سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سرمقاله نشریه 354

on . ارسال شده در سر مقاله

دو ماه روشنگری حسینی ...
ایام محرم و عزاداری سالار شهیدان، از دیرباز بعنوان محوری ترین نماد دینداری و وحدت و انسجام ملت ایران، با شکوه فراوان گرامی داشته می شود.
در این روزهای الهی، مردم ایران از هر قوم و قبیله و با هر گرایش سیاسی و حتی با مذاهب و ادیان مختلف،سعی در بزرگداشت حماسه ی عاشورا نموده و از جان و مال خود نیز دریغ نمی کنند.

در این مسیر، با وجود دشمنی ها و عداوت ها و تلاشهایی که دشمنان برای تحریف و کمرنگ نمودن این حماسه ی بزرگ به انجام رسانده اند، چشمه ی جوشان کربلا و عشق آحاد مردم به حضرت حسین بن علی(ع) و اصحاب باوفای ایشان، توطئه ها را به حاشیه رانده و از همان دیرباز تاکنون، شعار زیبا و محوری«هیهات مناالذله» ی امام حسین(ع) بعنوان اصلی ترین شعار و نماد محرم و عاشورا بر زبان ها و نوحه ها جاری است.

 این شعار بزرگ و اساسی، ترجمانی از هدف والای امام حسین(ع) و چکیده ای از مفاهیم بلند انقلاب ماست که ملت ایران با الگوگیری از سالار شهیدان، زندگی در پرتو عزت و کرامت و نفی سلطه ی شرق و غرب را مطالبه نمودند  و البته هزینه ی سنگین این دستاورد ارزشمند و حسینی(ع) را نیز پرداختند.  ایام دفاع مقدس، که هفته ی بزرگداشت آن، امسال با محرم حسینی همزمان شده است، نمونه ی بارزی از تحقق شعار هیهات مناالذله ی مردم ایران بود و مقاومت و ایستادگی ملت بزرگ ایران در مقابل تمامی تحریم ها و توطئه ها و مشکلات و کمبودها و تهدیدها، همه و همه، در راستای این شعار بزرگ حسینی(ع) است.
  اکنون در موقعیت بسیار حساس کنونی، برخی از مسئولان کشور با تحلیل غلط از شرایط، بر اساس روحیه ی منفعل خود که حتی از قیام عاشورا درس مذاکره می گیرند، بدنبال معامله و مذاکره با شیطان بزرگ و پذیرش قراردادهای استعماری هستند که چنین روندی نقطه ی مقابل شعار امام حسین(ع) و اهداف انقلاب اسلامی است.
  قطعا فشارها و مصیبت های کنونی در عرصه های اقتصادی و سیاسی نیز محصول همین انفعال و دوری از شعار بزرگ حسینی است.
  لذا امروز و در ماههای مغتنم محرم و  صفر و در آستانه هفته ی دفاع مقدس، همه ی خواص و دوستان انقلاب، مخصوصا صاحبان تریبون و رسانه و وعاظ و مداحان محترم، باید در جهت روشنگری مردم و تبیین شعار هیهات مناالذله که چکیده ی قیام حسینی(ع) و هدف اصلی انقلاب ما و مفهوم دفاع مقدس 40 ساله ی ملت ایران است، بیش از هر زمان دیگری اقدام کنند تا به لطف الهی و مدد حضرت حسین بن علی(ع)، نظام مقدس اسلامی از این گردنه و مقطع حساس نیز به سلامت عبور نماید.             
 ان شاءالله