سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سرمقاله نشریه 335

on . ارسال شده در سر مقاله

مقاومت نتیجه داد ...
  این روزها گرچه ملت بزرگ ایران در غم زلزله زدگان غرب کشور، خود را شریک می دانند و با تمام وجود، عشق به هموطنان مسلمانشان را در کمک های خود متجلی می سازند؛ اما خبر شیرین و پیروزمندانه ی غلبه ی جبهه ی مقاومت در سوریه و عراق و نابودی جریان پلید داعش، نه تنها مرهمی بر دل مردم عزیز ایران شد، بلکه جهان اسلام و همه ی آزادیخواهان جهان را با مسرت و شادمانی روبرو نمود.

شاید اگر 6 سال قبل که جریان منحوس داعش، با تسلط بر بخش بزرگی از سوریه و عراق، موجودیت دولت خود را اعلام کرد و جبهه ای مرکب از عوامل عربستان و ترکیه و کشورهای عربی و اروپایی و حمایت آمریکا و اسرائیل و انگلیس را در مقابل جبهه ی مقاومت به رهبری ایران عزیزتشکیل داد، کسی باور نمی کرد که در مقابل این جبهه ی عظیم بین المللی که پشت داعش قرار گرفته بود، ایران اسلامی، پیروز قطعی این میدان مبارزه باشد.
  اما از همان ابتدا، پرونده ی مواجهه با موضوع داعش و سوریه و عراق، از سوی رهبر معظم انقلاب، به مدافعان حرم و غیورمردان سپاه قدس واگذار شد و با جانفشانی مدافعان حرم و به برکت خون مطهر شهدای غیور این مسیر، امروز شاهد نابودی داعش، سرافکندگی عربستان، حیرت آمریکا، ناتوانی اروپا، عقب نشینی ترکیه و اتحاد میان ملت های ایران و سوریه و عراق و آقایی و عزت جمهوری اسلامی در منطقه و جهان هستیم.
  علاوه بر این، دستاوردهای بزرگ دیگری نیز در کسب تجربیات نظامی، عاید جمهوری اسلامی شده و امروز، ایران اسلامی، علاوه بر سپاه و ارتش قهرمان، نیروی سپاه قدس را با تجربه ی نبرد میدانی و به روز، در اختیار دارد و لشکر فاطمیون(از مجاهدان غیور افغانستان) تیپ زینبیون( از مجاهدان پاکستانی) لشکر بزرگ حشدالشعبی(از مجاهدین عراق) و نیروهای میدانی حزب الله(از غیورمردان لبنانی) و انبوهی از سربازان غیرتمند سوری و تیپ های مختلف نظامی از دیگر مسلمانان جهان را بصورت تشکیلاتی و آبدیده و مجهز، تحت اختیار و فرماندهی خود دارد.
  اکنون در یک مقایسه ی کاملا واضح و بدیهی، می توان نتیجه ی پرونده ی هسته ای را که قریب 5 سال قبل با جوسازی و فشار رسانه ای و در نتیجه ی انتخابات ریاست جمهوری 92، به تیم طرفدار مذاکره و لبخند و لیبرال های دیپلمات سپرده شد، مورد توجه قرار داد.
  در این عملیات دیپلماسی، بعد از 4 سال مذاکره و لبخند و دراز کردن دست دوستی با آمریکا و اروپا و عقب نشینی گام به گام از مواضع، دستاوردی به نام برجام، عاید دولت یازدهم شد و اکنون بر اساس این دستاورد، تمامی تاسیسات هسته ای و دستاوردهای علمی دانشمندان این عرصه، به تعطیلی کشانده شده است. فشارهای آمریکا و اروپا به بهانه های واهی و جدید، بر جمهوری اسلامی افزایش یافته و تحریم های اقتصادی بزرگ که به (مادر تحریم ها) مشهور است، در مقابل دولت و مردم ایران قرار گرفته است.
  مسئولان دولت نیز شرمنده از مردم، سعی می کنند به نحوی آبروی برباد رفته ی برجام را با تبلیغات و عبارات خاص، حفظ کنند و دولت و تیم مذاکره کننده، عملا پشتیبانی حامیان خود را نیز از دست داده اند.
  و البته این نتیجه، همواره در طول تاریخ در جلوی دیدگان همگان وجود داشته است. تفاوت میان مقاومت و سازش.
تفاوت میان عزت و سرافکندگی و فرق میان پایداری بر ارزشها و اعتماد به دشمن...
  به نظر می رسد اکنون با روشن شدن وضعیت و نتیجه ی این دو پرونده که یکی به عزت و پیروزی و افتخار، و دیگری به عقب نشینی و شکست منجر شده است، باید سیاست کلی و منافع ملی کشور بر ایده های غلط و شکست خورده ی کنونی غلبه یافته و حاکم شود.
  وقتی منافع ملی کشور به وضوح، با روندی که حامیان دولت در پیش گرفته اند مغایر است، و باز هم با لجاجت بر همان مسیر نابجا، قصد مذاکرات موشکی و حقوق بشری و تحمیل مشکلات تازه بر کشور را دارند،چرا باید منافع کشور و آبروی ملت را برای خوشایند این افراد به حراج گذاشت؟!
  قطعا ملت بصیر و بسیجی ایران، در کنار جشن بزرگ پیروزی خود، از این پس به عقب نشینی و برجام های جدید مدعیان تدبیر، تن نخواهد داد و از قوای دیگر مخصوصا مجلس و دستگاه های مختلف نظام انتظار دارد به هر نحو ممکن، الگوی مقاومت و ایستادگی در مقابل باج خواهی دشمنان را در عرصه ی سیاسی و اقتصادی و بین المللی، بعنوان گفتمان غالب و مورد قبول ملت، اجرایی سازند و برجام و برجامیان را در همان دروازه های شکست خورده ی خودشان متوقف کنند.