سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سرمقاله نشریه 355

on . ارسال شده در سر مقاله

مسئولان مقابله با فتنه های اقتصادی...
  اخیرا «جولیانی» وکیل ترامپ با حضور در اجلاس منافقین در نیویورک، صراحتا با ابراز خوشحالی از وضعیت تورم و فشار اقتصادی در ایران گفته است: واحد پولی ایران دارد هیچ می شود! این زمینه ساز یک انقلاب است).
  همین چند روز قبل، یکی از نمایندگان اصلاح طلب مجلس،  که ریاست کمیسیون برنامه و بودجه ی مجلس را نیز بر عهده دارد،پس از برگزاری جلسه با مسئولان بانک مرکزی نوشت: شک ندارم بانک مرکزی و سیستم بانکی و برخی از ارکان دولت تعمداً ماموریت بر خرابتر شدن اوضاع و اذیت کردن مردم را دارند! وی گرچه به فاصله ی 24 ساعت، سعی کرد موضع خود را اصلاح کند، اما این سخن وی، عقیده ی بسیاری از کارشناسان اقتصادی و سیاسی هم هست.

 متاسفانه دولت در نبرد اقتصادی کنونی، برنامه ی مشخصی ندارد و عملا در یک حالت منفعل و گاه همراه و موافق فضای موجود عمل می کند و اتفاقا بدلیل همین عملکرد مسئولان دولتی است که چندی قبل جان بولتون مشاور امنیت ملی ترامپ گفته بود: تاثیر بازگشت تحریم ها علیه ایران بیشتر از پیش‌بینی ایالات متحده آمریکا بوده است.
  متاسفانه شواهد و قرائن موجود نشان می دهد که همان زمینه سازی ها و اقداماتی که منجر به آشوبهای دی ماه گذشته گردید، باز هم در حال انجام است که همزمان با تحریم های آبان ماه، کشور را با همان شرایط خطرناک مواجه کرده و آرزوی آمریکائی ها مبنی بر بروز آشوب در ایران محقق شود. مثلا:
 برخی از مسئولان ارشد اجرایی، در سخنان مختلف، نوعی ترس و دلهره ازشرایط تحریمی آبان ماه را به مردم القا می کنند.

 در شرایط خطیر اقتصادی کنونی، دو ماه است دولت از معرفی یک سخنگو خودداری کرده است.
 با اینکه کشورهای چین و هند، از مهم ترین کشورهای خریدار نفت و همکاری متقابل اقتصادی با ایران هستند، مدتهاست دولت از معرفی سفیر جمهوری اسلامی برای استقرار در این کشورها  و رایزنی فعالانه خودداری می کند.
 با وجود ظرفیت های فراوان در اجلاس اوپک برای دیپلماسی نفتی، وزیر نفت از شرکت در آن خودداری کرد و در مجموع وزارت نفت، نقشی کاملا منفعل را در این مقطع حساس ایفا می کند. بگونه ای که محمدی کارشناس ارشد سیاسی در این زمینه نوشت: خسارت ب-ز فعلی در وزارت نفت صدها برابر ب-ز قبلی (بابک زنجانی)است، قبلی نفت را فروخت و پولش را نداد، این یکی بی اجازه امریکا آب نمی‌خورد!
 علیرغم توطئه های متعدد آمریکا علیه ایران و با وجود نهی رهبر معظم انقلاب، وزارت خارجه همچنان در امور منطقه ای و جهانی کاملا منفعل است و کل تمرکز وزیر خارجه بر مذاکره ی پنهانی با دولتمردان سابق آمریکا نظیر کری و همچنین بدست آوردن دل اروپائیها از طریق رایزنی داخلی در جهت تصویب معاهدات (و باج خواهی) اروپایی ها استوار شده است.
 با وجود قول مساعد دولت برای رسیدگی به مشکلات جدی کامیونداران، کشاورزان و مالباختگان موسسات مالی، بدلیل عدم توجه لازم به مشکلات آنان، اعتصاب و اعتراض این اقشار وارد مرحله ی جدیدی شده و اخبار نگران کننده ای از سوء استفاده ی ضدانقلاب از مطالبات برحق آنان شنیده می شود.
 دولت از نظارت بر شرکت های دولتی و نرخ های افسارگسیخته ی بازار خودداری نموده و هم در بخش دولتی و هم در بخش خصوصی، نارضایتی جدی در میان مردم ایجاد شده است.
  مجموع این رویدادها، همان شرایط خطرناک فتنه ی 96 را در ذهن ها تداعی می کند و متاسفانه عملکرد دولت، تفاوت بسیار اساسی با وظایف اصلی آن دارد.
  لذا بنظر می رسددیگر نهادهای مسئول در جمهوری اسلامی باید با چاره اندیشی و تمرکز بر لزوم انجام وظایف قطعی دولت، آنان را ملزم به اجرای قانون و تحقق وظایف اصلی و مطالبات مردمی کنند تا خواب آشفته ی ترامپ و مشاوران و همکارانش در ایران در ایجاد فتنه ای جدید،تداعی نشود. ان شاء الله