سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سرمقاله نشریه 365

on . ارسال شده در سر مقاله

مسببین باید دادگاهی شوند...
 لطفا به این جمله توجه فرمایید:
 ریشه ی همه ی مشکلات به مدیریت و کارآمدی دولت باز می گردد، مسببین وضع اقتصادی موجود باید دادگاهی شوند...
این سخن در 6 خرداد سال 92 و در تبلیغات انتخاباتی آقای روحانی و در زمان تحریم ها و جنگ اقتصادی دنیای غرب علیه جمهوری اسلامی در سیما بیان گردیده است.
وی در ادامه نیز افزود:

«والله العلي العظيم اگر مشكلات اين كشور كه بسيار و بسيار و بسيار پيچيده است راه حل نداشت من كانديدا نمي شدم!»
«بدانيد برادران، خواهران، عزيزان، همه آنهايي كه كليد را تكان داديد، واقعا براي اين قفل ها كليد وجود دارد»!

اکنون قریب 6 سال از آن زمان می گذرد و آقای روحانی که با نشان دادن کلید حل مشکلات و قول رفع تحریم ها و مشکلات اقتصادی، سکان دار مدیریت اجرایی کشور شد،در سخنان خود، باز هم کل مشکلات اقتصادی کشور را ناشی از تحریم ها و عامل قاچاق کشور را نیز ارزانی کالاها می داند!
 این در حالی است که در طول مدیریت 6 ساله ی آقای روحانی بر قوه مجریه، دستاوردهای هسته ای و فضایی کشور« که بهانه ی اصلی دشمنان برای تحریم ها بود» به بهانه ی رفع تحریم و مذاکره و برجام و... بطور کامل متوقف شده و با این وجود، مردم ایران شاهد تداوم باج خواهی غرب و افزایش تحریم ها و فشار بیشتر اقتصادی بر خود هستند.
 پدیده ی مهم دیگری که مردم در دوران آقای روحانی شاهد آن هستند، جولان اشرافیت و کج دهنی سرمایه داران و اشراف و برخی مدیران و حتی بعضی از مسئولان به مردمی است که از لحاظ اقتصادی، فقیرتر از گذشته شده اند.
 حتی شخص آقای رئیس جمهور که هر روزه وقت زیادی را صرف آراستن محاسن و رنگ و لباس خود می کند، در اوج مشکلات اقتصادی، برای پیاده شدن از هواپیمای اختصاصی خود، از پله ی برقی لوکس و نورپردازی شده استفاده می کند! و برای کشیدن نخ پرده ی افتتاح پروژه در هرمزگان، از کنترل الکترونیکی استفاده می کند و...
  و همه ی این رفتارها و سخنان نامربوط و ژست هایی که هیچ تناسبی با آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی ندارد و سرایت آن به دیگر مدیران، بیش از هر عاملی، امروز مشکلات اقتصادی کشور را دو چندان نموده است و کار کشور غنی و سرشار از منابع و استعداد ایران را به جایی رسانده است که از صبح تا شام، دغدغه و نگرانی اکثر مردم، فقط و فقط معیشت و تامین ارزاق ابتدایی و مخارج روزمره شده است و بدلیل کم کاری و تعلل نظارت دولتی، همواره اخباری از مفاسد کلان و...منتشر می شود.
 پیداست که در چنین جامعه ای، مفاهیم اساسی همچون: معنویت، اخلاق، فرهنگ، اصول انقلاب، عزت ملی، دشمن ستیزی و... به تدریج رنگ خواهد باخت و به اولویت دوم مردم تبدیل می شود و آنوقت کار اصلی دشمنان و بدخواهان برای تحمیل نقشه های شوم استعماری و به زنجیر کشاندن فکر و جسم و سرزمین و دارایی ملت، خدای ناکرده وارد مرحله ی عملیاتی خواهد شد و این، چه بسا همان فتنه و خطری است که زمینه های آن برای سال 98 در حال آماده سازی است و رهبر معظم انقلاب، برای رویارویی و هوشیاری در مقابل آن، هشدار دادند.
  لذا به نظر می رسد در چنین مقطعی، ضمن رعایت هوشیاری و پرهیز از هرگونه ایجاد دوقطبی در جامعه، باید سخنان و شعارهای آقای روحانی را به وی یادآوری و از او مطالبه نمود و دستگاه های مسئول کشور، بدون فوت وقت و با کنار گذاشتن رودربایستی و تعلل، بر طبق سخن خود آقای روحانی در سال 92، مسببان وضعیت اقتصادی امروز را محاکمه و تکلیف مردم را یکسره کنند وگرنه تداوم فشارهای کنونی اقتصادی و جولان اشرافیگری مسئولان و بیان سخنان نامتعارف از سوی امثال رئیس جمهور، خدای ناکرده منجر به سوء استفاده ی دشمن و ناامنی و خطراتی خواهد شد که جبران آنها بسیار سخت خواهد بود.