سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سرمقاله نشریه 336

on . ارسال شده در سر مقاله

نفوذی ها را شناسایی کنید

  بارها این جمله ی معروف حضرت امام(ره) را شنیده ایم که فرموده اند: حفظ نظام جمهوری اسلامی، از اوجب واجبات است.
این تاکید مهم در لسان رهبر عزیز انقلاب نیز بارها بیان شده است.
و لذا بر اساس همین منطق بود که دهها و صدها هزار عاشق پاکباخته، خون مطهر خود را نثار این انقلاب نمودند.

  با این وجود، به نظر می رسد علیرغم تاکیدات رهبر معظم انقلاب و اصرار ایشان مبنی بر حفظ روحیه ی انقلابی و حضور در صحنه، برخی از اساسی ترین اولویت هایی که به حفظ نظام اسلامی مربوط می شود، امروزه توسط برخی از مسئولان دستخوش برخی سهل انگاری ها و رودربایستی هایی قرار گرفته است که در صورت تداوم این روند، فاجعه ای جبران ناپذیر را برای اصل انقلاب اسلامی رقم خواهد زد.
 مثلا در حوزه ی امنیت و سیاست خارجی، برخی از کارگزاران منصوب دولت، رسما بعنوان جاسوس، منافع ملت ایران را پایمال کرده اند و در مذاکرات برجام، آقای دری اصفهانی، عضو تیم مذاکره کننده، عملا از طریق ساعت مچی مجهز خود، اقدام به فیلمبرداری و ضبط صدا از جلسات فوق سری کرده و آنها را در اختیار بیگانگان قرار داده و مذاکرات را به نفع دشمنان، هدایت نموده و یا آقای سیروس ناصری (عضو دیگر هیئت مذاکره کننده) نیز هر هفته از لندن به دفتر ریاست جمهوری وارد و جلساتی را با مسئولان و مذاکره کنندگان برگزار می کرده است. دو نفر دیگر از تیم مذاکره کننده نیز که تبعه ی کانادا و فرانسه بوده اند، نیز به جاسوسی مشغول بوده اند!
محصول دستپخت تیم چند نفره ی هسته ای که تاکنون 5 نفر آنها متهم به جاسوسی شده اند، تحمیل برجام به کشور تا 25 سال آینده و نابودی دستاوردهای هسته ای کشور بود، آن هم در موقعیتی که عربستان و حتی امارات نیز، دارای تاسیسات هسته ای گسترده هستند!

نکته اینجاست که در تیم اسبق مذاکره کننده ی هسته ای در دوران اصلاحات که سرپرستی آن با آقای روحانی بود نیز بعدا مشخص شد که آقای موسویان، معاون آقای روحانی و سخنگوی تیم مذاکره کننده جاسوس است و رسما با حکمی ضعیف(مشابه حکم دری اصفهانی)، محکوم و بعد از مدتی نیز در آمریکا مقیم شد و در مذاکرات برجام با تیم کنونی همکاری می کرد!
 در حوزه ی اقتصادی، رکود و بیکاری و تورمی که اخیرا با سرعت زیادی در حال افزایش است، مردم را بشدت کلافه کرده و افسارگسیختگی بانکها و بی مسئولیتی دولت در موضوع مالباختگان موسسات اعتباری و توقف عملیات عمرانی در کشور و افزایش نرخ انرژی و خدمات دولتی و... وضعیت نامطلوبی را در حوزه ی اقتصادی رقم زده است.
با این وجود، دولتمردان حاضر نیستند حتی در اقدامی نمادین و موقت، از برخی تشریفات و امکانات و حقوقهای آنچنانی و اشرافیت خود کم کنند و با افتخار، حقوقهای 17 میلیونی را حق خود دانسته و از نجومی بگیران دفاع نموده و برنامه ی چندانی هم برای اصلاح وضعیت اقتصادی و گشایش در این عرصه اعلام نمی کنند.
 در حوزه ی فرهنگ  نیز که وضعیت رها شده است، تسلط اشرار در حوزه های مختلف فرهنگی،بی بند و باری و فساد،تلاش معکوس دولت در جهت کاهش نرخ و افزایش سرعت اینترنت و رها کردن فضای خطرناک مجازی و همچنین گستردگی انواع مواد مخدر و وضعیت نگران کننده ی حاکم بر فیلمهای سینمایی و تئاتر و کتاب و نشریات و... وضعیتی مغایر با اهداف انقلاب را رقم زده است.
  در چنین موقعیتی،به فرمان امام مسلمین حفظ اصل نظام و تکلیف شرعی و قانونی همگان ایجاب  می کند که به هر نحو ممکن، این وضعیت را اصلاح نموده و مطالبات جدی همگان به سمت تغییر این روند، سازماندهی شود.
  آحاد مردم با آگاهی و بصیرت و حضور در صحنه و مطالبه ی جدی، گویندگان و خطباء و نخبگان با آگاه سازی و بیان صریح و انقلابی، مدیران و مسئولان دلسوز با تلاش و کار بیشتر در حوزه ی مسئولیت خود و از همه مهمتر، نهادها و قوای مقننه و قضائیه در جهت الزام دولت به تغییر این روند مخرب، باید کاری جدی کنند، وگرنه این روند خطرناک کنونی، در آینده نزدیک می تواند  انقلاب و ارزشها و عزت و اعتماد و ثروت کشور را با صدمات جبران ناپذیری روبه رو سازد.