سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سرمقاله نشریه 356

on . ارسال شده در سر مقاله

بهانه های امریکایی، وعده های پوچ...
  لطفا به این خبر توجه فرمایید:
دیپلمات‌های ارشد اروپایی گفته‌اند: «کشورهای اروپایی همچنان به تهران توصیه می‌کنند که آرامش خود را حفظ کرده و به این امید که ترامپ مجدداً انتخاب نشود، تا پایان این دوره ریاست‌جمهوری او صبر کنند.».
در ادامه ی این خبر، شواهد امر و اظهارات مشابه «جان کری» وزیر اسبق خارجه ی آمریکا در دیدار با ظریف و همچنین نوع عملکرد و مواضع دولت،  نشانگر آن است که آقای روحانی و دولت متبوع وی، در عمل چنین توصیه ای را پذیرفته اندو قرار است در این مدت، به ارتباط و عمل به توصیه های اروپایی ها ادامه دهند.

پیداست که چنین سیاستی، تا چه مقدار وقت و امکانات کشور را به هدر خواهد داد و فرصت هایی که می تواند با تکیه بر توانمندی های عظیم داخلی، موجب موفقیت های بزرگ برای جمهوری اسلامی شود، از دست خواهد رفت.

تلاش و اصرار جدی دولت برای تصویب معاهده ی FATF و رها نمودن اقتصاد داخلی، نمادهایی از همین عمل به توصیه ی اروپائی ها در این ایام است.
از سوی دیگر در عرصه ی اقتصادی، دولت برنامه ی جدی برای رفع مشکلات ندارد و از یک سو با اعلام طرح اختصاص سبد کالا به افراد کم درآمد و از سوی دیگر با اعلام افزایش جدی نرخ بنزین، نوعی تناقض در تصمیم گیری ها و عدم تعادل در کنترل بازار را تداعی می کند.
در عرصه ی سیاسی نیز دولت این روزها با تنگ کردن دایره ی تحمل و اعلام شکایت و تذکر به رسانه های منتقد و انفعال در ترمیم کابینه(و معرفی چهره های تکراری)این پیام را به همگان ابلاغ می کند که در برخورد با مشکلات، قرار است همان مسیر نادرست پنج سال گذشته تداوم پیدا کند.
واضح است که در چنین روندی، مخصوصا بعد از گره زدن سرنوشت کشور به اروپا(همان اروپایی که در مقاطع مختلف انقلاب، دشمنی و عداوت خود با جمهوری اسلامی را به اثبات رسانده است)کشور نه تنها شاهد پیشرفت و دستاوردی نخواهد بود، بلکه توقعات پی در پی اروپائی ها که مطابق اعلام رسمی آنان، محدودیت های موشکی و منطقه ای و به اصطلاح حقوق بشری را شامل می شود، توسط برخی مسئولان، با عنوان(بهانه زدایی) و (همکاری با اروپا) دنبال خواهد شد و وقت و عزت و سرمایه ی کشور را در معرض تهدید قرار خواهد داد.
اکنون سوال مهم از دولت این است که نقطه ی پایان این روند کجاست و پیوند زدن اکثر برنامه های دولت با توصیه ها و وعده های اروپا تا چه مقدار با تدبیر و عقلانیت، همخوانی دارد؟
آیا ملت بزرگ و سرافراز ایران و امکانات وسیع و بی نظیر این مرز و بوم باید معطل وعده ها و یا جابجایی قدرت در سرزمین های دیگر و دشمنان ملت شود؟ فاین تذهبون؟!!