سخنان ناب:
اگردلشان دنبال امریکا و غیرامریکاست اعتمادنمیکنم.همه درست انتخاب کنند.
امام خامنه اي:وقتی باانقلاب وامام بیعت می‌کنید، انگار با پیغمبربيعت کرده‌اید.
تا کسی از اصالتها گفت، فوراً نگوینددارد تندروی میکند یا افراطی‌گری میکند
امام خامنه اي :نفوذ جریانی در ملت،بوسیله پول وجاذبه‌های جنسی
امام خامنه ای:مرگ بر امریکا دارای پشتوانه ی قوی عقلانی و منطقی
امام خامنه ای: عده ای سعی نکنند چهره امریکا را بزک کنند
امام خامنه ای:ارتباط و مذاکره با امریکا هم خیانت و هم حماقت است
امام خمینی (ره): سازش با شرق و غرب خودباختگی و خیانت به اسلام است
بعضی‌ها کارفرهنگی درداخل دانشگاه راباکنسرت واردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند

سرمقاله نشریه 367

on . ارسال شده در سر مقاله


خدمت به مردم؛ شکست آرایش دشمن
 وضعیت کنونی کشور ما طی  ماه ها و روزهای اخیر، به گونه ای کاملا واضح و روشن، به شرایط صدر اسلام و جنگ احزاب علیه رسول اکرم(ص) شباهت دارد. همان جنگی که در مدینه، چشم‌ها از شدت ترس، خیره و جانها به گلو رسیده بود، تا جایی که برخی درباره ی وعده خدا دچار بدگمانی شدند! اما با استقامت و تدبیر مسلمین، امداد الهی محقق شد و بدون هیچ جنگ فراگیر، محاصره‌ی مشرکان پایان یافت و اسلام، سربلند و پیروز گردید.

در حال حاضر نیز رهبر معظم انقلاب، فرموده اند:« دشمن علیه ما آرایش جنگی گرفته و تهاجم آنان در زمینه‌های اقتصادی، سیاسی، نفوذ اطلاعاتی و ضربه زدن بوسیله فضای مجازی است... در مقابل آرایش جنگی دشمن علیه ملت ایران، ملت باید آرایش مناسب بگیرد و همه مسئولان، آحاد ملت و افراد توانا و نخبه در هر زمینه‌ای مشغول کارند با احساس مسئولیت و آمادگی وارد میدان شوند».
 اما در این زمینه می توان این پرسش را درباره عملکرد مسئولان دستگاه های مختلف مطرح نمود که آیا متناسب با آرایش جنگی دشمن وارد میدان شده اند؟
 متاسفانه پاسخ این سوال نه تنها منفی است، بلکه به نظر می رسد، عده ای نفوذی در میان مسئولین و دستگاه ها، عمدا با دامن زدن به مشکلات و بزرگ نمایی تهدیدهای دشمن، فضا را کاملا خطرناک جلوه داده و در پرتو آن، ملت را از نظر اقتصادی و روانی به شدت تحت فشار قرار می دهند، تا زمینه ی اعتراض ها و فتنه های داخلی را مهیا کنند و از پرتو آن، مقاصد (یا ماموریت) خود در وادار نمودن ملت و نظام به سازش و مذاکره ای شبیه برجام2 را به سرانجام برسانند.
 این یک ادعا و تحلیل بدبینانه نیست، بلکه شواهد بسیاری در این زمینه وجود دارد که متاسفانه صحت آن را تایید می کند:
عدم کنترل و نظارت لازم بازار توسط دستگاه های موظف دولتی، دامن زدن شرکت ها و نهادهای دولتی به افزایش شدید قیمت ها، هرج و مرز در وضعیت صادرات و قاچاق از طریق مرزها، اختصاص منابع ارزی دولتی به نورچشمی‌ها و شرکت های غیرضروری و بعضا مضر آنان، تداوم دریافت پاداش‌ها و حقوق های نجومی، اظهارات سخیف مسئولان وزارت خارجه در مورد مردم افغانستان، قراردادهای نجومی با مربیان خارجی فوتبال، حضور مدیران ارشد دولتی در ضیافت افطاری سفارت انگلیس! حمایت از وضعیت افسارگسیخته‌ی فضای مجازی و ارائه ی امکانات به رسانه‌های دشمن و معاند، رها نمودن اوضاع فرهنگی کشور، تلاش در جهت ارائه‌ی وضعیت قحطی زده در زمینه‌ی کالاهای اساسی و... نمونه هایی از تلاش عمدی برخی برای بحران سازی مصنوعی در کشور است که هیچ تناسبی با آرایش جنگی متناسب با تذکر رهبر معظم انقلاب ندارد.
 البته به این وضعیت، غفلت و کم کاری برخی از دیگر دستگاه ها همانند مجلس و صدا و سیما و برخی صاحبان تریبون... را نیز باید اضافه کرد.
 در این میان، به فضل الهی، ملت ایران همچون همیشه، از این گردنه سخت نیز عبور خواهند نمود، اما از متولیان دلسوز کشور نیز انتظار دارند برای این اوضاع فکری بکنند و به داد مردم برسند، تا حداقل مردم از داخل با خنجر حامیان آمریکا مواجه نشوند.
حسن ختام این مقال، سخن زیبای رهبر عزیز انقلاب در دیدار اخیر است که فرمودند: «گزینه‌ی قطعی ملت ایران، مقاومت مقابل آمریکا است و در این رویارویی، آمریکا وادار به عقب‌نشینی خواهد شد. این رویارویی، نظامی نیست؛ چون بنا نیست جنگی انجام بگیرد. نه ما دنبال جنگ هستیم، نه آنها؛ که میدانند که به نفعشان نیست. این برخورد، برخورد اراده‌ها است و اراده‌ی ما قویتر است، چون علاوه بر اراده‌ی خود، توکل به خدا را هم داریم».