سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

قدرت جهان اسلام (نشریه 290)

on . ارسال شده در سر مقاله

 قدرت جهان اسلام ...

   این روزها فضای اربعین حسینی(ع) در ایران اسلامی و جهان اسلام طنین افکنده و عشاق حضرت اباعبدالله(ع) از نقاط مختلف جهان، عازم جاده ی بهشتی نجف- کربلا هستند تا رسالت تبلیغی مکتب حسینی(ع) را در یکی از مهم ترین مقاطع تاریخی، بر دوش کشند.
این اجتماع بی نظیر که طی چند سال اخیر، حیرت و ترس جدی دشمنان اسلام و بشریت را بدنبال داشته است، قبل از هر چیز، تابلویی بزرگ از قدرت عظیم اسلام و وحدت مسلمین و نمادی از تاثیر روحیه ی حماسی و انقلابی برای مقابله با انواع تهدیدهاست.

تهدیدهایی که طی دهه های گذشته با تبلیغات و قساوت و جنایت چند کشور غربی، اعم از آمریکا و انگلیس و فرانسه و ...بسیاری از کشورهای جهان را به عرصه ی تاخت و تاز و غارت سرمایه سالاران جهانی تبدیل کرد و ملت های مظلوم و غفلت زده را به بردگی کشاند.
اکنون در عصرظهور انقلاب عظیم اسلامی به رهبری خمینی کبیر(ره) و در زمانه ی بیداری کشورهای اسلامی و رویارویی اسلام ناب محمدی(ص) با اسلام آمریکایی و در اوج انتظار جهانیان برای ظهور منجی آخرالزمان(عج) ، بیش از همیشه، مظاهر قدرت اسلام و تشیع، بر همگان روشن شده است.
از سوی دیگر، عمق ضعف و آسیب پذیری مدعیان قدرت و امنیت نیز با تحرک چند تروریست نادان در کشورهای اروپایی، کاملا مشخص شده و سایه ی ترس و تهدید و وضعیت فوق العاده و... در قلب اروپا، از فرانسه تا آلمان و بلژیک و ایتالیا و انگلیس و حتی نیویورک و واشنگتن گسترده شده است.
اما از عجایب روزگار این که با وجود چنین نشانه های روشن و در موقعیتی که هیچگاه عظمت اسلام و ضعف غرب، تا این اندازه واضح نبوده است و حتی رئیس دولت روسیه بعنوان یکی از دو قطب مدعی قدرت در جهان، با نشانه های صریحی از تواضع و ادب، به دیدار رهبر معظم انقلاب می شتابد و بر هم پیمانی خود با جبهه ی مقاومت به رهبری ایران تاکید می کند،   
عده ای در ام القرای جهان اسلام و از جایگاه مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی، با احساس ضعف و کوچکی و حقارت در مقابل غربیها، بدون کوچکترین استفاده ی تبلیغی و دیپلماتیک از اجتماع بزرگ امت اسلام و ضعف غربیها، در حال عقب نشینی از مواضع انقلاب و واگذاری یکی پس از دیگری دستاوردهای این نظام مقتدر، به زورگویان جهانی و حتی منطقه ای هستند!
هر عقل سلیمی اقتضاء می کند که حتی از منظر منافع ملی(ونه فقط اسلامی) متولیان دولت، باید در وضعیت حساس کنونی، از ابزارها و موقعیت های بزرگ منطقه ای و جهانی که به نفع ملت ایران در حال رقم خوردن است، در جهت ایستادگی و حفظ دستاوردها و عزت کشور استفاده کنند، اما در برخی موارد، آنگونه دستپاچگی و خودباختگی را از برخی مسئولان در مواجهه با اتفاقات دنیای غرب و یا اجرای فوری قوانین و قراردادهای تحمیلی آنان شاهد هستیم که گویی، میثاقی نانوشته میان آنان وجود دارد!
متاسفانه قواعد تحمیلی غرب در موضوع برجام، بدون دریافت تضمین لازم از آنان، به سرعت در حال پیگیری از سوی مسئولان دولتی است و در حوزه های اقتصادی، سیاست ها و سفارشات بانک جهانی و اقتصاد سرمایه داری، باعث افزایش فقر و رکود شدید و بی سابقه در کشور شده است و در حوزه های فرهنگی و اجتماعی نیز، دولت با عدم نظارت بر تولیدات مختلف فرهنگی در حوزه های سینما و کتاب و تئاتر و... با رها کردن کنترل فضای مجازی  و پافشاری بر باز بودن این شبکه های مخرب، بعضا سیاست های غرب در کشور امام زمان(عج) را اجرا و نهادینه می کند.
متاسفانه در عرصه ی سیاسی نیز جولان هواداران غرب و جریان فتنه و اصلاح طلبی با نزدیک شدن به ایام انتخابات، به اوج خود نزدیک شده و بعضا مسئولان دولتی با موضوع مهم نفوذ نیز  در حد یک تعبیر جناحی روبرو شده و  پای عناصر نفوذی دشمن را در عرصه های مختلف با سهل اندیشی خود باز گزارده اند.
به هر حال، در چنین دورانی، نمی توان از چنین خطای راهبردی بزرگی گذشت کرد و نباید عدم استفاده از این فرصت طلایی  را به پای نادانی و بی تجربگی برخی مسئولان گذاشت و قطعا این رفتار و دلایل و لایه های پنهانی آن، از چشمان تیزبین و تحلیلگر مردم بصیر دور نخواهد ماند و البته، آحاد ملت ایران با درک شرایط حساس کنونی و حضور در صحنه و دفاع از دستاوردهای انقلاب و روشنگری و یاری ولایت، با همتی مضاعف، ضمن جبران کم کاری و عقب ماندگی دولت، درس بزرگ اربعین و مکتب حسینی(ع) را که همان ذلت ناپذیری و مقابله با ظلم و ستم و فدا کردن جان برای بیرون راندن جهالت است را در عمل به منصه ی ظهور خواهند رساند. ان شاء الله