سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سرمقاله نشریه 353

on . ارسال شده در سر مقاله

ملت امیدوار شد ...
 1- مسائل و مشکلات اخیر اقتصادی، گرچه فشارهای قابل توجهی را بر اقشار مختلف جامعه وارد کرد و اعتماد مردم به دولت را تا سطح زیادی کاهش داده و موجب سوء استفاده ی دشمنان شد، اما این برکت و دستاورد را نیز به وجود آورد که مجلس و قوه ی قضائیه را به تحرک و مطالبه گری و انجام وظایف برجای مانده ی آنان واداشت و تحرک و فعالیت کم سابقه ای را بر این قوا حاکم کرد.
در همان ایامی که با حکم ویژه ی رهبر معظم انقلاب, قوه ی قضائیه در حال محاکمه و تنظیم کیفرخواست و مجازات صدها مفسد بزرگ اقتصادی است، طرح سوال نمایندگان مجلس از رئیس جمهور نیز، نمادی از آغاز تحرکات جدی در قوه ی مقننه بود.

در جلسه ی سوال از رئیس جمهور که با فضایی بسیار منطقی و غیرجنجالی توسط نمایندگان سوال کننده اداره شد، مطالب و سوالهای بسیار زیبا و پرمحتوا که در واقع, سوال کارشناسان و نخبگان و آحاد ملت از رئیس جمهور بود، بیان گردید و پاسخ های سطحی و غیرمنطقی آقای رئیس جمهور موجب شد که نمایندگان، از ميان 5 پاسخ از 4 پاسخ رئیس جمهور قانع نشده و مقرر شد که پرونده ی این سوالات برای مراحل بعدی، پس از نظر هیئت رئیسه، به قوه ی قضائیه ارجاع شود(که امیدواریم این مهم هر چه سریعتر در راستای احترام به رای نمایندگان ملت، توسط هیئت رئیسه عملی گردد).
وقوع چنین رویداد و تحرکی از مجلسی که طی ماه های اخیر، بسیاری از مردم را با عملکرد خود، دچار ابهام و بعضا ناامیدی کرده بود، برای بسیاری از تحلیل گران، قابل پیش بینی نبود و قطعا روند کنونی مجلس که با استیضاح برخی وزرا و سوال از رئیس جمهور؛ وارد مراحل جدیدی شده است, مورد توجه و تشکر مردم رنجدیده و دوستان انقلاب می باشد.
 2- اکنون به نظر می رسد، قوه ی قضائیه در مقابل آزمون بزرگی قرار دارد.
این قوه گرچه طی هفته های اخیر، عملکرد مطلوبی در برخورد با مفسدان اقتصادی به انجام رسانده است، اما بنظر می رسد برای تحقق مطالبه ی مورد نظر رهبر معظم انقلاب و مردم، باید تلاش بیشتری کند.
همان مطالبه ای که فرمودند: «ما همه‌اش داریم دنبال آن کسی که «میگیرد» میگردیم ..درحالی‌که تقصیر عمده متوجّه آن کسی است که «داد»؛ او را باید دنبال کرد».

در همین راستا، در کنار محاکمه ی مفسدان بزرگ اقتصادی، محاکمه ی عاملان دولتی این وضعیت و مدیران ارشد و آقازادگان و «رانت دهندگان» نیز باید در دستور کار این قوه قرار گیرد
همین مطالبه ی صحیح، اکنون پرونده ی عملکرد رئیس جمهور در زمینه های(قاچاق، اشتغال، رکود و تورم ارز و سکه) را از سوی مجلس محترم , روی میز کار رئیس قوه قضائیه قرار خواهد داد و طبعا از این پس، چشم مردم به قضاوت و عملکرد قاطع قوه ی قضائیه در این زمینه است.
 3- از این پس، حرکت صحیح و قاطع قوه ی قضائیه در مقابل دانه درشت های دولتی، با سروصدا و جنجال و حاشیه سازی فراوان آنها روبرو خواهد شد و همانگونه که در ماجرای اخیر تجمع طلاب انقلابی در فیضیه، از یک پلاکارد طنز، توهم« تهدید به ترور رئیس جمهور» را به مسئله ی اول کشور تبدیل کردند و آقای روحانی هم، همین توهم ساختگی را بجای پاسخ عملکرد، در مجلس مطرح کرد، از این پس نیز باید منتظر افزایش حاشیه سازی ها و سروصداها از سوی مدعیان«اعتدال» و «اصلاحات» باشیم.
 4- به نظر می رسد عملکرد نمایندگان سوال کننده از رئیس جمهور که در کمال احترام و منطق و در یک کار منظم و علمی, سوالات و مطالبات ملت از رئیس جمهور را تهیه و پافشاری و مطرح نمودند؛ باید بعنوان الگویی برای قوه ی محترم قضائیه و همه ی دلسوزان و یاران انقلاب و صاحبان تریبون و رسانه، مورد توجه قرار گیرد و در روزهای خطیر آینده، همگان در عین قاطعیت و اعمال قانون و توجه به مطالبات، به هیچ وجه اسیر حاشیه سازی ها و جنجال ها نشده و البته با دقتی مضاعف, بهانه به دست بدخواهان نیز ندهند. قطعا بر اساس وعده ی الهی, نصر و پیروزی در انتظار اهل حق خواهد بود. ان شاءالله