سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سرمقاله نشریه 363

on . ارسال شده در سر مقاله

محافظت از انقلاب در مقابل غارتگران
 به لطف الهی نظام اسلامی درآستانه ی چهل سالگی قرار گرفته و به کوری چشم کسانی که وعده ی سقوط انقلاب قبل از چهل سالگی را می دادند، فجر پیروزی ملت ایران بر قدرتهای ظالم جهانی، دمیدن گرفته است.
  مروری گذرا بر تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی و فهرست بلند موفقیت ها و دستاوردهای ایران در حوزه های مختلف، آن هم با وجود انبوه دشمنی ها و جنگ و تحریم و تبلیغات دشمنان، بلاشک دوام و موفقیت این انقلاب را به یک معجزه بیشتر شبیه می سازد.

 البته در مقطع کنونی، فشار همه جانبه ی اقتصادی دشمنان توانسته است ذهن برخی افراد غیرمطلع را نسبت به موفقیت های انقلاب دچار تردید کند، اما واقعیت آن است که دشمنان، بعد از شکست های پی درپی خود از انقلاب و مردم، اکنون با تحریم و فشار اقتصادی، بدنبال انتقام گیری از مردم و مخصوصا مستضعفان، بعنوان صاحبان اصلی انقلاب هستند.

  در مقطع کنونی،  بعضا شاهد تلاش عده ای برای  فرسایش آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی هستیم و می‌بینیم که برخی از  این ارزش‌ها به گوشه‌ای رفته‌ و حتی طرد می‌شوند. و کسانی که از این ارزش‌ها حرف می‌زنند تحقیر می شوند.
 چنین روندی که به تحقیر انقلاب و انقلابی‌گری می‌پردازد و حتی در پی انتقام‌گیری از انقلاب است محصول حاکمیت مدیران و مسئولانی است که بعضا هیچ نسبتی با آرمان ها و ارزشهای انقلاب ندارند.
  واضح است که وقتی دولت نماینده ی مستضعفان جامعه نباشد، روحیه ی آرمانی و انقلابی به انزوا می‌رود و دولت به یک بوروکراسی گسترده تبدیل می‌شود که سوء مدیریت، رانت‌خواری، فساد، هرج‌ومرج، تنبلی و... به جنبه ی غالب در عملکرد آن تبدیل می‌شود.
 اخباری که این روزها از فجایع واگذاری ها و فسادها و ساخت و سازهای برخی منسوبین مسئولان در لواسان و یا بودجه های حیرت آور ریاست جمهوری در بودجه 98 (همچون رقم 600 میلیارد تومانی تشریفات و یا رقم70 میلیارد تومانی تنخواه رئیس جمهور یا چند میلیارد تومانی جلسات هیئت دولت و...) در حال انتشار است، بیش از هر چیز، نشانگر سوء استفاده   عده ای  اشرافی گر و مرفه و بی درد از اصل انقلاب و مستضعفین و صاحبان انقلاب است.
 بیان فهرست بلند این هرج و مرج اقتصادی و کودتای اقتصادی، در این ایام مبارک، کام مردم را تلخ می کند، اما آنچه باید گفت آن که: حضور در صحنه ی مردم انقلابی و مطالبه و بازخواست آنان از مسئولانی که بعضا مسئولیت خود را با امارت و پادشاهی بر مردم اشتباه گرفته اند و مستی قدرت، خدمت به مردم و اطاعت از ولی امر  را از یاد آنان برده است، وظیفه ی حتمی امروز و مجاهدتی در راستای دوام و بقای انقلاب عزیز است که امام راحل فرمود: باید سعی شود تا از راه رسیده ها، چهره ی فقر ستیزی انقلاب را خدشه دار نکنند..
 و ماالنصر الا من عندالله العزیز الحکیم