سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سرمقاله نشریه 346

on . ارسال شده در سر مقاله

... بدجام اروپا  
 در طول تمامی تحولات 5 سال گذشته که آقای روحانی سرنوشت کشور و ملت را به مذاکره ی با آمریکا و غرب گره زد و با ایجاد فضای امنیتی و حمله به منتقدان و انواع روشها، تمامی فرصت های طلایی و دستاوردهای ملی را به پای «برجام» قربانی کرد و وضعیت کشور را به موقعیت بسیار نگران کننده ی فعلی کشانید، همواره یک سوال مهم، وجود داشته است که: مگر آقای روحانی با آن همه سوابق و تجربیات امنیتی و دیپلماسی و مدیریتی که همواره برای خود قائل است، از دشمنی و بدعهدی آمریکا و اروپا و از رذالت دشمنان انقلاب، بی خبر است؟ مگر بارها در طول تاریخ 40 ساله ی انقلاب، تجربه ی تلخ اعتماد برخی از جریانهای سیاسی و مسئولان اجرایی به آمریکا و غرب را بیاد ندارد؟! و مگر آقای روحانی بعنوان رئیس جمهور، از وصایای جدی و مکرر حضرت امام(ره) و هشدارهای رهبر معظم انقلاب، بی خبر است؟!

پس چرا با این جدیت، بدنبال آشتی و مذاکره با درنده ترین دشمنان ملت ایران و بدعهدترین مستکبران تاریخ است؟!
چرا با وجود تجربه ی تلخ خود در مذاکرات سعدآباد با اروپائیها در دهه ی 80 و شکست پروژه ی برجام، همچنان بر مذاکره و اعتماد به دشمنان پافشاری می کند؟
در این مسیر، آیا می توان رفتار رئیس جمهور را به فراموشی و یا لجاجت و یا حرکت در مسیر خواست دشمن تعبیرکرد؟واقعا چه پاسخی برای این سوال بسیار مهم وجود دارد؟
متاسفانه ایران اسلامی با وجود افتخارات 40 ساله ی انقلاب و پشتوانه ی مردمی و منابع عظیم انسانی و اقتصادی و با وجود تحمل تمام سختی ها، اکنون نه تنها بسیاری ازدستاوردهای بزرگ و بی نظیر  هسته ای و فضایی و علمی خود را از دست داده است، بلکه دولتمردان ایران، چهره ای آنگونه وارونه و زشت از مردم ایران را در مقابل غربیها معرفی کرده اند که وزیر خارجه ی انگلیس، رسما با عبارات دستوری، در گفتگوی تلفنی اخیر با آقای روحانی، مطالبه گری می کند و رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، علنا اعلام می کند که از روحانی برای ماندن در برجام، تضمین گرفته ایم!
و یا وزیر خارجه ی آمریکا با ادبیاتی تند و سخیف؛ مطالبات آمریکا از ملت ایران را حتی تا خصوصی ترین قوانین کشور بسط می دهد و آقای روحانی را فردی غربی و خودی! معرفی می کند و نهایتا کار به جایی می رسد که نمایندگان مذاکره کننده ی دولت آقای روحانی، مجددا در رفت و آمد به اروپا، بر سر اصلی ترین مولفه های قدرت ملی، همچون موشکها و حضور منطقه ای و سپاه قدس و روابط مالی و بازرسی های نظامی و... در حال چانه زنی هستند!
 همین دولت آقای روحانی و همفکران و هم پیمانهای آنان در مجلس، کار را به جایی رسانده اند که رسما لوایح مربوط به اسارت اقتصادی و ذلت منطقه ای جمهوری اسلامی را در مجلس مطرح و از آن دفاع کرده و در آستانه ی تصویب قرار می دهند.
همه ی اینها در حالی است که اوضاع اقتصادی داخلی در شرایط خاص تاریخی خود قرار داشته و دولت مدعی تدبیر، بسیاری از پروژه های عمرانی کشور را تعطیل و کشور را با رکود وتورم و بحران های امنیتی مواجه ساخته است!
 پیداست که با چنین سیاست های شاه سلطان حسینی و قاجاری، کشور بزرگ ایران در آستانه ی چه خطراتی قرار دارد و متاسفانه دغدغه ی آقای رئیس جمهور در این عرصه رفع فیلتر تلگرام ویا دیدار با تیم فوتبال و ریخت و پاش سکه میان آنها و گرفتن عکس یادگاری ختم می شود!
 اکنون سوال مهم تری نیز وجود دارد که: آیا شان ملت بزرگ ایران با آن سابقه ی تاریخی بزرگ و مقاومت انقلابی و جایگاه ام القرای جهان تشیع که امیرالمومنین علی علیه السلام را پیشوای عزت و آزادگی خود می داند و امتی که تربیت شده ی مکتب امام راحل(ره) و رهبر مقتدر انقلاب است، آن است که اینگونه مورد تمسخر و استهزاء و باج خواهی دشمنان و سردمداران پست بین المللی شود؟!
و دراین میان باید برای جلوگیری ازتداوم این مسیر چاره ای برای رفتار  جناب آقای روحانی که  اینگونه عزت و جایگاه رفیع ملت ایران را خواسته یا ناخواسته، بازیچه ی دشمنان و بدخواهان نموده است، پیدا کرد وبرای بازگشت عزت و آبرو و منافع کشور، اقدامی عاجل و جدی صورت پذیرد.
چرا که حفظ نظام و آبروی ملت 80 میلیونی و تحکیم اقتدار انقلاب عزیز اسلامی، از امثال آقای روحانی و همفکران ایشان بالاتر و مهم تر است و در این زمینه؛ هیچ بن بست قانونی وجود ندارد.