سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سرمقاله نشریه 359

on . ارسال شده در سر مقاله

خواص بیدار شوند ...
  با وجود رویدادهای مثبت در جهان اسلام و چشم انداز روشنی که برای انقلاب عزیز ما متصور است، اما این روزها شاهد حملاتی همه جانبه و بسیار عظیم به مبانی انقلاب و مقدسات هستیم.
  از یک سو دولت بعضا با در پیش گرفتن سیاست کرنش و سازش و امید بستن به بیگانگان، عزت ملی را مخدوش ساخته و از سوی دیگر، برخی مسئولان و مدیران و کارگزاران دولتی، عمدا یا سهوا، اقتصاد کشور را به لبه ی پرتگاه کشانده و موج نارضایتی و فقر و گرفتاری های معیشتی را برای مردم ایجاد نموده اند.

انتصاب مدیران و متولیانی با سوابق بعضا سوء و مبهم و بی توجه به مبانی نظام اسلامی نیز تقریبا به یک روال عادی تبدیل شده و در پرتو آن، مرتبا اخباری نگران کننده  از سوء مدیریت تا کشف جاسوس های حرفه ای در جایگاه های حساس، منتشر می شود.
 در کنار این وضعیت، اخبار مربوط به تداوم حقوقهای نجومی، بی عدالتی های اقتصادی، فشار بر اقشار ضعیف، انتصابات فامیلی، اختلاسهای کلان و خصوصی سازی های بی مبنا و یکه تازی بانکها و گردن کلفت های اقتصادی، موجب اعتراضاتی در برخی نقاط شده است.
 به تازگی نیز برخی هواداران دولت، سیاست های غیرمنطقی فرهنگی خود را با شدت بیشتری دنبال می کنند و در پرتو آن، مفاهیم اصلی انقلاب همچون: ولایت پذیری، آزادی، استقلال، مبارزه با ظلم و ستم، شهادت، ایثار، جهاد،حمایت از مستضعفان، عدالتخواهی، دین مداری، مردمسالاری دینی، استکبار ستیزی، رعایت احکام شرعی و دهها موضوع از این دست را از طریق پادوهای رسانه ای  خود، رسما زیر سوال می برند و حتی به باد انتقاد و تمسخر می گیرند و جایگزین کردن مطالبات غیرواقعی با مسائل اصلی مردم را در دستور کار خود قرار داده اند.
  با اندک توجه به صحنه ی این کارزار، کاملا مشخص است که جبهه ای کاملا منسجم و دقیق با برنامه ریزی های کاملا کارشناسی شده، در حال تلاش برای نابود کردن اساس انقلاب و مفاهیم ارزشی وارد میدان شده و با تقسیم کاری حساب شده، از خارج و داخل کشور و با انواع ابزارها و رسانه ها و عناصر وابسته، یک هدف واحد را برای وارد ساختن ضربه به جمهوری اسلامی دنبال می کنند.
 کافیست تا یک اتفاق ساده یا یک اظهارنظر یا موضوعی حاشیه ای، در دستور کار این جریان قرار بگیرد و بلافاصله با تمام قوا آن را به مسئله ی اول کشور تبدیل می کنند و در این مسیر، برای آنها فرقی نمی کند که این موضوع، ورود زنان به ورزشگاهها باشد یا برخورد قانونی یک مامور انتظامی با زن بی حجاب و یا اعتراض عناصر متدین به علی مطهری در شیراز و یا اظهارنظر فلان شخصیت انقلابی در مورد کنسرت و... همه و همه، با تزویر و هیاهوی رسانه ای(از روزنامه های زنجیره ای گرفته تا شبکه های ماهواره ای و سایت ها و فضای مجازی و اظهارنظر هنرپیشه ها و برخی سیاسیون و...) به سخن و بهانه ی واحد آنان در حمله به انقلاب و ارزشها تبدیل می شود.
  اما با کمال تاسف باید گفت که در مقابل این جبهه ی واحد، همگرایی و صف بندی منسجمی از سوی جریان انقلابی وجود ندارد.
  در خط مقدم جبهه ی رسانه ای، صدا و سیما عموما مواضعی منفعل و در مواردی(گل به خودی) دارد.
 بزرگان و علماء و صاحبان تریبون و نخبگان  انقلابی نیز به جز تعدادی اندک، سکوت را بر حضور در صحنه ترجیح داده اند.
 رسانه های انقلابی نیز(اعم از روزنامه ها و کانالهای مجازی و...) از هر گونه ارتباط و سیاست گذاری هماهنگ در مقابله با هجوم دشمن، بی بهره اند و تنها بر اساس احساس تکلیف و ایثار و هوشمندی برخی از فعالان انقلابی، هر کدام با رویکردی مستقل، وظایف خود را انجام می دهند.
 سازمانها و نهادهای انقلابی نیز، بعضا در یک تقیه ی نانوشته و پرهیز از رویارویی با مدیران و متولیان خاطی، به سر می برند و کانونها و جریانهای مردمی و انقلابی نیز یا از ضعف شدید بودجه و امکانات و یا از بلاتکلیفی در روش مقابله و یا از عدم تشخیص اولویت ها در رنج هستند و...

  بدون رودربایستی باید گفت که تداوم این وضعیت، ناامیدی، سرخوردگی و انزوای دوستان انقلاب و پیشروی جریان ضدانقلابی را بدنبال خواهد داشت و اگر خدای ناکرده، انفعال و ناامیدی بر صاحبان اصلی انقلاب و مدافعان حریم فرهنگ و ارزشها حاکم شود، آن وقت مشکلات بزرگی برای نظام اسلامی به وجود خواهد آمد.
 اتفاقا سال گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی با هوشمندی و تشخیص چنین وضعیتی، تعبیر«آتش به اختیار» نیروهای انقلابی را بیان فرمودند و تاکید کردند:«گاهی اوقات احساس می‌شود دستگاه‌های مرکزی فکری و فرهنگی و سیاسی دچار اختلالند و تعطیلند؛.. مسئله‌ی اصلی را از فرعی تشخیص نمی‌دهند. وقتی این‌جوری دستگاه‌های مرکزی اختلال دارند، آن‌وقت اینجا شما آتش به اختیارید...».
  در این میان، مجاهدان عرصه ی فرهنگ و عناصر انقلابی و متدین در بخش های مختلف، با اطاعت از فرمان مقتدای خود، بر کار و تلاش و فعالیت بیشتر در عرصه ی دفاع از انقلاب و ارزشها پای فشردند، اما سوال مهم و اساسی اینجاست که  (اخلال یا تعطیلی دستگاه های فرهنگی و مرکزی) مورد اشاره رهبر معظم انقلاب، چه موقع باید اصلاح شود؟!
 تا کی سربازان و مدافعان ارزشها، هر کدام بصورت جزیره ای و مجزا و بدون برنامه ی منسجم و قرارگاه مرکزی و پشتوانه و سیاستگذاری واحد باید در رنج و سختی، به کار خود ادامه دهند و شاهد قتل عام فرهنگی و عقیدتی جامعه باشند؟
  واقعا آیا وقت آن نرسیده است که علماء، بزرگان، خواص، مسئولان انقلابی، نهادها و همه ی متولیانی که تمام هویت و آبرو و حیات خود را از نظام و ولایت دارند، با درک خطر عمیقی که نظام و انقلاب را تهدید می کند، (اخلال و تعطیلی) در وظایف خود را اصلاح نموده و با تشکیل جبهه ای واحد(فارغ از اهداف انتخاباتی و رقابتی) برای دفاع از اصل انقلاب، وارد میدان شوند؟
 آقایان اگر اندکی چشمان خود را باز کنند و خطر بزرگی که باورهای مردم را تهدید می کند را با همه ی ابعاد آن حس کنند، هرگز خواب راحت نخواهند داشت و برای جبران کم کاری ها و غفلت های چند سال گذشته ی خود، مصلحت سنجی های بی مورد  و ایجاد حریم نابجا برای برخی شخصیت ها و منسوبان و آقازاده ها و ... و انفعال بی مبنایی که بر ایشان حاکم شده است را فورا به کنار خواهند نهاد.
 بیاد داشته باشیم که خمینی کبیر(ره) این خطر بزرگ را سالها پیش هشدار داد و فرمود:
«... اگر خدای نخواسته اسلام در ایران سیلی بخورد، بدانید که در همه دنیا سیلی خواهد خورد؛ و بدانید که به این زودی دیگر نمی‌تواند سرش را بلند کند. این الآن یک تکلیف بسیار بزرگی است که از همه تکالیف بالاتر است، حفظ اسلام در ایران و حفظ اسلام در ایران به وحدت شماهاست...».
  و نکته ی آخر اینکه بر اساس وعده ی قطعی الهی, اگر بزرگان و خواص انقلابی، مخلصانه و با گذشت از آبرو و جایگاه های خود، وارد میدان دفاع از انقلاب و مفاهیم ارزشمند آن شوند و جبهه ی منظم و منسجمی را برای تقابل با توطئه ها و حریم شکنی های دشمن تشکیل دهند، با همین نیروهای موجود و پرانگیزه ی انقلابی، نه تنها مشکلات پیش روی نظام، رفع خواهد شد، بلکه می توان اهداف فرامرزی و جهانی انقلاب عزیز اسلامی را نیز با عزت و سربلندی دنبال کرد و از وضعیت بسیار شکننده و ذلت باری که برخی از مسئولان دولتی و اشراف و انقلابیون پشیمان و جاسوس پروران بر این کشور می خواهند حاکم کنند، خلاصی یافت که خداوند وعده فرمود:
 «...یُریدُ اللّهُ أَنْ یُحِقَّ الْحَقَّ بِکَلِماتِهِ وَ یَقْطَعَ دابِرَ الْکافِرینَ. لِیُحِقَّ الْحَقَّ وَ یُبْطِلَ الْباطِلَ وَ لَوْ کَرِهَ الْمُجْرِمُونَ...
خداوند مى خواهد حق را با کلمات خود تقویت، و ریشه کافران را قطع کند.تا حق را تثبیت کند، و باطل را از میان بردارد، هر چند مجرمان کراهت داشته باشند.».   والسلام