سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سرمقاله نشریه 350

on . ارسال شده در سر مقاله

برخورد فوری و انقلابی...
 بدون تعارف؛ وضعیت اقتصادی کشور و مخصوصا دخل و خرج خانواده های ضعیف و کم درآمد، به گونه ای است که به دغدغه و نگرانی اولیه مردم تبدیل شده است.
 در این اوضاع، دولت نیز برنامه و کنترل چندانی برای تغییر یا حداقل بهبود این روند نداشته، تا جایی که در جلسه ی که اخیرا با دعوت از هیات دولت از سوی رهبرمعظم انقلاب برگزار شد؛ مورد تذکر ایشان نیز قرار گرفت.

در این میان حتی برخی از مسئولان دولت و وزرا در اظهارات خود، یاس و نا امیدی را به جامعه القا می کنند، آنجا که معاون اول رئیس جمهور، از  روزها و ماههای آینده ابراز ناراحتی می کند و وزیر بهداشت، صراحتا سخن از «بحران» می گوید و وزیر کار، به «بی برنامگی» خود اعتراف میکند و وزیر اطلاعات، گفتگو با متخلفان اقتصادی را بجای برخورد، تجویز می کند و  مشاور وزیر راه؛ مردم یارانه بگیر و ساکنان مسکن مهر را«چوپانهای مهاجر» نام می دهد و شخص رئیس جمهور هم که همچنان در حال و هوای برجام و اروپا و ... است.
 متاسفانه در چنین اوضاع نابسامانی، مرتبا اخباری از مفاسد و سوء استفاده و رانتهای برخی مسئولان و دستگاهها و منسوبان آنان نیز منتشر و از مجاری مختلف خبری، در میان مردم پخش می گردد.
 روزی خبر از سلطان سکه با 2 تن طلا و یا احتکار 200 هزار گوشی موبایل توسط نورچشمی های ارزبگیر! منتشر می شود و روز دیگر نماینده ی قم از دریافت های 31 میلیارد تومانی یک عنصر صاحب نفوذ برای گاوداری و دانشگاه و خیریه ی شخصیش گلایه می کند. روز دیگر، اخباری از واردات 6400 خودروی گرانقیمت خارجی توسط نزدیکان یک وزیر سابق دولت و رشوه ی 6 و نیم میلیاردی به برخی مسئولان فعلی وزارت صنعت فاش می گردد و  وام 500 میلیون دلاری(با سود 5/3 درصد) از صندوق توسعه به یکی از نزدیکان همسر هاشمی رسانه ای می شود و در همان روز، مجری تلویزیون، خبری مبنی بر هزینه ی 600 هزار تومانی یک وعده نهار مدیر منطقه آزاد اروند را قرائت می کند و یا خبر هزینه ی 20 میلیون تومانی ایاب و ذهاب یک مدیر و پاداش و بکارگیری مجدد 10 مدیر متخلف نجومی بگیر منتشر می گردد.     و....
  تازه این اخبار، موارد رسمی و رسانه ای است و موج شایعات و خبرهای اکثرا دستکاری     شده ی ضدانقلاب و بدخواهان هم، ذهن و فکر مردم را بشدت مشغول کرده است.
 پیداست که این وضعیت اقتصادی، همراه با چنین اخباری، نوعی بدبینی، تنفر و سرخوردگی و بی اعتمادی را به جامعه تزریق می کند و نهایتا خدای ناکرده به اقدامات ضد امنیتی توسط عناصر فرصت طلب منجر              خواهد شد.
 لذا همزمان با رسیدگی مجاهدانه به مسائل اقتصادی، باید با مفاسد و رانتها و دزدی ها مبارزه کرد و مخصوصا قوه قضائیه، راسا وارد عمل شده و تعدادی از غارتگران و مفسدان دانه درشت و منسوبان آنان را دستگیر و «فورا» مجازات و «اعدام انقلابی» کند.
 عقل سلیم حکم می کند که اگر در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و مرتبا مردم توصیه به صرفه جویی و تحمل و... می شوند، دیگر بر زخم و درد آنها نمک نپاشند و هر روز مردم را با این اخبار تکان دهنده ی مفسدین، روبه رو نگردندو مطابق شرایط جنگی؛ خائنین و مفسدان و دزدان و غارتگران را در هر جایگاه و موقعیت مجازات کنند.
 و البته این توصیه ی جدی رهبر معظم انقلاب در تذکر به وزیر اطلاعات و در جلسه ی اخیر با هیئت دولت بود که خواست ملت بزرگ ایران نیز هست.
 پس قوه قضائیه، باید جدای از هشدار و سخنرانی و توصیه با عمل انقلابی و قانونی، دست متجاوزان را از اموال این ملت کوتاه کند تا مردم نیز با صبر انقلابی و وحدت و همدلی، بتوانند بر مشکلات اقتصادی فائق شوند.

ان شاءالله