی ریخت که در بیش از 4 سال گذشته، امید به تدبیر این دولت داشتند!
 اکنون همان کسی که در تمام این مدت، دلسوزان و کارشناسان را به باد انتقاد و استهزاء می گرفت و تمام ظرفیت های کشور را در گرو این باور خود گذاشت، رسما اعتماد کنندگان به آمریکا را «دیوانه» خطاب نموده است، اما ظاهرا قصد دارد این بار تجربه ی تلخ فرصت سوزی 4 سال گذشته را با اروپائیها تکرار کند و هشدار رهبر عزیز انقلاب و دلسوزان برای لزوم اتکاء به توان و نیروی داخلی را نادیده بگیرد.
 بر اساس برخی اخبار پیدا و پنهان، بعضی از حامیان و مسئولان سیاست خارجی در حال تئوری پردازی و زمینه سازی برای انجام گفتگو با اروپائیها بر سر تاسیسات نظامی و محدودیت های منطقه ای هستند و بر اساس ادعای معاون وزیر خارجه، در حال «گپ زدن» بر سر موضوعات موشکی ایران نیز هستند!
 در چنین وضعیتی حتما در پایان کار این دولت، باید منتظر حراج بقیه ی دستاوردها در پای اروپائیها و بدعهدی آنان و نهایتا دیوانه خواندن مذاکره کنندگان باشیم و با چند ژست ظاهرا انقلابی از سوی آقایان مدعی تدبیر، از تقصیرات آنها گذشته و اداره ی امور را به دولتی دیگر با شعاری جدید بسپاریم و باز هم تجربه ای و خسارتی و...
 سخن بر سر آن است که چرا از تجارب گرانسنگ انقلاب و تاریخ که با صدمات و زحمات و تقدیم شهداء به دست ما رسیده عبرت نگرفتند و چر ابه هشدارهای امام و مقتدای امت را گوش فرا ندادند ؟
واقعا این ملت تا کی باید تاوان لجاجت و بی تدبیری برخی مسئولان را بپردازد؟
 بیاد بیاوریم تجربه ی عینی همین روزها را که تئوری مقاومت با سلحشوری وتدبیرسردار سلیمانی، در عرض چند روز، غائله و فتنه ی کردستان عراق را در هم پیچید و تئوری لبخند و سازش، پس از 4 سال، مذاکره کننده با امریکا را دیوانه خواند!
 پیام بزرگ 13 آبان و اربعین که ایام آن امسال با هم تلاقی یافته است آن است که رمز موفقیت و پیروزی یک امت، قاطعیت و ایستادگی و صبر و استقامت در مقابل دشمنان است وگرنه هر ملتی به دشمن خود اعتماد کرد و سرخود را در مقابل آنان خم نمود، جز «خسارت محض» چیزی به دست نیاورد.