سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سرمقاله نشریه 358

on . ارسال شده در سر مقاله

سیره محمدی(ص) و فرهنگ بسیجی...
  در روزهای آینده با دو مناسبت بیادماندنی مواجه هستیم: سالروز میلاد مبارک حضرت رسول اکرم(ص) و هفته وحدت و سالروز صدور فرمان تشکیل بسیج مستضعفین و هفته ی بسیج.
یقینا این دو رویداد مبارک و بزرگداشت آنها در تقویم رسمی جمهوری اسلامی، تاکیدی بر لزوم ترویج و پایبندی به دو اصل اساسی است: وحدت جامعه و امت اسلام و ترویج روحیه ی بسیجی و جهادی.
  در این میان، رمز موفقیت و بقای انقلاب اسلامی در طول چهل سال گذشته، تمسک به همین دو اصل در پرتو ولایت فقیه بوده است و پیداست که دشمنان داخلی و خارجی، برای کمرنگ ساختن این ارزشهای بزرگ در جامعه، با تمام توان و ابزارهای مختلف، مشغول فعالیت بوده و هستند.

   البته، مردم انقلابی و عزیز ایران، همواره ثابت کرده اند که با وحدت و همدلی و برخورداری از روحیه ی بسیجی و انقلابی، انقلاب اسلامی را یاری کرده اند اما پرسش اساسی اینجاست که آیا مسئولان نیز آنگونه که باید، نسبت به این دو اصل پایبند بوده اند؟
  در فرهنگ قرآنی و نبوی،معنای وحدت چیزی جز(وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا ـ و أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاءُ بَيْنَهُمْ) نیست. حال باید پرسید که آیا رفتار و عمل مسئولان امروز ما توکل و توجه به حبل الله(ولایت) و شدت با کفار و رحمت با مومنان است؟ اگر چنین است، چگونه سیره ی علوی(ع) و کلام و رای ولایت اینگونه در میان مسئولان ما مهجور و مظلوم مانده است؟اگر ( أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّار) مورد توجه مسئولان ماست، پس این همه قرارداد استعماری و تحقیرآمیز از برجام تا 2030 و FATF  و CFT و ... و قدم زدن با سران کفر در خیابان های اروپا و امید بستن به اروپا و امریکا،با کدام منطق شدت با کفار قابل جمع و تعریف است؟
  و اگر مسئولان ما به (رُحَمَاءُ بَيْنَهُمْ) پایبند هستند، پس بیش از 50 ناسزا و اتهام به منتقدان و برخورد با نیروهای انقلابی و کنار نهادن دلسوزان از مصادر امور، چگونه توجیه می شود؟
  واقعا اگر روحیه ی بسیجی و جهادی که امام راحل(ره) و رهبر عزیر انقلاب، آن را مایه ی فلاح و نجات کشور دانسته اند در میان مسئولان ما وجود داشت، امروز شاهد بسیاری از مشکلات اقتصادی و سیاسی و فرهنگی در کشور امام زمان(عج) بودیم؟!
واقعیت تلخ این است که متاسفانه مسئولان محترم(بعضا در هر سه قوه) آنگونه که باید نسبت به الزامات وحدت و روحیه ی بسیجی وانقلابی، پایبندی نداشته و همین مساله منشاء مشکلات بزرگ کشور در مقطع کنونی است.
 بعنوان مثال آیا وعده ی برخورد با مفسدان بزرگ اقتصادی که برای آن، از حکم ویژه ی رهبر معظم انقلاب نیز بهره گرفتند، توسط قوه ی قضائیه با روحیه ی بسیجی و جهادی دنبال و محقق شده است؟
 آیا تصویب معاهدات استعماری در مجلس و کم توجهی برخی نمایندگان به مشکلات مهم معیشتی مردم، نسبتی با آیات رحمت بر مومنان و شدت با کفار دارد؟
 آیا عملکرد دولت در عرصه های مختلف، حتی شباهتی با روحیه ی بسیجی و مبانی قرآنی و اخلاق و سیره ی محمدی(ص) دارد؟!
  به نظر می رسد این دو مناسبت مبارک و مهم فرصتی است تا مسئولان کشور ضمن توجه به وظایف و تعهدات خود، با کار و تلاش و جدیت و قطع امید از کفار و بیگانگان و تمسک به حبل متین ولایت و تقویت روحیه ی بسیجی و جهادی، زمینه های وحدت ملی و رفع مشکلات کشور را فراهم آورند و قطعا راه حل معضلات کشور، چیزی جز این نیست.