سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سرمقاله نشریه 366

on . ارسال شده در سر مقاله

وضعیت اقتصادی نتیجه انتخاب است نه انقلاب
 روزهای پایانی سال 1397 مطابق رسم معمول، مردم ایران در تکاپوی مقدمات سال نو و تامین مایحتاج مربوط به آن هستند.
واضح است که در شرایط خاص اقتصادی کنونی, چه فشار و نگرانی بر قشرهای مختلف مردم وارد می شود و تا چه اندازه همگان را با مشکلات متعدد درگیر ساخته است.

در این مسیر اولا بر اساس توصیه های دینی و فرهنگ ملی و وظیفه ی انسانی، همه ی ما موظف به قناعت و دوری از هرگونه تجمل و اکتفا به حداقل ها هستیم تا در پرتو آن بتوانیم نسبت به دستگیری از فقرا و محرومان(در حد بضاعت) به وظایف خود عمل نماییم.
 اما جای این سوال از مسئولان و متولیان قوه ی مجریه نیز وجود دارد که چرا وضعیت اقتصادی کشور را به نقطه ای رسانده اند که اکثر قشرهای مردم(اعم از کارگر و کارمند و کاسب و...) اینگونه با فشار و سختی معیشت و گرفتاری اقتصادی مواجه شده اند؟!
 آقای روحانی که سال گذشته در همین ایام، سرمست از فتح الفتوح برجام و پیروزی انتخاباتی ابتدای سال، مشغول ناسزاگویی به منتقدان و ادعای ثبات اقتصادی و اصرار بر توسعه ی روابط با دنیای غرب بود، اکنون چه پاسخی برای وضعیت کنونی دارد؟
 دولتی که امسال، از کنترل نرخ ارز و دلار و سکه و طلا و حتی گوشت و مرغ و شکر و بدیهیات زندگی مردم عاجز بوده است، چگونه قادر به اصلاح این روند و یا حتی جلوگیری از تشدید آن در سال آینده خواهد بود؟!
 همه ی اینها در حالی است که جمهوری اسلامی در سالی که گذشت، موفقیت های بزرگی را در عرصه های غیردولتی به دست آورد و حفظ اقتدار و امنیت داخلی و خارجی و پیروزی بر دشمنان غربی و منطقه ای در موضوع مقاومت، و دستاوردهای بزرگ در عرصه ی تجهیزات نظامی و برگزاری موفق جشن چهل سالگی انقلاب و ارائه ی منشور مهم و راهبردی گام دوم انقلاب و... تجربه نمود.

 پس سوال مهم این است که این عدم تعادل در پیشرفت ها و واماندگی قوه ی اجرایی در همراهی با مسیر پرشتاب و موفق انقلاب، نتیجه ی چه عاملی است؟
پاسخ این سوال را رهبر معظم انقلاب در اوایل امسال بیان فرمودند که:
«...هر جا انقلابی عمل کردیم پیش رفتیم؛ هر جا از انقلابی‌گری و حرکت جهادی غفلت کردیم عقب ماندیم. این یک واقعیت است... مخاطب این سخن نسل امروز و نسل فردا و نسل فرداهای بعد است. همه مخاطب این سخن‌اند؛ می‌توان این راه را با شیوه‌ی انقلابی حرکت کرد؛ آن‌وقت پیشرفت قطعی است...».
 به عبارت بهتر، وضعیت کنونی اقتصادی,« نتیجه ی انقلاب» نیست بلکه«نتیجه ی انتخاب» بخشی از مردم است که فریب شعارها و صحنه سازیهای غرب گرایان و لیبرالها و کدخداپرستان را خوردند و در هیاهوی بازی رسانه ای و جنجال های این جریان، متوجه نشدند که اگر غرب گرایی و همراهی با آمریکا و اروپا، موجب خوشبختی و پیشرفت می شد، پس اینهمه محرومیت و بیچارگی و عقب ماندگی دوران طاغوت در ایران و وضعیت عقب مانده ی عربستان و کشورهای وابسته به آمریکا در منطقه، نشانه ی چیست؟!
 تاسف بالاتر اینجاست که آقای روحانی در حال حاضر،نه تنها از وضعیت کنونی و ناکامی های خود درس نگرفته است، بلکه همچنان بر طبل توخالی برجام و تهدید نهادها برای پذیرش مصیبتFATF می کوبد و در سخنرانی های خود، رسما و با الگوهای غربی، بر خلاف قانون، وعده ی واگذاری اموال متعلق به مردم، نظیر شستا(مجموعه شرکت های بزرگ وابسته به تامین اجتماعی)  و...به بخش خصوصی(بخوانید نورچشمی ها) حتی بصورت رایگان!! را می دهد!.
 لذا به نظر می رسد در سال جدیدکه به لطف الهی با تغییرات امیدوار کننده ای در قوه قضائیه همزمان شده است، باید تمام توان دلسوزان برای مهار دولت و همراه نمودن این قوه با حرکت روبه جلوی نظام و تمکین رئیس جمهور و مسئولان دولت به سیاست های کلی و موفق نظام متمرکز شود و ان شاءالله مردم، سال آینده را با درس گرفتن از انتخاب خود، به سال پایان حاکمیت غربگرایان در مجلس و مقدمه سازی برای حذف این جریان از قوه مجریه نیزتبدیل خواهند نمود. ان شاءالله