سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سرمقاله نشریه 361

on . ارسال شده در سر مقاله

ای کاش دولت کام ملت را تلخ نمی کرد
      این روزها تفاوت عجیبی میان وضعیت جمهوری اسلامی در داخل و خارج از کشور به چشم می خورد:
 در حالی که خداوند متعال در آستانه ی 40 سالگی انقلاب، نشانه های بزرگی از فتح و ظفر و پیروزی های بی نظیر را در عرصه ی جهانی بر ملت ایران آشکار ساخته است، در داخل کشور، عده ای بدلیل بی کفایتی و وادادگی و انفعال و بعضا خیانت، مردم عزیز و بزرگ ایران را به ابتدایی ترین مسائل معیشتی و اقتصادی، سرگرم کرده اند!.

ابتدا به این چند خبر بسیار مهم که در رسانه های جهان، بعنوان پیروزی های قطعی و   پی در پی جمهوری اسلامی تعبیر گردید توجه فرمایید:
 بدنبال دستور ترامپ مبنی بر خروج (فرار) نیروهای آمریکایی از سوریه، خبرگزاری فرانسه اعلام کرد، این عقب‌نشینی، زمینه تقویت نفوذ ایران در منطقه را فراهم می‌کند و این ایران است که از این پس نقشه منطقه را ترسیم خواهد کرد.
 خبرگزاری مهم اروپا نوشت: خروج نیروهای نظامی آمریکا از سوریه، زمینه ایجاد کریدور زمینی که ایران را به مدیترانه متصل می‌کند، فراهم خواهد کرد، چیزی که تهران همواره به دنبالش بوده و واشنگتن با آن مقابله کرده است و این تصمیم به ایران اجازه خواهد داد به هدف استراتژیک خود دست یابد.
«جولیان ترون»، استاد دانشگاه و پژوهشگر امور سوریه، اعلام کرد: واضح است که وضعیت امروز سوریه، یک پیروزی استراتژیک برای تهران است .
 تحلیلگران صهیونیست نیز اعلام کردند، سیطره ایران بر پایگاه «التنف» در شرق سوریه، موجب ایجاد یک کانال از سوی محور مقاومت از ایران تا سواحل مدیترانه می‌شود و ایران، عراق، سوریه و لبنان را به هم متصل می‌سازد و تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا ضربه دردناکی را متوجه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اسرائیل کرده است.           
 سوزان رایس، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا در یادداشتی ، خروج امریکا از سوریه را هدیه کریسمس زودهنگام ترامپ به ایران، روسیه و حزب‌الله دانست.
 همزمان با بالاگرفتن اختلافات در آمریکا، ترامپ در اقدامی بی سابقه، ژنرال جیمز ماتیس وزیرجنگ این کشور را برکنار کرد.
 دولت آمریکا بدلیل اختلاف ترامپ با کنگره بر سر بودجه، تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.
 بدنبال شکست بی سابقه ی رژیم صهیونیستی در جنگ اخیر غزه، پارلمان این رژیم در آستانه ی فروپاشی قرار گرفته و تظاهرات و درگیری خیابانی در تل آویو، ادامه دارد.
پس از تداوم جنبش موسوم به جلیقه زردها در فرانسه، موج این تظاهرات گسترده به کشورهایی نظیر: بلژیک، هلند و مجارستان نیز کشیده شده و نشانه هایی از ناآرامی در اسپانیا، پرتغال، ایتالیا ،یونان و حتی آلمان و انگلیس نیز وجود دارد.
 الکساندر، سخنگوی جلیقه زردهای فرانسه اعلام کرد: باید بگویم که در این راه(اعتراضات فرانسه) از برخی جنبش‌ها الهام گرفته‌ایم. به‌طور مثال از انقلاب ۱۹۷۹ (انقلاب اسلامی ایران) که علیه استبداد و برای رسیدن به دموکراسی بود نیز الهام گرفته‌ایم. جلیقه‌ زردها صدای واقعی و فروخورده مردم فرانسه هستند و شما می‌بینید که ۷۴ درصد مردم از این جنبش حمایت می‌کنند.
 همزمان با پیروزی های منطقه ای جمهوری اسلامی ایران، اولین رزمایش تهاجمی سپاه در خلیج فارس برگزار شد، تفاوت این رزمایش در اجرا با خصوصیت تهاجم غافلگیرانه به خاک دشمن توسط نیروی زمینی است که با رونمایی و آزمایش چند سلاح مهم و راهبردی همراه بود.
 این اخبار، تنها گوشه ای از رویدادهایی است که در درجه ی اول، موقعیت جمهوری اسلامی در منطقه و جهان را تثبیت نموده و دشمنان نظام اسلامی ایران در آمریکا، اروپا، رژیم صهیونیستی و حکام عرب منطقه را بشدت تضعیف نموده و در درجه دوم، بهترین فرصت تبلیغاتی و دیپلماسی و استراتژیک را در اختیار ملت ایران قرار داده است.
 در چنین فضای بی نظیری، به یکباره آقای ظریف در یک موضع منفعل و ناشایست که در رسانه های معاند بازتاب فراوانی یافت و به ترس ایران از اسرائیل تعبیر شد، در مصاحبه با خبرگزاری لوپوئن فرانسه گفت: ما چه موقع گفتیم که اسرائیل را نابود می کنیم؟ وی در ادامه با تحریف سخن حضرت امام(ره) گفت: ایشان پیش بینی کرده بودند که اسرائیل از صفحه روزگار محو خواهد شد !! و نگفته بود که می خواهد آن را نابود کند!
 همزمان، اخبار بسیار ناگواری از بودجه ی سال 98 و کاهش بی سابقه ی بودجه ی دفاعی کشور توسط دولت، منتشر شده که در واقع، خبر بسیار خوبی برای دشمنان جمهوری اسلامی محسوب می شود.
 عملکرد ناموفق دولت در بخش اقتصادی و عدم کنترل قیمت ها نیز گرفتاری ها و اشتغال ذهنی مردم به مسائل ابتدایی زندگی، از گرانی مرغ و لبنیات و میوه و خدمات و... را موجب شده و علاوه بر خدشه دار نمودن عزت و اقتدار داخلی، کام مردم را تلخ و سوء استفاده و باجخواهی دشمنان شکست خورده را نیز موجب شده است.
  اکنون به نظر می رسد، جمهوری اسلامی ایران، به مثابه یک پهلوان و قهرمان پیروزی است که مزاحمت و نیش حشرات موذی ، این قهرمان را در داخل محدود ساخته است.
  و لذا بیش و پیش از هر مسئله ای، باید برای برخی از عوامل این دولت و کسانی که وجهه ی جمهوری اسلامی را مخدوش و کام مردم را تلخ و دل دشمنان را شاد می کنند، فکر و اقدامی جدی شود تا به لطف خدا، پیروزی و نصرت الهی، بر ملت بزرگ ایران تمام و تکمیل گردد.                               
 ان شاءالله